Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Po velké aktualizaci stylu a výbavy pro modelový rok 2023 oznámilo Subaru další změny pro Outback 2024. Subaru Outback 2024 je nyní robustnější a odolnější vůči povětrnostním vlivům než jeho předchůdci a nadále kráčí po tenké hranici mezi osobními vozy a SUV. Nejnovější stylingová interpretace Subaru se přesto přiklání více ke crossoveru a méně ke kombi, což je to, co většina kupujících na trhu bláznivých SUV stejně chce.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Subaru Outback 2024: Co je nového?

Většina designových změn se týká výbavy Wilderness, včetně přepracovaného předního nárazníku, větší mřížky chladiče a LED mlhových světel. Wilderness také dostane vyhřívaný volant, který sdílí s Onyx Edition a Onyx Edition XT, přičemž posledně jmenovaný má ve standardu střešní okno a automatickou zpětnou brzdu.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Pohon boxerů

Subaru Outback 2024 pohání dva čtyřválcové motory typu boxer. Standardní motor je 2,5litrový boxer-čtyři, který produkuje 182 koní a 176 lb-ft točivého momentu. Vyšší úrovně výbavy mají výkonnější 2,4litrový přeplňovaný motor boxer, který poskytuje výkon 260 koní a točivý moment 277 lb-ft. Všechny motory jsou spojeny s bezstupňovou automatickou převodovkou (CVT), která pohání všechna čtyři kola prostřednictvím systému symetrického pohonu všech kol Subaru.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Bezpečnostní výbava Subaru Outback 2024

Všechna Subaru Outback jsou standardně vybavena asistenční technologií EyeSight, která zahrnuje špičkové bezpečnostní prvky, jako je adaptivní tempomat, asistent dálkových světel, varování před opuštěním jízdního pruhu, zadní kamera a systém omezení rozptylování řidiče.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Úrovně výbavy a ceny Subaru Outback 2024

Subaru Outback 2024 je nabízeno v devíti úrovních výbavy: Basic, Premium, Onyx Edition, Wilderness, Limited, Touring a tři modely XT. Níže naleznete přehled jednotlivých variant výbavy, příslušné standardní výbavy a ceny. V nezávazných doporučených cenách je zahrnuta destinační přirážka 1 295 EUR.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Outback základna

Na svou vstupní cenu 30 190 eur je základní výbava Outbacku dobře vybavena. Dodává se s kompletní specifikací, dálkovým bezklíčovým vstupem, duálními sedmipalcovými dotykovými obrazovkami pro ovládání klimatizace a audia, Bluetooth konektivitou, USB-A nabíjecím portem, LED světlomety s přisvěcováním do zatáček, LED mlhovými světly a dalšími. Základní verzi Outbacku pohání 2,5litrový motor typu boxer v kombinaci s osmistupňovou převodovkou CVT.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Outback Premium

Prémie začíná na 32 490 eurech. Dále nabízí kožená řídítka, dvouzónovou klimatizaci, 11,6palcový dotykový displej infotainmentu s Apple CarPlay a Android Auto, přední a zadní USB nabíjecí porty a paket do každého počasí.

Když už jsme u paketů, pro Outback Premium je k dispozici volitelný balíček upgradu za 1 400 eur, který zahrnuje bezklíčový vstup se startováním tlačítkem, hands-free zadní výklopné dveře a další bezpečnostní prvky EyeSight (automatické nouzové brzdění, varování před přejezdem, detekce mrtvého úhlu a asistent změny jízdního pruhu). Balíček za 2 995 eur nabízí také 11,6palcový dotykový displej s navigací TomTom a elektricky ovládaným střešním oknem.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Onyx Edition & Onyx Edition XT

Edition Onyx začíná na 36 105 eurech. Nyní obsahuje elektricky ovládané střešní okno, bezklíčový vstup, 11,6palcový dotykový displej, audiosystém Harman-Kardon s 576wattovým zesilovačem, 18palcová černá litá kola, kožený volant, látkové čalounění Star-Tex a exkluzivní dva -tónové vybavení interiéru. Kromě toho má Onyx Edition další bezpečnostní technologie EyeSight, jako je automatické nouzové řízení, detekce mrtvého úhlu, asistent změny jízdního pruhu a varování před křižovatkou.

Na druhé straně plotu je Outback Onyx Edition XT. Začíná na 40 655 eurech a zahrnuje výkonnější 2,4litrový turbo motor boxer, sedadlo řidiče nastavitelné v osmi směrech, vyhřívaná zadní sedadla a přední monitor s úhlem 180 stupňů.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Outback Wilderness

Vyvolávací cena pro Wilderness je 41 255 eur. To zahrnuje 2,4litrový přeplňovaný protilehlý dvouválec, dvoufunkční X-Mode AWD, pneumatiky Yokohama Geolandar A/T a zakázkový skin. Navíc díky speciálním pružinám a tlumičům nabízí Wilderness světlou výšku 9,5 palce (8,7 palce u ostatních variant).

Outback Wilderness je k dispozici s volitelným balíčkem za 1 895 EUR, který zahrnuje elektricky ovládané střešní okno, 11,6palcový dotykový displej s navigací a funkci automatického zpětného brzdění.

Limited & Limited XT

Ceny Limited začínají na 37 090 eurech. K dispozici je sedadlo řidiče nastavitelné ve 12 směrech (s funkcí paměti a bederní opěrkou), kožený interiér s perforací, vyhřívaná zadní sedadla a zadní výklopné dveře s hands-free systémem. Kromě toho je k dispozici elektrické střešní okno, vyhřívané páčky volantu, audiosystém Harman Kardon a ovládání asistence řidiče za 2060 eur.

Subaru Outback 2024: Interiér, motor a úpravy

Limited XT začíná na 41 490 eurech a je vybaven 2,4litrovým přeplňovaným motorem boxer, elektricky ovládaným střešním oknem, 11,6palcovým dotykovým displejem s navigací a audio systémem Harman Kardon.

Touring & Touring XT

Nejvyšší verze Touring stojí od 41 640 eur doporučená maloobchodní cena a má veškerou standardní výbavu Limited. Nechybí automaticky sklopná vnější zpětná zrcátka, ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná řídítka, čalounění černou nebo hnědou hovězí kůží a 180stupňový přední monitor. Konečně, Outback Touring XT je k dispozici od 44 090 eur s 2,4litrovým přeplňovaným motorem boxer.


Záruka Subaru Outback 2024

Subaru Outback 2024 má tříletou/36 000 mil záruku na nárazník a pětiletou/60 000 mil záruku na pohonné ústrojí. Náš užitečný průvodce prodlouženými zárukami Subaru vám může pomoci, pokud najedete více kilometrů, než je průměr.

Fotografie a zdroj: SUBARU Germany GmbH.

Autobrezik