Subaru Crosstrek 2024: ceny, změny, technická data

Subaru Crosstrek 2024 nedávno debutoval na autosalonu v Chicagu 2023 jako třetí generace oblíbeného malého crossoveru Subaru. Přestože se to nemusí zdát, nový Crosstrek se změnil natolik, že si zaslouží být označen jako třetí generace. Od svého uvedení na trh v roce 2012 prodalo Subaru v České republice více než 10 000 Crosstreků, což z něj činí nejprodávanější model v rostoucím portfoliu Subaru v ČR.

Kromě toho jsme Crosstrek označili za jedno z nejlepších malých SUV a crossoverů pro jeho vynikající rovnováhu mezi jízdním komfortem a terénními schopnostmi. Půjde Crosstrek 2024 ve stopách svého předchůdce? Jediné, co víme, je, že Subaru nehodlá měnit osvědčený koncept, a proto známá silueta nového Crosstreku.

Subaru Crosstrek 2024: Co je nového?

Crosstrek 2024 vypadá jako Crosstrek 2024, ale vyznačuje se bezrámovou šestihrannou mřížkou chladiče, štíhlejšími světlomety a tvarovanějšími panely karoserie než jeho předchůdci. Crosstrek 2024 je založen na stejné globální platformě Subaru, ale má více lepidla a větší svarové body, což má za následek lehčí architekturu s o 10 procent vyšší torzní tuhostí.

Světlá výška 22,1 cm zůstává nezměněna, což ocení dobrodružní řidiči. Crosstrek 2024 je vybaven dvoupastorkovým elektrickým posilovačem řízení odvozeným ze sportovního sedanu WRX.

Už žádný manuál

Jedním z důvodů, proč jsme vybrali Subaru Crosstrek do našeho seznamu nejlepších SUV výše, je dostupná manuální převodovka. Pro rok 2024 však Subaru upustilo od manuální převodovky a učinilo z bezstupňové automatické převodovky (CVT) standard pro všechny varianty pohonného ústrojí. Bylo by hezké, kdyby Subaru přidalo do své řady motorů Crosstrek trochu více oživení, ale není tomu tak.

Základní a Premium verze budou i nadále vybaveny 2,0litrovým čtyřválcovým boxer motorem o výkonu 113 kW (152 koní), zatímco verze Sport a Limited budou disponovat 2,5litrovým motorem o výkonu 135 kW (182 koní) a točivém momentu 241 Nm. Subaru uvádí, že Premium, Sport a Limited budou vybaveny pádly řazení pro ovládání osmistupňové převodovky CVT. Standardní symetrický pohon všech kol má aktivní vektorování točivého momentu a jízdní režimy SI-Drive.

Úrovně výbavy a ceny Subaru Crosstrek 2024

Crosstrek přichází do prodejců ve čtyřech úrovních výbavy: Basic, Premium, Sport a Limited. Níže naleznete přehled standardní výbavy a doporučené maloobchodní ceny jednotlivých modelů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Cross Trek Base

Ceny Crosstreku Base začínají na 657 250 Kč. Součástí standardní výbavy jsou LED světlomety s natáčením do zatáček, tmavě šedá 43,2cm kola z lehkých slitin, dvouzónová automatická klimatizace, kontrola tlaku v pneumatikách a systém start-stop. Má také dva 17,8cm dotykové displeje s Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth.

Cross Trek Premium

Výbava Premium navazuje na základní výbavu a přidává bezklíčový vstup, startovací tlačítko, LED mlhová světla, více USB nabíjecích portů, automatické ovládání oken a střešní ližiny. Začíná na 686 000 Kč a je vybavena 29,5cm dotykovým tabletem infotainmentu a audiosystémem se šesti reproduktory.

Kromě toho je k dispozici paket do každého počasí s vyhřívanými předními sedadly, desetisměrně nastavitelným sedadlem řidiče, vyhřívanými vnějšími zrcátky, elektrickým střešním oknem a dalšími bezpečnostními prvky za 56 125 Kč.

Cross trek sport

Sportovní výbava Crosstreku začíná na 757 250 Kč. Za tuto cenu získáte větší 2,5litrový boxer motor a systém pohonu všech kol Dual X-Mode s funkcí Hill Descent Control. Tato výkonná kombinace hardwaru a softwaru optimalizuje výkon v terénu na zasněženém, blátivém nebo kamenitém povrchu.

Crosstrek Sport má navíc žluté akcenty na exteriéru i v interiéru, 45,7cm litá kola, bezdrátové nabíjení, volant potažený kůží a lesklé černé vnější obložení.

Cross Trek Limited

Nejvyšší model Limited začíná na doporučené maloobchodní ceně 804 750 Kč a má všechny prvky výbavy jako Sport. Subaru navíc přidalo LED denní svícení, LED směrovky, vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie s integrovanými směrovými světly, černé nebo šedé čalounění perforovanou kůží s oranžovým prošíváním a chromované akcenty.

Subaru Crosstrek 2024 Limited je k dispozici ve dvou úrovních výbavy:

  • První úroveň (příplatek 44 875 Kč): obsahuje elektricky ovládané střešní okno a 432wattový audiosystém Harman Kardon s 10 reproduktory.
  • Druhá úroveň (příplatek 56 125 Kč): nabízí 29,5cm infotainment systém s navigací TomTom a audiosystémem Harman Kardon.

Bezpečnostní recenze Subaru Crosstrek 2024

Subaru Crosstrek 2023 je nejlepší bezpečnostní výběr IIHS s pětihvězdičkovým hodnocením NHTSA za celkovou bezpečnost. Očekáváme, že Crosstrek 2024 zdědí bezpečnostní výhody svého předchůdce.

Každé Subaru Crosstrek 2024 je vybaveno asistenční technologií řidiče EyeSight, komplexním bezpečnostním balíčkem s rozšířeným zorným polem a aktualizovaným řídicím softwarem. EyeSight obsahuje adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, přednárazový brzdový systém a přednárazový systém ovládání plynu.

Záruka Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek 2024 přichází s tříletou/58 000 km zárukou na celý vůz a pětiletou/96 000 km zárukou na pohonné ústrojí. Pro každý vůz Subaru, včetně Crosstreku, jsou k dispozici možnosti prodloužení tovární záruky.

Subaru Crosstrek 2024: Vyrobeno v CR

Subaru nejprve vyrábí Crosstrek 2024 Sport and Limited ve svém závodě Lafayette v Indianě. Oba modely budou uvedeny na trh koncem léta tohoto roku. Mezitím Crosstrek Base a Crosstrek Premium pocházejí z Japonska a budou k prodeji na jaře 2023.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.