Volkswagen Touareg R 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nový Volkswagen Touareg R Projekt 2021  je jedním z nejžhavějších SUV na trhu. Vypadá agresivněji než základní model Touareg a je poháněn spolehlivějším plug-in hybridním pohonem.

Nejnovější verze R navíc používá stejnou architekturu platformy MLB jako modely jako Audi Q8, Bentley Bentayga a Lamborghini Urus. Kabina tohoto SUV také vypadá moderně a nabízí mnoho nového vybavení.

Volkswagen Touareg R 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Design modelu Volkswagen Touareg R 2021

Varianty s logem R modelu  Volkswagen Touareg 2021  vypadají úžasně. Na nejnovějších fotografiích vidíme agresivnější styl než na předchozích. V zásadě je každý centimetr tohoto SUV precizně vyroben, takže aerodynamika je mnohem lepší než u standardu. Jak již bylo zmíněno, toto sportovní luxusní SUV je založeno na stejné architektuře vozidla MLB jako současné Audi Q8, Bentley Bentayga a Lamborghini Urus.

Změny stylingu VW s odznakem R jsou většinou viditelné ze všech stran. V podstatě se nám nejvíce líbí přední část tohoto SUV. Výrobce použil černou mřížku a vidíme malé chromované emblémy R, nárazníky v barvě karoserie, spodní panel dveří a tmavé zadní LED. Na rozdíl od nejnovějšího modelu Golf R má připravovaný Touareg R místo čtyřkolek dva čtvercové koncovky výfuku. Tento model používá 20palcová kola a volitelně elegantnější 22palcový model.

Volkswagen Touareg R 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Uvnitř je nový 15palcový dotykový displej infotainmentu

Uvnitř nedávno představený  Volkswagen Touareg R 2021  nabízí moderní a stylovou kabinu. Bude tam spousta vysoce kvalitních materiálů a technologií. Nejexkluzivnějším paketem vyrobeným speciálně pro Touareg R je černá kůže Apulia.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Líbí se nám vzhled nové vídeňské kůže s křišťálově šedým prošíváním a lesklým černo / stříbrným lemem středové konzoly. Můžeme také vidět nový multifunkční volant před 12palcovým digitálním kokpitem Innovision, 15palcovou dotykovou obrazovkou informačního systému a čtyřzónovou klimatizací. Stejně jako u většiny SUV bude k dispozici dlouhý seznam volitelných funkcí. Za příplatek mohou kupující získat Travel Assist, téměř bezkontaktní adaptivní plavbu rychlostí až 250 km / h a Trailer Assist.

Pod kapotou

Nejnovější  Volkswagen Touareg R 2021  je výkonné SUV. Díky přeplňovanému 3,0litrovému motoru V6 a elektromotoru poskytuje tento model úžasný celkový výkon 456 koní. Tento model má také obrovskou baterii 14,1 kWh, která je umístěna pod kufrem. Model Touareg R navíc používá osmistupňovou automatickou převodovku, která přenáší zátěž hnacího ústrojí na systém pohonu všech kol.

Bentley Bentayga Hybrid používá podobný pohon, ale přináší méně koní. Je však vybaven 17,3 kWh baterií, která poskytuje 16 mil elektromotoru. Touareg R určitě zaostává za absolutní dojezdem elektrických vozidel svého britského člena rodiny. Celkově by hybridní konfigurace Touaregu měla poskytovat snadnější zrychlení než Bentley. Podle nejnovějších výsledků testů nové SUV překoná rychlost 0-60 km / h za 5,2 sekundy.

Volkswagen Touareg R 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Volkswagen Touareg R datum vydání a cena 2021

Jedním z nejúžasnějších SUV řady VW je rozhodně nový  Touareg R 2021  . S novým zásuvným systémem Touareg bude nadcházející model konkurenceschopnější. Výrobce také přidal agresivnější a sportovnější styl.

Podle mnoha zpráv bude vysoce výkonná plug-in hybridní verze zpočátku k dispozici spotřebitelům v USA. Touareg R bude na druhou stranu k dispozici také v Evropě letos v létě. Stále čekáme na další informace o cenách.