Toyota 4Runner 2025: ceny, recenze, technická data

Toyota

Šestá generace 4Runneru je oficiálně na trhu po 15 letech a Toyota udělala maximum, aby splnila přání a potřeby fanoušků, kteří toužili po moderní aktualizaci oblíbeného rodinného SUV automobilky.

První na řadě je platforma TNGA-F, která se používá také v Tacoma, Land Cruiser, Tundra a Sequoia. Architektura zahrnuje vysokopevnostní skříňový ocelový žebřinový rám zavěšený na dvojitých příčných ramenech vpředu a víceprvkové zadní zavěšení.

Karoserie v retro stylu kombinuje kombinaci designových prvků a prvků z předchozího 4Runneru, jako jsou: B. sklopné zadní okno, elektricky ovládané zadní okno a sklopná sedadla druhé řady pro maximalizaci nákladového prostoru.

Pohonné ústrojí Toyota 4Runner z roku 2025

Pod kapotou modelů SR5, TRD Sport, TRD Off-Road a Limited je 2,4litrový přeplňovaný čtyřválcový motor i-FORCE s výkonem 207 kW a točivým momentem 583 Nm. 4. 0,0litrový motor V6 ze starého 4Runneru. Přeplňovaný čtyřválcový motor i-FORCE je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Na druhou stranu hybridní pohonné ústrojí i-FORCE MAX od Toyoty je standardem pro TRD Pro, Trailhunter a Platinum. Jedná se o robustní sestavu s 2,4litrovým přeplňovaným čtyřválcovým benzínovým motorem, elektromotorem o výkonu 36 kW integrovaným do osmistupňové automatické převodovky a 1,87 kWh nikl-metalhydridové baterie, která poskytuje celkem 243 kW a točivý moment 630 Nm – nejvyšší hodnota v historii 4Runner.
Hybridní pohonné ústrojí i-FORCE MAX je k dispozici také pro modely TRD Off-Road a Limited.

Při správném vybavení hybridním pohonem i-FORCE MAX může Toyota 4Runner 2025 táhnout až 2268 kilogramů.

K dispozici tři převody

Toyota 4Runner 2025 má tři možnosti pohonu: pohon zadních kol (2WD), částečný 4WD a trvalý 4WD.

Standardní pohon zadních kol je vybaven automatickým samosvorným diferenciálem pro lepší trakci a trakci. Modely 2025 4Runner s trvalým pohonem všech kol jsou vybaveny dvourychlostní elektronickou převodovkou s vysokým/nízkým rozsahem, automatickým samosvorným diferenciálem a aktivním řízením trakce, díky kterým je jízda v terénu zábavná.

TRD Off-Road, TRD Pro a Trailhunter se standardně dodávají s elektronicky svorným zadním diferenciálem, který dokáže rozdělit výkon 50/50 mezi přední a zadní nápravu. Model Limited s i-FORCE MAX je k dispozici s trvalým pohonem všech čtyř kol se středovým diferenciálem (tato konfigurace je standardní výbavou Platinum).

Toyota 4Runner nabízí jízdní režimy Multi-Terrain Select, které fungují v režimech 4WD-High a 4WD-Low. Novinkou 4Runneru je funkce zpomaleného pohybu (terénní tempomat) a asistent pro sjíždění kopce.

4Runner Trailhunter и Platinum

Toyota 4Runner 2025 je k dispozici ve výbavě Trailhunter a je bohatě vybavena off-roadovou výbavou od ARB a Rigid Industries. Seznam zahrnuje 6,4cm kované tlumiče Old Man Emu (OME) s vnějšími zadními pomocnými nádržkami, střešní nosič ARB, 61cm tuhou LED světelnou lištu a pevné LED mlhové světlomety.

Mezi další standardní prvky Trailhunter patří 84cm terénní pneumatiky Toyo Open Country, vysoký přívod vzduchu, ocelové kluzné desky, skalní kolejnice a 2400wattový AC měnič s elektrickými zásuvkami v kabině a zadním nákladovém prostoru.

Zatímco Trailhunter je zaměřen na opravdové off-roadové nadšence, 4Runner Platinum je určen pro ty, kteří ocení šikovnější věci, jako jsou automatické stěrače s dešťovým senzorem, vyhřívaná sedadla v druhé řadě, head-up displej (HUD) a zatemněný exteriér. oříznout.

Aktualizované interní technologie

Toyota 4Runner pro rok 2025 bude mít hi-tech interiér jako jeho bratr na platformě Tacoma. Základní modely mají nabíjecí porty USB-C a 20cm dotykový displej. Informační a zábavní systém Toyota s dotykovou obrazovkou o úhlopříčce 14 palců (35,6 cm) je standardem u některých modelů a podporuje bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto, stejně jako bezdrátové nabíjení smartphonu.

Nižší úrovně výbavy získají 18cm digitální přístrojový štít, zatímco modely s vyšší výbavou získají 31cm digitální přístrojový štít. Všechny modely 4Runner mají startovací tlačítko a digitální klíč.

Systém nouzového zastavení jízdy

Toyota Safety Sense 3.0, sada pokročilých jízdních asistenčních funkcí, je standardní součástí všech 2025 4Runnerů. Zahrnuje předkolizní asistent s detekcí chodců, dynamický radarový tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent dopravního značení a asistent sledování jízdního pruhu. Nouzové brzdění, nová funkce asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, monitoruje vstupy řidiče (jako je řízení) a zjišťuje, zda je řidič nepozorný nebo nereaguje, například během lékařské pohotovosti. Systém je navržen tak, aby zastavil 4Runner, pokud řidič nereaguje na varování.

Novinkou pro 4Runner je také Active Driving Assistant. Predictive Driving Assist využívá kameru a radar (v závislosti na provozních podmínkách systému) k poskytování jemného brzdění a/nebo řízení, aby byla zachována bezpečná vzdálenost mezi 4Runnerem a vozidlem vpředu, chodcem nebo cyklistou. Dokáže také zajistit plynulé brzdění v zatáčkách.

Toyota poznamenává, že Preventive Driving Assist není náhradou za předkolizní systém, který funguje za jiných okolností.

2025 Toyota 4Runner od MSRP

Toyota 4Runner 2025 dorazí do showroomů prodejců na podzim 2024 a bude nabízena v nejméně devíti úrovních výbavy: SR5, TRD Sport, TRD Sport Premium, TRD Off-Road, TRD Off-Road Premium, Limited, Platinum, TRD Pro. a Trail Hunter.

Oficiální informace o doporučené maloobchodní ceně zatím nejsou k dispozici, ale základní ceny se budou pravděpodobně pohybovat mezi 1 100 000 Kč a 1 375 000 Kč a více.

Výsledky Toyota 4Runner 2025

  • Toyota 4Runner pro rok 2025 je velmi očekávanou šestou generací nejprodávanějšího SUV střední třídy japonské automobilky.
  • Srdcem streetového a retro charakteru 4Runneru je tuhá platforma karoserie TNGA-F na rámu, používaná také na Tacoma, Land Cruiser, Tundra a Sequoia.
  • „Inspirováno pouštními závody Baja, vysokým zdvihem, štíhlou karoserií, velkými pneumatikami a robustní atletikou charakterizují 4Runner, který se vydá kamkoli,“ řekl Kevin Hunter, prezident designérského týmu Toyota CALTY.

Galerie Toyota 4Runner 2025

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.