Nissan Kicks 2025: technická data, exteriér, ceny

Nissan

Druhá generace Nissan Kicks je pro modelový rok 2025 zcela nová. Trochu povyrostl a nyní nabízí více vnějšího i vnitřního prostoru než dříve. Nissan Kicks 2025 si zachovává některé siluety předchozího modelu, ale nové přední a zadní obložení mu dodávají pevnější a výraznější vzhled.

Designová inspirace pro nové Kicks pochází ze „sportovních podrážek tenisek“, zejména z 3D rocker panelů, o kterých automobilka říká, že „dodávají texturu a vizuální zajímavost diskrétní části vozidla“.

Nissan 2025 zlepší pohonné ústrojí a spotřebu paliva

Nissan nahradil předchozí 1,6litrový čtyřválec silnějším 2,0litrovým čtyřválcovým benzínovým motorem, který produkuje 105 kW a 200 Nm točivého momentu. Nový motor nabízí výkon o 14 kW a o 35 Nm vyšší točivý moment než předchozí model. Díky zvýšenému výkonu a točivému momentu se 2,0litrový motor lépe hodí k převodovce Xtronic CVT a standardnímu pohonu předních kol.

Kicks poprvé nabízí volitelný pohon všech kol (AWD), který doplňuje světlou výšku vozu 21,3 cm. Pro verze s pohonem všech kol je navíc k dispozici nový režim jízdy na sněhu.

Budou zveřejněny údaje o spotřebě paliva pro Kicks 2025. Očekáváme však, že dosáhne podobných hodnocení 7,6/6,5 město/dálnice a 7,1 kombinované jako Nissan Kicks 2024.

Vnitřní prostor a kapacita nákladu

Prostornější karoserie má pozitivní vliv na kabinu a nákladový prostor. Nissan Kicks z roku 2025, který prakticky stírá hranici mezi malým a středním SUV, nabízí o 4,3 cm více místa pro ramena vpředu, o 2,3 cm více místa pro kolena vzadu a o 3,8 cm více místa pro ramena vzadu než dříve, což poskytuje více pohodlí pro pět cestujících ve dvou řadách a nabízí sedadla. .

Za druhou řadu sedadel se nyní vejde 849 litrů zavazadel, po sklopení zadních sedadel je to dokonce 1 700 litrů; To je dokonce více než u některých větších a dražších SUV jako Genesis GV70, který nabízí 818, respektive 1 642 litrů.

Pod podlahou kufru je také skrytý úložný prostor a úrovně výbavy SV a SR mají dvouúrovňovou podlahu kufru. V kombinaci s nízkou nakládací výškou necelých 71 centimetrů a širokým otvorem kufru 102 centimetrů se do 2025 Kicks snadno vejdou věci každodenní potřeby, jako jsou kočárky nebo golfové bagy.

Bizarní technologie

Nissan uvedl, že kabina byla navržena tak, aby „kontrastovala drsný, drsný exteriér s kokonovým dojmem“. Superpohodlná sedadla Nissan Zero Gravity jsou standardem a všechny varianty jsou dodávány s volantem s plochou spodní částí.

Standardem je 18cm digitální přístrojový panel a obrazovka infotainmentu. Kicks SR je vybaven 31cm displejem řidiče a informačním a zábavním systémem s dotykovými kapacitními spínači pro automatickou klimatizaci.

Kromě toho jsou Kicks SV a SR dodávány s Apple CarPlay a Android Auto, zatímco balíček SR Premium přidává audiosystém Bose Personal Plus s 10 reproduktory s reproduktory na opěrkách hlavy předních sedadel.

Nissan Shield Safety 360

Nissan Safety Shield 360 je standardem pro Kicks 2025. Paket obsahuje automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, varování před mrtvým úhlem, automatické brzdění zadní nápravy, varování před křížením vzadu, varování před opuštěním jízdního pruhu a asistent dálkových světel.

Mezitím jsou Kicks S a SV vybaveny inteligentním tempomatem a SR má prostorový monitor a praktickou podporu řidiče ProPilot Assist Ve správných podmínkách poskytuje ProPilot Assist podporu řízení, aby se Kicks vycentroval ve svém jízdním pruhu.

Mezi další funkce patří inteligentní upozornění na únavu řidiče a upozornění na snadné doplnění paliva.

Design interiéru modelů Nissan Kicks SR 2025 má až čtyři porty USB Type-C, zatímco modely SV a SR mají podložku pro bezdrátové nabíjení.

Nissan 2025 začíná MSRP

Zcela nový Nissan Kicks dorazí do prodejců letos v létě v úrovních výbavy S, SV a SR. Oficiální podrobnosti RRP ještě nebyly zveřejněny, ale očekává se, že základní model bude začínat na 575 000 Kč, zatímco nejvyšší model Kicks SR bude stát přes 650 000 Kč.

Výsledky Nissan Kicks 2025

  • Nissan Kicks 2025 je druhá generace oblíbeného kompaktního SUV automobilky.
  • Plechovku inspirovanou Ariya doplňuje nový 2,0litrový čtyřválcový benzínový motor, který produkuje o 19 koní více než 1,6litrový motor 2024 Kicks.
  • Nissan Kicks 2025 nabízí poprvé ve své řadě volitelný pohon všech kol.

Nissan Kicks 2025 Gallery

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.