Hyundai Tucson 2025: Interiér, ceny, technické údaje

Hyundai

Tucson 2025 dostane nové přední a zadní nárazníky, novou mřížku chladiče, aktualizovaná osmizónová světla pro denní svíčení, aktualizovaný design kol, odznaky z eloxovaného hliníku a o 7,62 cm delší lištu zadního stěrače. Verze XRT také dostane nové střešní ližiny ve tvaru mostu.

Nejvýraznější změnou je nový přístrojový panel Tucsonu 2025, který obsahuje 31centimetrový digitální displej a 31centimetrový dotykový informační systém.

Mezi další změny patří přepracovaný volant, přemístěná 15wattová bezdrátová nabíjecí podložka, nová středová konzola s fyzickými tlačítky a voliči pro klimatizaci a řadicí páka na sloupku pro modely Premium.

Technologie interiéru a nákladový prostor

Tucson 2025 je standardně dodáván s předními a zadními nabíjecími porty USB-C, bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto, bezdotykovým klíčem se startováním tlačítkem, SiriusXM a Hyundai Bluelink+, který poskytuje přístup ke vzdálené diagnostice, připomenutí údržby, automatické asistenci při kolizi a SOS asistenci. . Každý rok 2025 Tucson podporuje aktualizace OTA (over-the-air).
Modely Limited jsou vybaveny akusticky laminovanými předními bočními okny pro snížení hluku vozovky a větru. K dispozici je také 30cm plně barevný head-up displej (HUD) a biometrické ověřování.

U Tucsonů se spalovacími motory a hybridními pohonnými jednotkami se nákladový prostor pohybuje od 1 095 do 1 166 litrů se zvednutými zadními sedadly a zvětší se na 2 118 litrů se sklopenými zadními sedadly (maximálně 2 275 litrů).

Plug-in hybridní modely nabízejí méně, přibližně 906 litrů za zadními sedadly a maximálně 2 033 litrů ve složeném stavu.

Tucson 2025 bude k dispozici se třemi různými pohonnými jednotkami: spalovací motor, hybridní motor a plug-in hybridní motor.

Benzinový Hyundai Tucson pohání 2,5litrový čtyřválec s přímým vstřikováním, který vyvine výkon 139 kW a točivý moment 241 Nm. Motor je spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou, která posílá výkon na přední kola. Pohon všech kol Hyundai HTRAC je k dispozici jako volitelná výbava.

Hybrid

Tucson Hybrid je poháněn 1,6litrovým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem, který produkuje 132 kW a 265 Nm točivého momentu. Hybridní Tucsony jsou také vybaveny silnějším elektromotorem o výkonu 47,7 kW (64 k) a 1,49 kWh lithium-iontovou baterií, která pomáhá zvýšit celkový výkon systému na působivých 170 kW a točivý moment 350 Nm.

Tucson Hybrid je standardně dodáván s pohonem všech kol a šestistupňovou automatickou převodovkou.

Nejvýkonnějším Tucsonem je plug-in hybridní verze, která má elektromotor o výkonu 72 kW (dříve 66,9 kW) a 13,8 kWh lithium-iontovou baterii. Pohání jej vysoce výkonná verze 1,6litrového přeplňovaného čtyřválcového motoru. Výkonnější elektromotor, větší baterie a modifikace motoru poskytují celkový systémový výkon 195 kW a točivý moment 350 Nm.
Hyundai říká, že nabíjení střídavým proudem úrovně 2 trvá méně než dvě hodiny se 7,2 kW palubní nabíječkou.

Tucson PHEV je standardně dodáván s pohonem všech kol a šestistupňovou automatickou převodovkou.
Tucson Hybrid a PHEV sdílejí řidiči volitelné jízdní režimy. Mezi nové režimy patří „Sníh“ a „Dítě“, které zmírňují zrychlení a „sníží potenciální rušení, které by mohlo rušit domácí mazlíčky a malé děti,“ uvedl Hyundai.

Spotřeba paliva

Oficiální hodnocení spotřeby paliva pro Hyundai Tucson z roku 2025 od Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) ještě nebyly zveřejněny, ale očekáváme, že čísla budou stejná nebo lepší než u Tucsonu z roku 2024.
Modely 2024 pouze s benzínem dosáhly kombinované spotřeby paliva 8,7 l/100 km (s pohonem předních kol), zatímco varianty s pohonem všech kol dosáhly 9,4 litru na 100 km v kombinovaném cyklu.

Hybridy Tucson měly spotřebu paliva 5,4 l/100 km dohromady, zatímco plug-in hybrid mohl získat až 1,2 l/100 km ve smíšeném cyklu.

Maximální tažná kapacita

Všechny Hyundai Tucsony 2025 mohou táhnout až 907 kilogramů, jsou-li vybaveny brzdami přívěsu. Jinak je maximální zatížení přívěsu sníženo na 748 kilogramů.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Hyundai Tucson 2024 získává nejvyšší hodnocení bezpečnosti od IIHS a pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA.

Standardní výbava každého Hyundai Tucson 2025 zahrnuje systémy pro zamezení čelní srážce, varování před mrtvým úhlem, varování před křížením vzadu, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu a varování pro cestující vzadu.

Novinkou pro Tucson 2025 je systém varování vpřed s infračervenou kamerou ve sloupku řízení, která sleduje pohled řidiče a monitoruje úrovně pozornosti. V kombinaci s dostupným inteligentním tempomatem 2 může systém zastavit vozidlo, rozsvítit výstražná světla a zatáhnout parkovací brzdu, pokud řidič nereaguje.

Začíná MSRP Hyundai Tucson 2025

Hyundai Tucson 2025 se začne prodávat v červnu. Očekává se, že hybridní a PHEV varianty budou dostupné u amerických prodejců koncem léta. Oficiální informace o RRP budou zveřejněny později, ale očekává se, že počáteční RRP bude začínat na přibližně 725 000 Kč (benzín), 850 000 Kč (hybrid) a přibližně 1 075 000 Kč u modelů PHEV.

Výsledky Hyundai Tucson za rok 2025

  • Hyundai přepracoval Tucson 2025 zevnitř i zvenčí, aby upevnil svou pověst nejprodávanějšího vozu jihokorejské automobilky v Evropě.
  • Změny zahrnují komplexní modernizaci interiéru, která zahrnuje zakřivený panoramatický displej se dvěma 31centimetrovými digitálními obrazovkami.
  • Hyundai Tucson 2025 je k dispozici se třemi pohonnými jednotkami: hybridní, plug-in hybrid nebo konvenční spalovací motor.

Galerie Hyundai Tucson 2025

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.