Volkswagen Taos 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nový model malého automobilu Volkswagen Taos 2022 má zacelit mezeru v linii crossoverů značky Volkswagen. Jak pravděpodobně víte, VW je jedním z největších výrobců automobilů na světě. Po oznámení plně elektrické verze ID.4 se nový cenově dostupný crossover Taos dostane do obchodů někdy příští rok. Připravovaný model vypadá atraktivně a je menší než kompaktní Tiguan. Kromě toho přichází s velkým balíčkem funkcí, včetně systému AWD, spousty asistence řidiče a mnohem více.

Vnější design vozu Volkswagen Taos 2022

Nový Volkswagen Taos 2022 je téměř noha kratší než Tiguan a kompaktnější. Je důležité si uvědomit, že Taos je crossover, nikoli SUV. Tento model je založen na stejné platformě, kterou používají automobily podle informací, které máme k dispozici.

Celkově je designový jazyk rozpoznán a tento model lze snadno zaměnit s Tiguanem. Zcela nový Taos má téměř stejnou přední i zadní část. Pozná to černá mřížka chladiče a pěkně tvarované LED světlomety.

Interiér vypadá prémiově

V interiéru má Volkswagen Taos 2022 řadu podobných prvků výbavy jako větší Tiguan. Displej infotainmentu je však velmi podobný jednotkám, které jsme viděli v aktuální Jettě. Snad nejnápadnější aktualizací je pohodlnější přední sedadlo. Nový Taos nabízí vyhřívání a ventilaci sedadel, která jsou podpůrnější než sedadla v Tiguanu a Atlasu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zadní lavice nenabízí stejnou úroveň pohodlí jako přední lavice, ale nabízí dostatečný prostor pro nohy pro dospělé průměrné výšky. Ve srovnání s nákladovým prostorem většího modelu Tiguan nabízí nový Taos o něco méně než 38 kubických stop se zvednutou druhou řadou. Stejně jako franšízový výrobce Peugeot nabízí i Volkswagen sériově panoramatickou posuvnou střechu, která zvyšuje vzdušný dojem.

Volkswagen Taos 2022 možné motory

V tomto okamžiku VW nespecifikoval, který motor bude nabízen s nejnovějším členem, Volkswagen Taos 2022 . Mnoho webů však uvedlo, že nový Taos bude využívat některé ze stávajících pohonných jednotek. Prvním kandidátem je 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 184 k. Stejný motor pohání větší verzi Tiguanu. Další možností je 1,4 litr, který činí 147 koní. Tento motor se také používá k pohonu slavného VW Jetta.

Stejně jako u většiny dnešních crossoverů bude Taos používat standardní pohon předních kol a osmistupňovou automatickou převodovku. Nastavení AWD je s největší pravděpodobností nabízeno jako volitelná výbava. Vzhledem k malým rozměrům a hmotnosti spotřeby paliva by měl nový subkompaktní crossover nabídnout působivou účinnost paliva.

Cena a datum vydání

Nový malý Volkswagen Taos 2022 je model, který vedle plně elektrického modelu ID.4 vyplní mezeru v nabídce Volkswagenu. Podle nejnovějších informací bude nový model velmi cenově dostupný. Začalo by to na pouhých 22 000 eur.

Cena se samozřejmě liší v závislosti na variantě výbavy. Podle našich informací bude Taos k dispozici ve verzích S, SE, SEL a R-Line. Německý výrobce by měl nový subkompaktní crossover vydat někdy v roce 2021.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis