Hyundai Santa Cruz 2022: specifikace, cena, datum vydání

Jihokorejská automobilka pracuje na zbrusu novém pickupu Hyundai Santa Cruz 2022 . Hyundai potvrdil, že pickup bude nabízet od roku 2021. Nový model se bude vyrábět společně s modely Elantra, Sonata a Santa Fe v závodě Hyundai v Alabamě.

Některé z prvních zpráv naznačovaly, že Santa Cruz bude s největší pravděpodobností sdílet základy s nejnovějšími modely Hyundai Tucson a Santa Fe 2022. To znamená, že příští generace bude mít konstrukci unibody podobnou osobnímu automobilu namísto použití konstrukce karoserie na rámu podobné nákladnímu automobilu. Pokud si pamatujete, Honda dělá totéž se svým pickupem Ridgeline, který používá stejnou platformu jako crossover SUV Pilot.

Exteriér Hyundai Santa 2022 Cruz

Některé fotografie nového Hyundai Santa Cruz jsou k dispozici a musíme říci, že tento model má hodně odkazů na SUV Santa Fe. Santa Cruz vypadá skvěle ze všech úhlů a nová kaskádová maska ​​chladiče Hyundai dominuje přední části s tenkými štěrbinami, vysoko umístěným LED denním svícením.

Z boku má Hyundai svalnatý vzhled díky 19palcovým kolům z hliníkové slitiny. Na zádi jsou nová zadní světla dostupná jako nárazníky v barvě karoserie a dodávají tomuto modelu sportovnější vzhled.

Vybavení kabiny a příslušenství

Hyundai je výrobce automobilů, který vždy dodává vysoce kvalitní kabiny. Obecně platí, že všechny modely mají spoustu vysoce kvalitních materiálů a Hyundai Santa Cruz 2022 nebude výjimkou. Podle některých prvních zpráv by nadcházející pickup mohl mít stejnou kabinu jako nejnovější SUV Tucson.

Stejně tak by Santa Cruz mohl být standardně dodáván se 7palcovým dotykovým displejem infotainmentu, zatímco kupující upgradují na vyšší úroveň výbavy, kupující by mohli dostat příležitost vyzkoušet větší 8palcové zařízení. Součástí standardní výbavy jsou také funkce jako Apple CarPlay, Android Auto, hlídání mrtvého úhlu, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče v 8 směrech, vyhřívání předních sedadel, satelitní rádio a bezklíčový vstup / zapalování.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace hnacího ústrojí Hyundai Santa Cruz 2022

Výkonově by nový Hyundai Santa Cruz mohl používat stejný motor jako model Santa Fe. Vzhledem k tomu, že očekáváme, že pikap Hyundai bude sdílet platformu se středním Santa Fe, očekávejte stejný 2,4litrový čtyřválec o výkonu 185 koní a přeplňovaný 2,0litrový čtyřválec o výkonu 235 koní. Měli bychom však vidět, že Santa Cruz přidá více výkonu a točivého momentu, aby mohl konkurovat dalším rivalům střední velikosti. Očekáváme standard s pohonem předních kol s volitelným systémem pohonu všech kol.

Mnoho zvěstí také naznačuje, že příští generace Santa Cruz by mohla dostat hybridní nebo plug-in hybridní pohonnou jednotku, jako je ta, která byla nalezena v Tucsonu 2022.

Datum vydání a cena

Hyundai konečně potvrdil příchod dlouho očekávaného pickupu Santa Cruz. Nový model se bude vyrábět v továrně Hyundai v Alabamě a očekává se, že se dostane na trh v příštím roce. Podle některých prvních informací by nový základní model pickup mohl stát kolem 25 000 eur. Horní panely by však mohly přesáhnout cenu 50 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis