Subaru Outback 2023: Interiér, motor a úpravy

Subaru odhalilo na mezinárodním autosalonu v New Yorku 2022 aktualizovaný Outback 2023 a nemohli jsme být více překvapeni. Na vzhled vozu Outback jsme si již zvykli, ale nová varianta je velmi odlišná.

Subaru Outback 2023: Interiér, motor a úpravy

Nyní má drsnější vzhled připomínající SUV připomínající Subaru Solterra a Toyotu bZ4X s agresivním krytem předního nárazníku, který se táhne pod přepracované světlomety. Vzhled nás stále nepřesvědčil, ale Subaru Outback 2023 je nejsportovnější verzí celosvětově oblíbeného kombi.

Subaru Outback 2023: Co je nového?

Subaru Outback pro rok 2023 má nejen grimasu jako z náklaďáku, ale také zesílenou mřížku chladiče, nová mlhová světla a mohutné podběhy kol, které dotvářejí efekt připravenosti na trail. Pokud se vám nelíbí vzhled, můžete jet na novém Outback Wilderness pro rok 2022 bez změn exteriéru. Novinkou pro rok 2023 je dostupnost 2,5litrového boxer-čtyř od Subaru ve výbavovém stupni Outback Onyx Edition, který byl dříve nabízen pouze s přeplňovaným 2,4litrovým boxerem-čtyřem v předchozím Outback Onyx Edition XT.

Mezi další prvky nové edice Onyx patří 18palcová litá kola, dvoubarevný šedý exteriér, přední monitor, voděodolná sedadla StarTex, dva terénní jízdní režimy X-Mode a rezervní pneumatika v plné velikosti.

Subaru Outback 2023: Interiér, motor a úpravy

Subaru ještě nezveřejnilo oficiální technický list, ale všechny modely jsou vybaveny elektrickými zámky dveří, uvítacími světly, zvukotěsným čelním sklem, předními a zadními porty USB-A, dvěma 12voltovými stejnosměrnými napájecími zásuvkami a zadními sedadly sklopnými tlačítkem. . Mezi aktualizované funkce pro pohodlí patří bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto.


Výběr motoru a převodovky

Outback 2023 je standardně dodáván s atmosférickým 2,5litrovým boxer-čtyřem, který produkuje 182 koní a 176 lb-ft točivého momentu. nabídky. Vyšší úrovně výbavy získají přeplňovaný 2,4litrový plochý dvouválec o výkonu 260 koní a 277 lb-ft.

Síla je posílána na všechna čtyři kola prostřednictvím symetrického systému pohonu všech kol s aktivním vektorováním točivého momentu, řízením dynamiky vozidla a X-Mode s kontrolou sjíždění z kopce – docela jazykolam, ale to jednoduše znamená, že Outback 2023 zvládne i náročnější terén. než jen travnaté cesty. Standardem je převodovka Lineartronic CVT s osmistupňovým režimem řazení a řadicími pádly na volantu.


Spotřeba paliva Subaru Outback 2023

Díky aerodynamickému designu kombi a převodovce CVT je Subaru Outback docela žrout plynu na to, že se standardně dodává s pohonem všech kol. Podle Subaru dosáhne Outback 2.4 Turbo v roce 2023 odhadem 23 ve městě a 30 na dálnici, zatímco základní 2,5litrový motor dokáže ujet 600 mil na jednu nádrž. Kromě toho může Outback 2.4 turbo vážit až 3 500 liber. vytáhnout, nejvíce v sestavě Outback.

Subaru Outback 2023: Interiér, motor a úpravy

Pokročilá bezpečnostní architektura

Subaru Outback 2023 je založen na stejné starší platformě sedmé generace, kterou výrobce nazývá SGP (Subaru Global Platform). Pro Outback 2023 Subaru optimalizovalo podvozek, který je nyní o 70 procent tužší z hlediska torzní tuhosti a předního zavěšení a o 100 procent tužší v předních a zadních pomocných rámech. Subaru tvrdí, že podvozek nového Outbacku absorbuje o 40 procent více energie při nárazu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Outback 2023 je samozřejmě standardně dodáván s asistenčním systémem řidiče EyeSight Subaru, sadou špičkových bezpečnostních pomůcek, jako je adaptivní tempomat, centrování jízdních pruhů, redukce zaostření řidiče, asistent dálkových světel a zadní kamera. K dispozici jsou další bezpečnostní prvky, jako je přední monitor, systém automatického zpětného brzdění a head-up displej.


Záruka Subaru Outback

Nové Subaru Outback je dodáváno s 3letou zárukou na nárazník 36 000 mil a 5letou zárukou na pohonné ústrojí do 60 000 mil. Existují možnosti prodloužení tovární záruky. Než se rozhodnete, přečtěte si tento užitečný průvodce.

Subaru Outback 2023: Interiér, motor a úpravy

2023 Subaru Outback Cena a dostupnost

Subaru Outback 2023 je k dispozici ve výbavách Base, Premium, Onyx Edition, Wilderness, Limited a Touring. Oficiální ceny budou oznámeny brzy, ale očekávejte, že doporučené ceny budou začínat pod 30 000 EUR za základní verzi a až 42 000 EUR za nejvyšší verzi Touring.

Autobrezik