Hyundai Santa Fe 2023: Ceny, informace, technická data

The Hyundai Santa Fe 2023 v průběhu let zdobí crossovery od kompaktních po třímístné. Nyní se vyvinul v pětimístné SUV střední velikosti. Santa Fe, postavený v Alabamě, dostal velkou aktualizaci pro rok 2021 a začne v roce 2023 s úpravami výbavy v celé modelové řadě. Kromě zde představeného zážehového motoru je Santa Fe k dispozici také jako hybrid nebo plug-in hybrid.

Co je nového?

  • Varianta výbavy SEL Convenience již není k dispozici
  • Prostorový kamerový systém a kamerové sledování mrtvého úhlu také ve výbavě SEL Premium
  • Digitální přístrojový štít, elektricky ovládaná sedadla ve druhé řadě a samostmívací vnější zpětná zrcátka jsou standardní výbavou SEL Premium, Limited a Calligraphy.
  • Kožený volant, sluneční clona pro zadní okno, elektrické víko zavazadlového prostoru, dvouzónová automatická klimatizace a adaptivní tempomat nyní také u SEL a XRT.

Náš názor Hyundai Santa Fe 2023

Genesis je luxusní divize Hyundai a Santa Fe není na úrovni SUV GV80. Přesto je Santa Fe 2023 prémiovější než ostatní SUV od korejského výrobce. Špičkové modely mají kvalitnější materiály, detaily a technické funkce. Bez ohledu na výbavu nabízí interiér Santa Fe atraktivní design a dostatek prostoru. Středová konzola je napěchovaná tlačítky, ale na rozložení si rychle zvyknete.

Řízení Santa Fe je jednoduché a příjemně kultivované. Výkon přeplňovaného motoru je přitažlivý, ale dvouspojkový automat, se kterým je spárován, může působit trochu drsně. Pravděpodobně bychom sáhli po základním motoru, hybridu nebo plug-in hybridu.

Vzhledem k rozsáhlé standardní výbavě nabízí Santa Fe dobrý poměr ceny a kvality. Asistenční systémy Hyundai fungují dobře a záruka je štědrá. Santa Fe je nekomplikované a všestranné SUV pro každodenní použití, i když jeho vnější design není nijak zvlášť pěkný.

výkon a spotřeba paliva

Verze Santa Fe SE, SEL a XRT jsou vybaveny 2,5litrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 142 kW (191 koní) a točivém momentu 245 Nm. Motor je spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pohon předních kol je standardní, pohon všech kol je volitelný. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 9,0 sekund. Spotřeba paliva je 9,4/8,4 l/100 km (město/dálnice) s pohonem předních kol a 10,7/9,4 l/100 km s pohonem všech kol.

2,5litrový přeplňovaný motor I4 je také použit u výbav Santa Fe Limited a Calligraphy, který poskytuje výkon 210 kW (281 koní) a točivý moment 422 Nm. Je spojen s osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Pohon předních kol je standardní, pohon všech kol je volitelný. S pohonem všech kol zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy. Spotřeba paliva je 10,7/8,4 l/100 km s pohonem předních kol a 11,2/8,4 l/100 km s pohonem všech kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Přistát v Santa Fe?

Je důležité si uvědomit, že výbava XRT nedělá ze Santa Fe off-road. Hyundai označuje Santa Fe XRT jako “úroveň výbavy”, která se vyznačuje mimo jiné rozšířenými černými panely karoserie, bočními nášlapy, umělými kryty podvozku a černou mřížkou chladiče. Silné bočnice pneumatik obklopující 45,7cm černá kola by mohly pomoci při jízdě po nerovných nebo polních cestách bez obav z defektu. Střešní ližiny by se mohly dobrodružným řidičům velmi hodit, ale pokud jde o skutečného off-road ducha, existují lepší možnosti: Santa Fe XRT je standardně dodáván s pohonem předních kol a volitelně s pohonem všech kol.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

V nejnovějších bezpečnostních testech pro rok 2022 si Santa Fe vedl působivě. Získal nejvyšší celkové hodnocení za ochranu proti nárazu (z pěti hvězdiček) od NHTSA a ocenění Top Safety Pick + od IIHS.

Každé Santa Fe je vybaveno adaptivním tempomatem, varováním před opuštěním jízdního pruhu a automatickým předním nouzovým brzděním. Vyšší modely disponují upozorněním na příčnou dopravu a pokročilým semi-autonomním systémem řízení zvaným Highway Driving Assist.Mají také sofistikovaný kamerový systém sledování mrtvého úhlu, který na displeji sdruženého přístroje ukazuje, co je za vozidlem. Aktivuje se ovládáním blinkru.

nákladový prostor a interiér

S dostatečným prostorem pro nohy v obou řadách sedadel poskytuje Santa Fe svým cestujícím dostatek prostoru k natažení. Nákladový prostor je také velký, ale ne natolik, aby vyčníval z konkurence.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Hyundai Santa Fe 1120/1059 mm 1030/2047 litrů
Subaru Outback 1087/968 mm 920/2144 litrů
Jeep Grand Cherokee 1049/945 mm 1050/2005 litrů

technika

Základní modely Santa Fe jsou vybaveny 20,3cm dotykovou obrazovkou infotainmentu, zatímco vyšší modely mají 26,2cm obrazovku. Oba podporují Apple CarPlay a Android Auto, ale pouze menší obrazovka je bezdrátová. Všechny úrovně výbavy mají dva USB porty v každé řadě sedadel, přičemž vyšší úrovně výbavy přidávají chytrou, vertikálně integrovanou bezdrátovou nabíječku. Přístrojový panel je vybaven 31,2cm displejem, přičemž head-up displej je k dispozici pouze u nejvyšší výbavy Calligraphy. Mezi prémiové funkce patří audiosystém Harman Kardon s 12 reproduktory, kamerový systém s prostorovým výhledem, funkce telefonu jako klíč a inteligentní parkování bez řidiče.

Doporučená maloobchodní cena pro Hyundai Santa Fe 2023 je 805 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.