Dacia Sandero Stepway 2022: Technická data, změny, cena

Na autosalonu v Paříži Dacia představila několik novinek, včetně 2. generace hatchbacku Sandero Stepway. Vůz dostal přepracovaný exteriér a větší průchodnost terénem než standardní model.

vnější

Zatímco model první generace byl v podstatě jen modifikací tradičního Sandera, nová Dacia Sandero Stepway 2022 je evolucí originálu. Navenek se pozná podle terénní nástavby.

Přední nárazník, podběhy kol a prahy jsou zakončeny úhlednými lištami. Nová Dacia Sandero Spetway 2022 má také výrazný nárazník s osobitým designem. Nová Dacia Sandero Spetway 2022 navíc dostala výraznější přední nárazník, v jehož designu je výrazně méně chromu a ve spodní části je „pod kovem“ plastový plát.

Francouzi navíc na střechu velkoobjemového kombi připevnili střešní ližiny. Díky všem těmto změnám vypadá nová Dacia Sandero Stepway 2022 ještě agresivněji a mužněji.

Pětidveřová verze modelu Sandero Stepway je již standardně vybavena 40,6cm koly (oproti 38,1cm kolům u standardního Sandera) s pneumatikami 205/55. Pětipaprsková ocelová kola jsou kryta standardními plastovými kryty, takže je lze snadno zaměnit za kola z lehké slitiny.

Barevná paleta nového Sandera Stepway II byla aktualizována o exkluzivní zlaté a zelené barevné schéma, zatímco Francouzi upustili od bílých a modrých odstínů a nabízejí je pouze pro běžný hatchback.

interiér vozu

Interiér Dacie Sandero Stepway 2022 má mnoho společného s interiérem originálu, ale existují i ​​​​některé rozdíly. Je vybavena kvalitními materiály, například přední sedadla vypadají ještě elegantněji a na jejich opěradlech je napsán název úpravy.

Sedadlo řidiče je již standardně výškově nastavitelné. Sedadlo řidiče je již v základu výškově nastavitelné. Hatchback není standardně vybaven audiosystémem, ten je k dispozici pouze na přání.

Majitelé nejvyšší výbavy Privilege si budou muset připlatit i za plnohodnotný multimediální systém se 7,0palcovým dotykovým displejem. Samotné multimediální zařízení nabízí přijatelnou grafiku a rychlou odezvu, ale obrazovka je na slunci oslnivá.

I přes svou jednoduchost je interiér Dacie Sandero Stepway 2022 dobře promyšlený z hlediska ergonomie. Vpředu je místa dost, ale zadní řada není pro cestující na dlouhých cestách nijak zvlášť pohodlná, ale to je nedostatek, který má většina kompaktů této třídy.

Francouzi také mírně zlepšili odhlučnění modelu, takže interiér je dostatečně tichý i při jízdě po štěrkových a polních cestách a umožňuje cestujícím v klidu si povídat nebo poslouchat hudbu.

Charakteristika

Dacia Sandero Stepway II je založena na platformě B0 a má celkové rozměry 4 080 mm, 1 757 mm a 1 618 mm na délku, šířku a výšku. Vzdálenost mezi nápravami modelu je 2 589 mm. V závislosti na výbavě váží 1 111 až 1 165 kg (pohotovostní hmotnost).

Objem kufru hatchbacku je 320 litrů. To není mnoho, ale řidič může vždy sklopit opěradlo v poměru 1:3 nebo 2:3, čímž vznikne nákladový prostor o objemu 1200 litrů.

Sandero Stepway 2 je vybaveno nezávislým zavěšením typu McPherson vpředu a polonezávislým odpružením vzadu. Oproti předchůdci je odpružení tužší a lépe přizpůsobené ruským silnicím.

Model je vybaven kotoučovými brzdami o průměru 259 mm na předních kolech a standardními 8palcovými bubnovými brzdami na zadní nápravě. Světlá výška nové Dacie Sandero Stepway byla zvýšena na 195 mm (+40 mm ve srovnání se standardním Sandero).

Francouzi také ochránili spodek vozu protištěrkovým nátěrem a klikovou skříň motoru zakryli ocelovým plátem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Terénní hatchback je na trhu k dispozici pouze se dvěma 1,6litrovými motory. První je osmiventilový motor o výkonu 82 koní. Pohání ho buď pětistupňový manuál, nebo čtyřstupňový robot.

Druhé zařízení je již 16ventilové zařízení. K dispozici je ve dvou výkonových variantách – 102 a 113 koní. Pro slabší motor je k dispozici čtyřstupňová automatická převodovka, vrcholná jednotka je kombinována s pětistupňovou manuální převodovkou. Všechny verze mají výhradně pohon předních kol.

Cena

Dacia Sandero Stepway 2 je v České republice k dispozici ve třech stupních výbavy: Essential, Expression a Expression+.

Ceny jednotlivých verzí jsou následující:

  • Essential: 346 250 Kč
  • Expression: 373 750 Kč
  • Expression+: 421 250 Kč

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.