Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Hyundai Santa Fe 2023 v průběhu let zdobí crossovery od kompaktních po třímístné. Nyní se vyvinul v pětimístné SUV střední velikosti. Santa Fe, postavený v Alabamě, dostal velkou aktualizaci pro rok 2021 a začne v roce 2023 s úpravami výbavy v celé modelové řadě. Kromě zde představeného zážehového motoru je Santa Fe k dispozici také jako hybrid nebo plug-in hybrid.

Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

  • Varianta výbavy SEL Convenience již není k dispozici
  • Prostorový kamerový systém a kamerové sledování mrtvého úhlu také ve výbavě SEL Premium
  • Digitální přístrojový štít, elektricky ovládaná sedadla ve druhé řadě a samostmívací vnější zpětná zrcátka jsou standardní výbavou SEL Premium, Limited a Calligraphy.
  • Kožený volant, sluneční clona pro zadní okno, elektrické víko zavazadlového prostoru, dvouzónová automatická klimatizace a adaptivní tempomat nyní také u SEL a XRT.

Náš názor Hyundai Santa Fe 2023

Genesis je luxusní divize Hyundai a Santa Fe není na úrovni SUV GV80. Přesto je Santa Fe 2023 prémiovější než ostatní SUV od korejského výrobce. Špičkové modely mají kvalitnější materiály, detaily a technické funkce. Bez ohledu na výbavu nabízí interiér Santa Fe atraktivní design a dostatek prostoru. Středová konzola je napěchovaná tlačítky, ale na rozložení si rychle zvyknete.

Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Řízení Santa Fe je jednoduché a příjemně kultivované. Výkon přeplňovaného motoru je přitažlivý, ale dvouspojkový automat, se kterým je spárován, může působit trochu drsně. Pravděpodobně bychom sáhli po základním motoru, hybridu nebo plug-in hybridu.

Vzhledem k rozsáhlé standardní výbavě nabízí Santa Fe dobrý poměr ceny a kvality. Asistenční systémy Hyundai fungují dobře a záruka je štědrá. Santa Fe je nekomplikované a všestranné SUV pro každodenní použití, i když jeho vnější design není nijak zvlášť pěkný.

výkon a spotřeba paliva

Verze Santa Fe SE, SEL a XRT přicházejí s 2,5litrovým motorem I-4, který nabízí 191 koní a točivý moment 181 lb-ft. Je spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou, FWD je standard, AWD je volitelný. Zrychlení z 0 na 60 je 9,0 sekund. Spotřeba paliva je 25/28 mpg (město/dálnice) s FWD a 22/25 mpg s AWD.

Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

2,5litrový přeplňovaný motor I4 je také použit u výbav Santa Fe Limited a Calligraphy, který poskytuje výkon 281 koní a točivý moment 311 lb-ft. Je spojen s osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou, která je zase dodávána se standardním pohonem všech kol a volitelným AWD. S pohonem AWD trvá zrychlení na 60 mil/h 6,2 sekundy. Spotřeba paliva je 22/28 mpg s FWD a 21/28 mpg s AWD.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Přistát v Santa Fe?

Aby bylo jasno, volba výbavy XRT nedělá ze Santa Fe off-road. Hyundai dokonce o Santa Fe XRT hovoří jako o „úrovni výbavy“, která se mimo jiné vyznačuje rozšířenými černými panely karoserie, bočními stupačkami, umělými kryty skluznice a černou mřížkou chladiče. Silné stěny pneumatik obklopující 18palcová černá kola by mu mohly pomoci při jízdě na hrbolatých nebo polních cestách bez obav z propíchnutí. Střešní ližiny by se mohly dobrodružným řidičům velmi hodit, ale pokud jde o skutečného dobrodružného ducha, existují lepší možnosti: Santa Fe XRT se standardně dodává s pohonem všech kol a volitelným pohonem všech čtyř kol.

Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

V nejnovějších bezpečnostních testech pro rok 2022 si Santa Fe vedl působivě. Získal nejvyšší celkové hodnocení za ochranu proti nárazu (z pěti hvězdiček) od NHTSA a ocenění Top Safety Pick + od IIHS.

Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Každé Santa Fe je vybaveno adaptivním tempomatem, varováním před opuštěním jízdního pruhu a automatickým předním nouzovým brzděním. Vyšší modely disponují upozorněním na příčnou dopravu a pokročilým semi-autonomním systémem řízení zvaným Highway Driving Assist.Mají také sofistikovaný kamerový systém sledování mrtvého úhlu, který na displeji sdruženého přístroje ukazuje, co je za vozidlem. Aktivuje se ovládáním blinkru.

Hyundai Santa Fe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

nákladový prostor a interiér

S dostatečným prostorem pro nohy v obou řadách sedadel poskytuje Santa Fe svým cestujícím dostatek prostoru k natažení. Nákladový prostor je také velký, ale ne natolik, aby vyčníval z konkurence.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Hyundai Santa Fe 44,1/41,7 palce 36,4/72,1 kubických stop
Subaru Outback 42,8/39,5 palce 32,7/75,6 kubických stop
Jeep Grand Cherokee 41,3/38,2 palce 37,7/70,8 kubických stop

technika

Základní modely Santa Fe jsou vybaveny 8,0palcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu, zatímco modely vyšší třídy mají 10,3palcovou obrazovku. Oba podporují Apple CarPlay a Android automobil , ale pouze menší obrazovka je bezdrátová. Všechny úrovně výbavy mají dva USB porty v každé řadě sedadel, přičemž vyšší úrovně výbavy přidávají chytrou, vertikálně integrovanou bezdrátovou nabíječku. Sdružený přístroj je vybaven 12,3palcovým displejem, přičemž head-up displej je k dispozici pouze u úrovně výbavy Calligraphy. Mezi prémiové funkce patří audiosystém Harman Kardon s 12 reproduktory, kamerový systém s prostorovým výhledem a funkce telefonu jako klíč – k dispozici je také parkování bez řidiče Smart Parking.

Doporučená maloobchodní cena pro Hyundai Santa Fe 2023 je 32 200 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik