Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025: Ceny, změny, specifikace

Mercedes

Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 je plug-in hybridní verze oblíbeného sedanu třídy E. Má nově vyladěný 3,0litrový řadový zážehový šestiválec s turbodmychadlem, plug-in hybridní systém s výkonným elektromotorem, variabilní pohon všech kol 4MATIC+ a adaptivní podvozek.

Od sedanu třídy E mimo AMG se liší o 1,1 cm širšími předními blatníky, širším předním rozchodem, přední maskou specifickou pro AMG, 50,8cm litými koly AMG, zadním spoilerem typu ducktail a zadním difuzorem.

E 53 Hybrid Edition 1 je k dispozici pouze pro modelový rok 2025. Mezi vylepšení patří lak Moonlight White Magno, černá grafika, speciální 53,3cm kola s křížovými paprsky, černé brzdové třmeny (s bílými logy AMG), černá kůže Nappa se žlutým prošíváním, spoiler z uhlíkových vláken a spousta odznaků Edition 1.

Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 se standardně dodává s 50,8cm koly z lehké slitiny, k dispozici jsou však také 53,3cm kovaná kola.

400V plug-in hybridní pohon

Nejnovější E 53 Hybrid vychází z odborných znalostí závodního týmu Mercedes-AMG Petronas Formule 1 a dokazuje, že plug-in hybridy mohou být zábavnější než jejich benzinové protějšky.

Pod kapotou je 3,0litrový přeplňovaný zážehový řadový šestiválec o výkonu 326 kW s aktualizovaným twin-scroll turbodmychadlem a novým softwarem. Nechybí ani 400voltová, 28,6 kWh baterie pod kufrem a elektromotor o výkonu 120 kW v devítistupňové automatické převodovce.

Podle Mercedes-AMG poskytuje elektromotor převodovky maximální výkon 520 Nm. Točivý moment a je k dispozici od první otáčky. Z akumulátoru pod podlahou kufru je pro každodenní použití k dispozici 21,2 kWh, zbývající energie je vyhrazena pro elektrický boost při vysokovýkonné jízdě.

S celkovým výkonem 437 kW a 750 Nm točivého momentu má Mercedes-AMG E 53 Hybrid nový startovací režim nazvaný „Race Start“, který zvyšuje výkon na 457 kW a umožňuje maximální zrychlení při jízdě plné chudé směsi.

Jak rychlý je Mercedes-AMG E 53 Hybrid?

Mercedes-AMG uvádí, že E 53 Hybrid dokáže pomocí funkce Race Start zrychlit z nuly na 100 km/h za 3,7 sekundy a dosáhnout elektronicky omezené maximální rychlosti 280 km/h. V čistě elektrickém režimu dosahuje rychlosti až 140 km/h.

To vše umožňuje plně variabilní převodovka pohonu všech kol AMG Performance 4MATIC+. Je vybaven elektromechanickou spojkou, která umožňuje variabilní rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu pro maximalizaci trakce a ovladatelnosti. Standardem je také aktivní řízení zadní nápravy.

Rozpěrka mezi předními vzpěrami zpevňuje strukturu předního zavěšení a zajišťuje zvýšenou boční dynamiku. „Tažné pole“ pod motorem zlepšuje přesnost řízení tím, že snižuje kroucení přední části (tj. proces kroucení). Na zadní nápravě zajišťují větší stabilitu při jízdě přídavné vzpěry v zadních podélnících.

Dojezd a nabíjení

Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 je plug-in hybrid s čistě elektrickým pohonem, ale neexistují žádné oficiální informace o dojezdu. Skrze fámy jsme ale slyšeli, že Mercedes-AMG míří na dojezd 64 až 68 kilometrů, což je vzhledem ke sportovním jízdním vlastnostem E 53 Hybrid přijatelné.

E 53 Hybrid má integrovanou 11 kW AC nabíječku a 60 kW DC rychlonabíječku pro případ vybití baterie. Podle Mercedes-AMG lze baterii nabít z 10 na 80 procent za 20 minut.

Třístupňový systém rekuperace energie lze využít k doplňování až 120 kW za jízdy. V režimu DAuto systém automaticky volí úroveň výkonu rekuperace v závislosti na jízdních podmínkách. V režimu D umožňuje silnější rekuperace jízdu jedním pedálem podobně jako u plně elektrického auta.

Mechanické brzdy zahrnují čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu, které upínají ventilované brzdové kotouče o rozměrech 370 x 35 mm a 360 x 25 mm vpředu a vzadu.

Luxusní a zároveň sportovní interiér

Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 nabízí elektricky nastavitelná přední sedadla, čalounění MB-Tex/mikrovlákno, červené kontrastní prošívání, kožený volant AMG Nappa a obložení z jasanového dřeva s otevřenými póry s podsvícením. Na přání jsou k dispozici kožená sedadla Nappa a elektricky nastavitelná přední sedadla AMG Performance.

Standardní informační a zábavní systém MBUX má nyní nabídky, obsah a displeje verzí AMG a hybridní. MBUX Super Screen je volitelný a obsahuje 31centimetrový displej pro cestující.

Paket AMG Dynamic Plus

Pro Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 je k dispozici paket AMG Dynamic Plus. Zahrnuje funkci závodního startu, velké kompozitní brzdové kotouče vpředu s červenými šestipístkovými brzdovými třmeny, elektronickou uzávěrku diferenciálu vzadu a magnetoreologické uložení motoru.

2025 Mercedes-AMG E 53 Hybrid Doporučená maloobchodní cena

Mercedes-AMG E 53 Hybrid dorazí k prodejcům na konci roku 2024. Oficiální doporučená maloobchodní cena zatím nebyla oznámena, ale za tuto výsadu budete muset zaplatit zhruba 2 125 000 Kč.

Konečné vlastnosti 2025 Mercedes-AMG E 53 Hybrid

  • Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 je nejnovější plug-in hybrid německé automobilky a je založen na šesté generaci sedanu třídy E.
  • 400voltový systém PHEV obsahuje 28,6 kWh baterii, 60 kW DC rychlonabíječku a funkci Race Start, která roztáčí benzínový motor a hybridní systém!
  • Aktivní řízení zadní nápravy zajišťuje lepší agilitu a stabilitu v zatáčkách.

Mercedes-AMG E 53 Hybrid 2025 Gallery

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.