Hyundai Santa Cruz 2025: ceny, interiér, technické údaje

Hyundai

Hyundai, který byl poprvé představen v roce 2021, zcela přepracoval Santa Cruz, aby byl odolnější a všestrannější. Změny zahrnují novou přední masku, jedinečná světla pro denní svícení a aktualizovaná kola, díky nimž je podobný Hyundai Tucson z roku 2025, ale se 122centimetrovým lůžkem vzadu. Nové možnosti laku pro rok 2025 zahrnují Canyon Red a Rockwood Green.

Nejnápadnější změny se odehrávají v interiéru. Santa Cruz 2025 je vybaven novou palubní deskou se zakřiveným panoramatickým displejem, který obsahuje dvě 31centimetrové obrazovky pro sdružený přístroj a displej infotainmentu. Nechybí ani nový volant, přepracované výdechy ventilace a samostatný panel HVAC, navigace a audia s fyzickými tlačítky a spínači. Bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto, snímač otisků prstů, digitální klíč, nabíjecí porty USB-C a aktualizace OTA (over-the-air) jsou standardem v celé řadě.

Zpráva o testu Hyundai Santa Cruz 2025

  • Hyundai Santa Cruz z roku 2025 je založen na unibody crossoveru Tucson a patří do specializovaného segmentu vedle Fordu Maverick a Hondy Ridgeline. Nový Santa Cruz připomíná exteriér Tucsonu podobným designem přední masky, nízko umístěnými světlomety a světly pro denní svíčení.
  • „Santa Cruz je skutečné sportovní dobrodružné vozidlo,“ řekl Jose Muñoz, prezident a provozní ředitel Hyundai Motor Company. “Zákazníci ocení všechny nové designové detaily a vylepšení uvnitř i vně.”

Santa Cruz XRT

Santa Cruz It 2025 se vyznačuje exkluzivními designovými prvky specifickými pro výbavu, jako je přizpůsobený design přední masky, 46centimetrová kola ve stylu klíče potažená silnější terénní gumou a jedinečné přední a zadní nárazníky. Kromě toho má Santa Cruz XRT přední tažná oka, reliéfní loga XRT na horní části předních sedadel a větší úhel nájezdu, aby byl v terénu obratnější.

Pohonná jednotka Hyundai Santa Cruz 2025

SE a SEL jsou poháněny 2,5litrovým zážehovým čtyřválcovým motorem s přímým vstřikováním, který produkuje výkon 143 kilowatt a točivý moment 332 newtonmetrů. Motor je spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou s vícekotoučovým měničem točivého momentu, menším olejovým čerpadlem a dvěma kuličkovými ložisky, což minimalizuje ztráty třením a umožňuje plynulejší a efektivnější řazení.

Vyšší úrovně výbavy dostanou přeplňovaný 2,5litrový čtyřválcový motor, který produkuje 210 kilowatt a 569 newtonmetrů točivého momentu. Je spojen s osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou s pádly řazení na volantu.

U obou motorů je standardem pohon předních kol. Multimodální systém pohonu všech kol Hyundai HTRAC však zůstává volitelný, což je systém, který využívá elektronicky řízenou spojku s proměnným rozdělováním točivého momentu k zajištění aktivní regulace točivého momentu mezi přední a zadní nápravou.

Spotřeba paliva

Oficiální hodnocení spotřeby paliva EPA pro Hyundai Santa Cruz 2025 jsou zveřejněny. Vzhledem k tomu, že na motoru a převodovce nedošlo k žádným zásadním změnám, očekáváme, že čísla budou podobná jako u varianty 2024 (10,7/9 město/dálnice a 10,2 v kombinaci s 2,5litrovým atmosférickým motorem s pohonem předních kol). Varianty Santa Cruz s turbodmychadlem a pohonem všech kol dosahují v roce 2024 hodnocení EPA 12,4 město, 8,7 dálnice a 10,7 kombinované.

Tažení a užitečné zatížení

Hyundai Santa Cruz 2025 utáhne až 1 588 kilogramů. (při odpovídající výbavě) se základním 2,5litrovým motorem a pohonem předních kol. 2,5litrový turbomotor s pohonem všech kol utáhne až 2 268 kilogramů. Maximální užitečné zatížení pro Hyundai Santa Cruz 2025 se v závislosti na variantě výbavy pohybuje mezi 715 a 865 kg.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Hyundai Santa Cruz 2024 získal nejvyšší hodnocení bezpečnosti od IIHS a pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA. Očekáváme, že varianta 2025 obdrží podobná bezpečnostní doporučení. Všechny vozy Hyundai Santa Cruz jsou vybaveny systémem SmartSense, sadou asistenčních funkcí řidiče. Balíček obsahuje zmírnění čelní kolize, varování před mrtvým úhlem, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent pro udržení v jízdním pruhu, varování před pozorností řidiče a asistent dálkových světel. Santa Cruz XRT je také vybaven systémem sledování mrtvého úhlu a monitorem prostorového zobrazení. Varování „Upozornění vpřed“ je nové pro rok 2025.

2025 začíná MSRP Hyundai Santa Cruz

Hyundai Santa Cruz se k prodejcům dostane letos na podzim jako model 2025. Počáteční RRP zatím nejsou známy, ale očekáváme, že základní ceny budou začínat pod 750 000 Kč pro SE a až 1 075 000 Kč za nejvyšší model Limited.

Galerie Hyundai Santa Cruz XRT 2025

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.