Subaru Outback 2022: specifikace, cena, datum vydání

Připravované Subaru Outback 2022 představí další aktualizace. Po redesignu roku 2021 se vnitrozemí roku 2022 již nebude tak drasticky měnit. Hybridní hnací ústrojí a nová úroveň výbavy jsou však více než dost, aby udržely spokojenost zákazníků. Exteriér a interiér jsou také jen mírně aktualizovány. Řada motorů také zůstane zachována, ale SUV typu outback bude nepochybně i nadále dobře prodáváno.

Je to model bez skutečné konkurence z mnoha důvodů. Nejbližšími soupeři jsou Ford Edge, Hyundai Santa Fe a Honda Passport. Očekává se, že nový model Outback se začne prodávat v roce 2021, pravděpodobně ve druhé polovině roku.

Vnější a vnitřní změny ve vnitrozemí 2022

Zcela nové Subaru Outback 2022 představí některé aktualizace. Japonský výrobce však po redesignu nepřinese žádné významné upgrady. Pro rok 2022 bude Subaru dodávat upravené zadní světla a mírně větší mřížku. Světlomety a nárazníky jsou brzdou. Outback má světlou výšku 8,7 palce a je dobrým terénním vozidlem. Globální platforma byla nedávno upravena tak, aby vyhovovala hybridnímu hnacímu ústrojí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o změny v interiéru, Outback obdrží technologické aktualizace. To zahrnuje novou verzi informačního a zábavního systému a nové asistenční systémy pro řidiče. Nové funkce jsou však v základní variantě outback volitelné. Subaru navíc pravděpodobně poskytne delší seznam standardní výbavy. To znamená, že zůstává 7palcová dotyková obrazovka i standardní a volitelné čalounění.

Nová varianta vybavení

Různé spolehlivé zprávy uvádějí, že nové Subaru Outback dostane v roce 2022 novou úroveň výbavy. Forester a Crosstrek by navíc měli cestovat se stejnou variantou. Jedná se o novou variantu výbavy „Wilderness“, i když název ještě není oficiální.

Je to verze, která zlepší terénní schopnosti SUV. I když se off-road zlepšuje, stále přesně nevíme, jaké vylepšení nabízí tento převodový stupeň. Výroba modelu Outback 2022 ještě nezačala, takže Subaru pravděpodobně zveřejní další podrobnosti v příštích několika měsících.

Specifikace hybridního hnacího ústrojí

Připravované Subaru Outback 2022 představí možnost hybridního hnacího ústrojí. Úplné podrobnosti zatím nejsou k dispozici, ale různé zdroje uvádějí stejný problém. Zde je věc, současný model je k dispozici s 2,5-litrovým čtyřválcem. Tento motor bude nahrazen čtyřválcem o objemu 2,4 litru. Nový motor bude používat turbodmychadlo a bude mít výkon 260 koní a točivý moment 277 lb-ft.

To je obrovské zlepšení a Subaru bude také dodávat převodovku CVT a standardní systém AWD. Hybridní systém bude kombinovat nový motor s elektromotory a akumulátorem. Celkový výkon je dimenzován na přibližně 250 koní a točivý moment 300 lb-ft. Subaru navíc slibuje více než 35 mpg dohromady.

Datum a cena vydání Subaru Outback 2022

Nadcházející Subaru Outback 2022 by mělo být opět kolem 27 000 eur. V případě hybridní verze cena začíná na 32 000 eurách nebo o něco více. Podle Subaru se plně elektrický Outback dostane na trh v roce 2023. Před tím se hybridní pohon Outback 2022 začne prodávat někdy v roce 2021. SUV Outback bude i nadále soutěžit s Ford Edge, Honda Passport a Hyundai Santa Fe.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis