Dacia Sandero 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Světová premiéra 2. generace Dacie Sandero proběhla na autosalonu v Paříži dvanáctého.

Dacia Sandero 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nová Dacia Sandero 2022 je nejen navenek modernější a dospělejší, ale také výrazně technicky vylepšená.

vnější

Designově je nová Dacia Sandero 2022 v mnohém podobná Renaultu Clio 4. Francouzi radikálně změnili tvar předních a zadních svítilen, na bocích karoserie se objevily vypouklé svahy. To vše vedlo k tomu, že vzhled se stal do určité míry přísnější a dokonce agresivnější.

Dacia Sandero 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Sandero II je k dispozici v sedmi různých barvách. Standardně je vůz nabízen v bílé barvě („White Ice“), ale za příplatek jsou dostupné i jiné barevné varianty. Nejlépe vypadá auto v červené.

Nejvyšší výbava Privilege se vyznačuje také ozdobnými chromovanými prvky na předním nárazníku a krytech bočních zrcátek. Co se týče kol, nejlevnější verze má 15palcová ocelová kola s pneumatikami o rozměru 185/65. U dražších verzí jsou kola vyrobena z lehké slitiny.

interiér vozu

V porovnání s první generací se interiér Dacie Sandero 2 znatelně zpohodlnil. Například sedadlo řidiče by mělo být pohodlné jak pro průměrného řidiče auta, tak pro dvoumetrového basketbalistu. Francouzi navíc používali lepší izolační materiály, což jim umožnilo zlepšit zvukovou izolaci.

Dacia Sandero 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Samotný interiér působí dosti stroze a dává jasně najevo, že se stále jedná o levný model. Volant hatchbacku je tedy vyroben z plastu, ale v nejvyšším stupni výbavy je potažen pohodlnou kůží. Volant není nastavitelný.

Palubní deska nové Dacie Sandero 2 je poměrně standardní. Po stranách jsou ciferníky a uprostřed malý palubní počítač, který informuje řidiče o celkovém a ujetém ​​kilometru, průměrné spotřebě paliva a přibližném dojezdu.

Značka se pokusila ozdobit přední nárazník chromovými vložkami, ale rozhodnutí bylo velmi kontroverzní. Design přední části je trochu dodatečný nápad, ale je to velmi pěkný design.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Hatchback není v základní verzi vybaven audio systémem, ale ve verzi Privilege je vůz již vybaven multimediálním systémem MEDIANAV s navigací. Jeho 7,0palcový dotykový displej je umístěn v horní části středové konzoly, přičemž řidič má k dispozici četná připojení pro různá mobilní zařízení (AUS, USB a Bluetooth).

Charakteristika

Pětimístný francouzský hatchback Dacia Sandero 2022 je založen na platformě B0 Dacie Logan a dosahuje délky, šířky a výšky 4 080 mm, 1 733 mm a 1 523 mm. Rozvor modelu je 2 589 mm. Vozidlo váží v pohotovostním stavu mezi 1 078 a 1 151 kg.

Dacia Sandero 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vpředu jsou kotoučové brzdy a vzadu bubnové. Vozidlo má vpředu nezávislé zavěšení McPherson a vzadu polonezávislé. Hatchback má světlou výšku 155 milimetrů.

Nová Dacia Sandero 2022 má prostorný kufr. Standardní kapacita je 320 litrů, ale sklopením zadní řady sedadel se pracovní prostor zvětší na 1200 litrů. Všimněte si, že vzdálenost mezi zadními oblouky je téměř celý metr, což usnadňuje nakládání a vykládání velkého a objemného zboží.

Nabídka pohonných jednotek pro ruskou verzi Dacie Sandero 2022 zahrnuje tři zážehové motory. Základním motorem je 1,6litrový osmiventil, který lze spojit jak s pětistupňovou manuální převodovkou, tak s podobným robotem jménem Easy-R. Výkon tohoto motoru dosahuje 82 koní.

Pětidveřový model lze navíc objednat s 1,6litrovou šestiventilovou jednotkou. Tento motor produkuje 102 nebo 113 koní v závislosti na verzi a spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou nebo čtyřpásmovým automatem. Všechny verze mají pohon předních kol.

Cena

Kolik stojí Dacia Sandero 2022? Cena nové Dacie Sandero 2022 je podle oficiálních stránek prodejce 9 600 eur.