Hyundai Santa Cruz 2023: ceny, přehled, technická data

The Hyundai Santa Cruz 2023 přináší závan čerstvého vzduchu do segmentu machistických pickupů. Místo brutálních dovedností nabízí Santa Cruz vynikající jízdní dynamiku, funkce přátelské k technologiím a široké možnosti využití. Pro kupce crossoverů, kteří hledají trochu více praktičnosti, může být Santa Cruz jen vstupenkou.

Co je nového?

  • Nové upravené vydání NOC
  • Více standardní bezpečnostní technologie
  • Rozšířená dostupnost funkcí

Náš názor Hyundai Santa Cruz 2023

Hyundai Santa Cruz z roku 2023 nepotěší kamionové tradicionalisty. Má krátkou postel, chatrnou základní pohonnou jednotku a velmi nevkusný styl. Nebude pytlačit žádné zákazníky F-150.

Ale o to jde a musíme uznat, že je to dobrý bod. Mainstreamové snímače se staly velkými a drahými a otevřely dveře dostupnějším a všestrannějším alternativám. Čtyřstopá postel Santa Cruz se může zdát malá pro pickup, ale pokud jde o nacpání kola do kufru, je mnohem užitečnější než crossover.

Jako třešničku na dortu má Santa Cruz rozsáhlou bezpečnostní techniku, tichý interiér a moderní infotainment systém. Zejména s turbomotorem jezdí lépe než většina SUV na trhu, natož většina pikapů.

Tyto ctnosti dělají ze Santa Cruz lákavou koupi pro lehkou práci nebo dobrodružné mise. Pro náročnější úkoly je lepší poohlédnout se jinde.

Právě to je největším trnem v oku Hyundai Ford Maverick , který je stejně dobrý a ještě levnější. The brod může mít lepší hodnotu za peníze, ale vzhled, vlastnosti a všestrannost Santa Cruz by si měly získat nějaké fanoušky.

výkon a spotřeba paliva

V Santa Cruz nenajdete brutální V8, ale pohonné jednotky jsou pro tento úkol dobře přizpůsobené.

2,5litrový motor I-4 s osmistupňovou automatickou převodovkou produkuje 191 koní a 181 lb-ft. Je k dispozici jako FWD nebo AWD. Spotřeba paliva začíná na 22/26 mph ve městě a na dálnici a klesá o stupeň s pohonem všech kol.

Pro úrovně SEL Premium a Limited přidává Hyundai turbodmychadlo o výkonu 281 koní a 311 lb-ft. Standardem je pohon všech kol. Osmistupňová dvouspojková automatická převodovka pomáhá udržovat spotřebu paliva na rozumných 19/27 mpg.

Hodnoty spotřeby jsou poněkud zklamáním. Santa Cruz je o něco úspornější než středně velké nákladní auto Honda Ridgeline , ale mnohem žíznivější než Ford Maverick. Aby toho nebylo málo, Maverick je k dispozici s hybridním pohonem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Cena za odtah

Je Santa Cruz navržen pro těžké tahové práce? Ne, ale to neznamená, že nemůže táhnout přívěs. Turbomotor zvyšuje tažnou kapacitu na 5000 liber. To je o 1 000 více než Ford Maverick a stejně jako Ford Honda hřebenová linie.

Bohužel modernizovaná pohonná jednotka vyhnala cenu Santa Cruz na více než 35 000 dolarů. Za ty peníze by se dal sehnat i ten výborný Chevy Colorado nebo se podívejte na Hondu Ridgeline. Oba nabízejí větší užitečné zatížení a větší ložné plochy. Když je užitek prvořadý, konkurenti Santa Cruz mají výhodu.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

IIHS udělil Santa Cruz titul „Top Safety Pick“, přičemž hodnocení se vztahuje pouze na úrovně výbavy SEL Premium a Limited kvůli špatným základním světlometům. Od roku 2023 bude systém varování před mrtvým úhlem součástí standardní bezpečnostní výbavy. Nechybí ani automatické nouzové brzdění, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, sledování pozornosti řidiče a systém varování cestujících vzadu. To je působivá specifikace pro pickup a víc, než najdete v základním Fordu Maverick.

nákladový prostor a interiér

Postel Santa Cruz je dlouhá jen 4 stopy a je nejkratší ve svém segmentu. To je částečně kompenzováno užitečným úložným prostorem pod lůžkem a integrovaným uzamykatelným krytem korby. Prostor kabiny je srovnatelný mezi Santa Cruz a Maverick.

objem postele:

  • Santa Cruz: 27 kubických stop
  • Maverick: 33,3 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Santa Cruz: 41,4/36,5 palce
  • Maverick: 42,8/36,9 palce

technika

Základní informační a zábavní systém Santa Cruz přichází s kompatibilitou bezdrátového smartphonu a je vybaven 8,0palcovým dotykovým displejem. Od roku 2023 bude standardem vylepšený 10,3palcový displej a navigace od úrovně výbavy SEL Premium. Odpovídající 10,3palcový displej je pro modely SEL volitelný a také standardní. Nejvyšší výbava Limited má zvuk Bose a další dvojici USB portů pro druhou řadu sedadel.

Doporučená úprava

V základní verzi SE začíná Santa Cruz na částce něco málo přes 25 000 eur po započtení cestovních výdajů. To není špatná hodnota za peníze, ale v této cenové hladině bychom si vybrali Maverick.

Santa Cruz má lepší argument ve výbavě SEL Premium, která letos přichází s některými novinkami v technických vychytávkách. Ano, stojí skoro tolik jako Ridgeline, ale je lépe vybavený a lépe vypadá. Pro víkendové výletníky je a automobil Pokud hledáte něco, co je vhodné jak do města, tak i na dobrodružství, tohle by mohlo stačit.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.