Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Subaru Crosstrek 2024 nedávno debutoval na autosalonu v Chicagu 2023 jako třetí iterace oblíbeného malého crossoveru Subaru. Nezdá se to, ale nový Crosstrek se změnil natolik, že si zaslouží třetí generaci. Od svého uvedení na trh v roce 2012 prodalo Subaru více než milion Crosstreků, což z něj činí nejprodávanější vůz v rostoucím portfoliu Subaru North America.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Kromě toho jsme Crosstrek označili za jedno z nejlepších malých SUV a crossoverů pro jeho vynikající rovnováhu mezi jízdním komfortem a terénními schopnostmi. Půjde Crosstrek 2024 ve stopách svého předchůdce? Jediné, co víme, je, že Subaru nehodlá měnit osvědčený koncept, a proto známá silueta nového Crosstreku.

Subaru Crosstrek 2024: Co je nového?

Crosstrek 2024 vypadá jako Crosstrek 2024, ale vyznačuje se bezrámovou šestihrannou mřížkou chladiče, štíhlejšími světlomety a tvarovanějšími panely karoserie než jeho předchůdci. Crosstrek 2024 je založen na stejné globální platformě Subaru, ale má více lepidla a větší svarové body, což má za následek lehčí architekturu s o 10 procent vyšší torzní tuhostí.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Světlá výška 8,7 palce zůstává nezměněna, což ocení dobrodružní řidiči. Crosstrek 2024 je vybaven dvoupastorkovým elektrickým posilovačem řízení odvozeným ze sportovního sedanu WRX.

Už žádný manuál

Jedním z důvodů, proč jsme vybrali Subaru Crosstrek do našeho seznamu nejlepších SUV výše, je dostupná manuální převodovka. Pro rok 2024 však Subaru upustilo od manuální převodovky a učinilo z bezstupňové automatické převodovky (CVT) standard pro všechny varianty pohonného ústrojí. Bylo by hezké, kdyby Subaru přidalo do své řady motorů Crosstrek trochu více oživení, ale není tomu tak.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Základní a Premium verze budou i nadále vybaveny 2,0litrovým motorem s plochým čtyřválcem o výkonu 152 k, zatímco verze Sport a Limited budou disponovat 2,5litrovým motorem s výkonem 182 k a točivým momentem 178 lb-ft. Subaru oznamuje, že Premium, Sport a Limited budou vybaveny pádly řazení pro ovládání osmistupňové CVT převodovky. Standardní symetrický pohon všech kol má přitom aktivní vektorování točivého momentu a jízdní režimy SI-Drive.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Úrovně výbavy a ceny Subaru Crosstrek 2024

Crosstrek přichází do prodejců ve čtyřech úrovních výbavy: Basic, Premium, Sport a Limited. Níže naleznete přehled standardní výbavy a doporučené maloobchodní ceny jednotlivých modelů. Ceny zahrnují dopravné ve výši 1 295 EUR.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Cross Trek Base

Ceny Crosstrek Base začínají na 26 290 eurech. Součástí standardní výbavy jsou LED světlomety závislé na řízení, tmavě šedá 17palcová litá kola, dvouzónová automatická klimatizace, kontrola tlaku v pneumatikách a automatický start-stop. Má také dva sedmipalcové dotykové obrazovky s Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Cross Trek Premium

Prémiová výbava navazuje na základní výbavu s přidáním bezklíčového vstupu, startovacího tlačítka, LED mlhových světel, více USB nabíjecích portů, automatického otevírání a zavírání oken a střešních ližin. Začíná na 27 440 eurech a je vybaven 11,6palcovým dotykovým tabletem infotainmentu a audiosystémem se šesti reproduktory.

Kromě toho je k dispozici paket do každého počasí s vyhřívanými předními sedadly, sedadlem řidiče nastavitelným v 10 směrech, vyhřívanými vnějšími zrcátky, elektrickým střešním oknem a dalšími bezpečnostními prvky za 2 245 eur.

Cross trek sport

Sport začíná na 30 290 eurech. Za tuto cenu získáte větší 2,5litrový plochý motor a Dual X-Mode AWD s funkcí Hill Descent Control. Výkonná kombinace hardwaru a softwaru optimalizuje výkon v terénu na zasněženém, blátivém nebo kamenitém povrchu.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Kromě toho má Crosstrek Sport žluté akcenty zvenku i zevnitř, 18palcová litá kola, bezdrátové nabíjení, kůží obšitý volant a lesklé černé vnější obložení.

Cross Trek Limited

Nejvyšší model Limited stojí od 32 190 eur doporučené maloobchodní ceny a má všechny prvky výbavy jako Sport. Subaru navíc přidalo LED denní svícení, LED směrovky, vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie s integrovanými směrovými světly, černé nebo šedé čalounění perforovanou kůží s oranžovým prošíváním a chromované akcenty.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Subaru Crosstrek 2024 Limited je k dispozici ve dvou úrovních výbavy. První začíná na 1 795 EUR a zahrnuje elektricky ovládané střešní okno a 432wattový audiosystém Harman Kardon s 10 reproduktory. Druhá možnost nabízí 11,6palcový infotainment systém s navigací TomTom a audiosystémem Harman Kardon za příplatek 2 245 eur.

Bezpečnostní recenze Subaru Crosstrek 2024

Subaru Crosstrek 2023 je nejlepší bezpečnostní výběr IIHS s pětihvězdičkovým hodnocením NHTSA za celkovou bezpečnost. Očekáváme, že Crosstrek 2024 zdědí bezpečnostní výhody svého předchůdce.

Každé Subaru Crosstrek 2024 je vybaveno asistenční technologií řidiče EyeSight, komplexním bezpečnostním balíčkem s rozšířeným zorným polem a aktualizovaným řídicím softwarem. EyeSight obsahuje adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, přednárazový brzdový systém a přednárazový systém ovládání plynu.

Subaru Crosstrek 2024: ceny a vlastnosti

Záruka Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek 2024 přichází s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil. Každé vozidlo Subaru, včetně Crosstreku, má možnosti prodloužení tovární záruky.

Subaru Crosstrek 2024: Vyrobeno v USA

Subaru nejprve vyrábí Crosstrek 2024 Sport and Limited ve svém závodě Lafayette v Indianě. Oba modely budou uvedeny na trh koncem léta tohoto roku. Mezitím Crosstrek Base a Crosstrek Premium pocházejí z Japonska a budou k prodeji na jaře 2023.

Fotografie a zdroj: SUBARU Germany GmbH.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis