Hyundai Tucson 2023: Informace, ceny, technická data

The Hyundai Tucson 2023 je krásný na pohled – kdyby tak krásně řídil. Tucson, umístěný mezi Konou a Santa Fe, zaujímá oblíbené místo, ale slabé hnací ústrojí mu brání v boji s dominancí kompaktního crossoveru. V roce 2023 bude Tucson ještě lepší díky vylepšené standardní výbavě napříč většinou výbavových řad.

Co je nového?

  • Adaptivní tempomat nyní standardní
  • Panoramatické střešní okno je nově dostupné také ve výbavě N-Line a v modelu Limited.
  • XRT a N Line jsou nyní standardně vybaveny 26,2cm dotykovými obrazovkami s navigací, stejně jako Limited.
  • Verze SEL Convenience a XRT jsou vybaveny čalouněním v imitaci kůže.
  • U nehybridních modelů SEL a hybridních Blue je nyní standardem elektricky ovládané zadní výklopné dveře bez použití rukou.

Náš názor Hyundai Tucson 2023

Na povrchu je Tucson vítězem. Vnější design je těžké přehlédnout – a to je dobře. Designová vize Vision T Concept je z velké části nedotčená a poutavá světla na obou stranách masky chladiče vypadají naživo fantasticky. Interiér je prostorný a neméně atraktivní. I klimatizace je inovativní díky propracovanému difuzoru.

Pokud však půjdete trochu hlouběji, Tucson odhalí své slabiny. Technické funkce ne vždy reagují správně: setkali jsme se s přehnaně aktivním sledováním pozornosti řidiče a tvrdohlavým voličem převodovky. Pohon není nijak zvlášť rychlý a výkon je nerovnoměrný. Ovládání je průměrné a odpružení je na mainstreamový crossover příliš tuhé.

V tomto případě je krása pouze do hloubky kůže. Stylově orientovaným kupujícím se bude design líbit, ale většině jezdců to vyhovuje Honda CR-V , Nissan Rogue nebo Subaru Forester lépe podávané. Vzhledem k tomu, že Hyundai vylepšuje detaily pohonného ústrojí a odpružení, měli by si dávat pozor i přední běžci.

výkon a spotřeba paliva

Všechny nehybridní verze Tucsonu používají stejný atmosférický motor o objemu 2,5 litru. 138 kW a 241 N⋅m je průměr pro tuto třídu, ale zjistili jsme, že výkon je letargický. Řadí se osmistupňovým automatem. Vůz je standardně dodáván s pohonem předních kol, ale pohon všech kol je k dispozici u všech úrovní výbavy.

Spotřeba paliva začíná na 9,0/7,1 l/100 km (město/dálnice) a klesá na 9,8/8,1 l/100 km s pohonem všech kol. Ty jsou efektivnější než Honda CR-V a Toyota RAV4.

Tucson je k dispozici také s hybridním a plug-in pohonem (viz samostatný popis). Tyto modely jsou nejen úspornější ve spotřebě, ale nabízejí i příjemnější zážitek z jízdy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak dobrodružný je XRT?

Tucson XRT vypadá vážně s odhalenou karoserií, střešními ližinami a zatemněnými akcenty.

Kromě přívěsu nenabízí XRT mnoho obsahu. Funkčně je shodný s výbavou SEL s komfortním paketem – stejné pneumatiky, stejná světlá výška a stejná ochrana spodku. Jeho robustní vzhled může někoho oslovit, ale kdo hledá terénní schopnosti, měl by se poohlédnout jinde.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Tucson získal ocenění Top Safety Pick+ od IIHS. NHTSA nebyl tak ohromen a celkově udělil Tucsonu čtyři hvězdičky za modely s pohonem všech kol a pět hvězdiček za modely s předním pohonem.

Automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat a sledování pozornosti jsou standardní výbavou. Systém varování před mrtvým úhlem je součástí všech úrovní výbavy kromě základní verze SE. Pro modely Limited je k dispozici řada doplňků, včetně systému prostorové kamery, režimu asistence při jízdě po dálnici a pokročilého parkovacího asistenta.

nákladový prostor a interiér

Vnitřní prostor je jednou ze silných stránek Tucsonu. Ve srovnání s CR-V nabízí Tucson více prostoru pro nohy vzadu a větší nákladovou kapacitu.

Nákladový prostor (za první/druhou řadou):

  • Tucson: 2274/1095 litrů
  • CR-V: 2146/1109 litrů

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Tucson 2023: 1051/1050 mm
  • CR-V 2022: 1049/1026 mm

technika

Spodní linie výbavy mají informační a zábavní systém s 20,3cm obrazovkou a kompatibilitou s bezdrátovými chytrými telefony. Úrovně výbavy N Line, XRT a Limited mají větší 26,2cm obrazovku a nabízejí navigaci, zvuk Bose a rozpoznávání hlasu. Všechny úrovně výbavy kromě základní verze mají bezdrátové nabíjení a dva další USB porty na zadní straně.

Doporučená úprava

Tucson je nabízen v pěti úrovních výbavy: SE, SEL, N Line, XRT a Limited. Všem pěti je společné to nejlepší (design) a nejhorší (hnací ústrojí) Tucsonu. Na rozdíl od Sonata N Line je Tucson N Line primárně optický upgrade.

Pro nejlepší poměr ceny a kvality bychom zvolili výbavu SEL. Nabízí varování v mrtvém úhlu, vyhřívaná přední sedadla a 26,2cm informační a zábavní systém, který je součástí balíčku pohodlí. Takto vybavený Tucson SEL má dobrou hodnotu za peníze za něco málo přes 750 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.