Dodge Charger 2024: vlastnosti, ceny, změny

Dodge

2024 Dodge Charger Daytona je produkční verze konceptu Charger Daytona SRT, který debutoval v roce 2022. Koncept byl téměř produkční verzí prvního elektrického muscle car značky a Charger Daytona příliš nepokročil. díky úhlednému, ale baňatému designu konceptu. Přední část je vybavena charakteristickým předním nárazníkem Dodge ve vintage stylu R-wing, který zlepšuje chlazení baterie a zároveň zvyšuje přítlak, zatímco zadní část obsahuje zadní světla LED s funkcí Ring of Fire. Logo značky Fratzog se vrací na Charger Daytona poté, co se objevilo na několika sériově vyráběných vozidlech Dodge od počátku 60. do poloviny 70. let.

Charger Daytona 2024 je delší, širší a mírně vyšší než předchozí Charger, ale jezdí na delším 121palcovém rozvoru. K dispozici bude v osmi pečlivě vybraných barvách: Destroyer Grey, Peel Out, Diamond Black, Redeye, White Knuckle, Triple Nickel a Bluedicrous.

Obsah

2024 Dodge Charger Daytona: Co je nového?

  • Dodge oficiálně představil 2024 Charger Daytona jako první elektrické vozidlo značky a první elektrické svalové auto na světě.
  • Charger Daytona bude uveden na trh jako dvoudveřové kupé, ale bude následovat čtyřdveřová varianta sedan a zážehové modely poháněné dvěma turbodmychadly přeplňovanými řadovým šestiválcovým motorem Stellantis Hurricane.
  • Elektrický Dodge Daytona 2024 překoná současný Charger SRT Hellcat Redeye s přeplňovaným motorem 6.2 Hemi. „Další generace výkonného Dodge je tady,“ řekl Tim Kuniskis, generální ředitel značky Dodge Stellantis.

Velká platforma STLA

Dodge Charger Daytona 2024 je založen na platformě STLA Large, flexibilní bateriové elektromobilové platformě, která může poskytovat výjimečný výkon, uvádí mateřská společnost Stellantis. Jak Stellantis dále popsal, platforma STLA Large podporuje různé moduly zavěšení a uložení převodovky v závislosti na výkonnostních charakteristikách konkrétního vozidla. V případě 2024 Charger Daytona bude STLA Large mít elektrické i benzínové pohonné ústrojí. Elektrifikovaný 2024 Dodge Charger Daytona Scat Pack poskytuje výkonové úrovně Charger Hellcat Redeye a oznamuje příchod prvního komorového výfukového systému na světě Fratzonic, zatímco modely Dodge Charger SIXPACK s motorem Brotherhood of Muscle Hurricane nabízejí benzínovou variantu, která poskytuje více výkonu a točivého momentu. než předchozí motory Hemi o objemu 5,7 a 6,4 litru,“ řekl Tim Kuniskis, generální ředitel značky Dodge Stellantis. STLA Large je k dispozici ve verzi 400V nebo 800V a nabíječka Daytona 2024 využívá obě možnosti.

2024 Dodge Charger Daytona EV Pohonné ústrojí

Plně elektrický a standardní 2024 Dodge Charger Daytona s pohonem všech kol je vybaven 400voltovou převodovkou STLA-Large. Systém obsahuje vysokonapěťovou baterii, dva integrované nabíjecí moduly a moduly elektrického pohonu (EDM) vpředu a vzadu. Přední EDM využívá odpojovací mechanismus na koncích předních kol pro zvýšení dojezdu a účinnosti, zatímco zadní EDM má mechanický samosvorný diferenciál pro zvýšení trakce a výkonu. Přední i zadní EDM se vyznačují architekturou tři v jednom (invertor, převodovka a motor) a produkují 335 koní. (250 kW) a 300 lb.-ft. Točivý moment. Pokud vás zaujalo, jak moc elektrické pohonné jednotky milují tuto funkci, poslechněte si tuto epizodu AutoVision Radio News s týmem elektrotechniků GKN Automotive. ✓ Můžete také zkontrolovat:

Daytona R/T nabíječka a balíček Scat

Charger Daytona R/T 2024 se standardně dodává se sadou pro upgrade s přímým připojením Stage 1, která přidává 40 koňských sil na celkových 496 koňských sil, zatímco Daytona Scat Pack obsahuje sadu Stage 2, která přidává dalších 80 koňských sil. o výkonu 670 koní. nabídky. Koňská síla. Základní model Charger Daytonas lze upgradovat pomocí sad Direct Connect pro dosažení úrovně 1 nebo 2 výkonu. Zatímco při odhalení Dodge Charger Daytona 2024 dne 5. března 2024 bylo známo jen málo podrobností, 800voltový SRT Banshee je v práci.

Jak rychlý je Dodge Charger Daytona?

Dodge očekává, že Scat Pack dosáhne rychlosti 60 mil/h z klidu za 3,3 sekundy a čtvrt míle dosáhne za 11,5 sekundy. Pro srovnání, Charger SRT Hellcat Redeye z roku 2023 s 6,2litrovým přeplňovaným motorem Hemi zrychlí na 60 mph za 3,6 sekundy, ačkoli čtvrt míle dosáhne rychleji za 10,6 sekund (129 mph). Mezitím se očekává, že R/T dosáhne rychlosti 60 mph za 4,7 sekundy a čtvrt míle za 13,1 sekundy. Nejvyšší rychlost je 134 mph pro Scat Pack a 137 mph pro R/T.

Baterie a odhadovaný dojezd

Nabíječka Daytona 2024 je vybavena nikl-kobalt-hliníkovou baterií o výkonu 100,5 kW se špičkovým výkonem 550 kW, kterou Dodge nazývá „bateriová elektrická verze vysokooktanového paliva“. Prizmatická struktura článků baterie poskytuje lepší tepelný výkon a maximální energetický výkon na vzdálenost čtvrt míle. Charger Daytona R/T má mít dojezd 317 mil, zatímco vysoce výkonný Daytona Scat Pack má dojezd 260 mil. Oba vozy jsou vybaveny rekuperačním brzděním s řidiči volitelnými režimy pro prodloužení dojezdu a oba dokážou nabít baterii za méně než 30 minut pomocí 350kW DC rychlonabíječky. Všechny modely Charger EV jsou dodávány s volitelnými nástěnnými nabíječkami úrovně 2 a veřejným nabíjecím kreditem prostřednictvím Free2move Charge. Plně elektrický Dodge Charger Daytona 2024 s pohonem všech kol je vybaven 400voltovým hnacím ústrojím, které poskytuje přeplňovaný V8 výkon s nulovými emisemi. Řidič může nastavit úroveň rekuperačního brzdění (0,1 g, 0,2 g nebo 0,3 g rekuperace) pomocí pádel na volantu. Tento obrázek Charger Daytona Scat Pack ukazuje kola, nápravové hřídele, přední a zadní hnací moduly a vysokonapěťovou baterii.

Plynová nabíječka Daytona

Navzdory všem řečem o možnosti elektrického pohonu bude éra svalovců na plyn pokračovat s Dodge Charger Daytona! Dodge uvedl, že nová řada motorů Hurricane, která bude k dispozici v roce 2025, bude mít lepší výkon a točivý moment než stávající motory 5,7 a 6,4 Hemi. Hvězdou (zamýšlenou slovní hříčkou) je SIXPACK HO s 3,0litrovým řadovým šestiválcovým motorem Hurricane s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem o výkonu 550 koní. SIXPACK SO je nyní vybaven motorem Hurricane se dvěma turbodmychadly se standardním výkonem 420 koní. Oba SIXPACK Chargery jsou standardně dodávány s pohonem všech kol, ale systém lze vypnout. Aby se předešlo nejasnostem, benzinové nabíječky dostávají odznak „Nabíječka“, zatímco varianty elektrických vozidel dostávají odznak „Daytona“.

Režim PowerShot a donut

Dodge Charger Daytona EV má mnoho pozoruhodných funkcí přenesených z jeho předchůdců poháněných plynem. Tlačítko PowerShot na volantu je standardní součástí Charger Daytona R/T a Scat Pack. Stisknutím tlačítka se uvolní dalších 40 koní. po dobu 15 sekund. Exkluzivně pro Charger Daytona Scat Pack jsou Donut Mode a Drift Mode. První umožňuje vozu prokluzovat pouze zadní kola a produkovat velké přepaly bez zásahu systému kontroly trakce. Ten poskytuje plynulý drift díky uživatelem volitelným úhlům řízení a nastavení odpružení, které simuluje podmínky přetáčivosti. Mezi další skvělé funkce patří zámek linky, ovládání spouštění, stránky výkonu, záznam zážitku z jízdy a nová funkce přípravy na závod, která ochlazuje nebo předehřívá baterii, aby podporovala aplikace drag racing nebo závodní závodní dráhy.

Vysoce výkonné zařízení

Dodge Charger Daytona 2024 kombinuje víceprvkové přední zavěšení s plně nezávislým zadním zavěšením (čtyřprvkové zadní zavěšení je podle Dodge jedinečné pro Charger). Adaptivní tlumiče jsou volitelné u Charger Daytona Scat Pack s Track Package. Volitelná sada Track Package pro Daytona Scat Pack zahrnuje nejúplnější brzdový systém na vozidle Dodge, skládající se z 16palcových odvětrávaných brzdových rotorů Brembo a červených šestipístkových pevných třmenů vpředu a čtyřpístkových pevných třmenů vzadu. Elektronicky řízený inteligentní brzdový systém eBoost optimalizuje zpětnou vazbu pedálu a brzdnou sílu. Stejně tak Dodge Charger Daytona bude vybaven dosud největší sadou pneumatik značky. Balíček Scat Pack Track obsahuje 20palcová kola s offsetovými pneumatikami Goodyear Eagle F1 Supercar 3 o rozměrech 305/35ZR20XL vpředu a 325/35ZR20 vzadu.

Fratzonic výfuk fotoaparátu

Dodge Charger Daytona debutoval komorovým výfukovým systémem Fratzonic, pokusem napodobit sudovitý zvuk výfuku klasických i moderních modelů Mopar. Systém používá dva pasivní zářiče k produkci zvuku „hodného Bratrstva svalů,“ řekl Dodge.

Retro design interiéru

Interiér Dodge Charger Daytona 2024 kombinuje staré a nové. Pomlčka má linie a texturu připomínající Dodge Charger z roku 1968, ale hardware je všechno, jen ne vintage. K dispozici je 10,25palcový (R/T) nebo 16palcový (Scat Pack) přístrojový štít s klasickým, zaměřeným a navigačním uspořádáním. Informační a zábavní systém Uconnect 5 s 12,3palcovým dotykovým displejem podporuje navigaci TomTom, SiriusXM, Amazon Alexa, bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto a identifikuje potenciální nabíjecí stanice. Kabina je navíc vybavena 64barevným ambientním osvětlením s „regulací polohy“ různé intenzity. Standardní výbava zahrnuje stereo Alpine s devíti reproduktory, látková a koženková sedadla a digitální klíč.

Bezpečnostní technologie Dodge Charger Daytona

Dodge Charger Daytona 2024 je standardně dodáván s aktivní kontrolou jízdních pruhů, varováním před kolizí s automatickým nouzovým brzděním, adaptivním tempomatem, detekcí mrtvého úhlu, rozpoznáváním dopravních značek, detekcí ospalého řidiče a aktivními asistenčními systémy. Pokročilé bezpečnostní funkce, jako je varování na vzdálenost vpředu/vzadu/na boku, 360stupňová kamera a kamery pro sledování předních pneumatik a obrubníků jsou volitelné u všech modelů.

Termíny výroby

Výroba 2024 Dodge Charger Daytona R/T Coupe a Scat Pack bude zahájena v polovině roku 2024 v montážním závodě Windsor v Ontariu, přičemž čtyřdveřové verze začnou v prvním čtvrtletí roku 2025 spolu s plynovým Charger SIXPACK. Základní MSRP pro Charger Daytona R/T odhadujeme na přibližně 62 000 EUR a pro Charger Daytona Scat Pack na více než 80 000 EUR.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.