Chevrolet Camaro 2024: fotografie, ceny, technická data

Chevrolet Camaro z roku 2024 je pony car, který je skvělý. Camaro, narozené v roce 1966, aby jedl Mustangy, koketovalo s platformami F-Body, Zeta a Alpha po šest generací. K velké nelibosti zarytých fanoušků Transformers (včetně mě) se dokonce stal filmovou hvězdou, když proměnil Bumblebee z ikonického Brouka v Camaro.

Díky své agilní ovladatelnosti a výkonným motorům by moderní Camaro mohlo vzít do kapsy Mustangy, Chargery a Challengery. Camaro 2023 je navíc nejlepší iterací svého druhu, která kombinuje sportovní jízdu s komfortem.

Chevrolet Camaro 2024: Scéna je připravena

Špatná viditelnost a zastaralý interiér však způsobily, že Camaro zaostávalo v segmentu muscle cars. Chevrolet prodal více než 72 000 kusů šesté generace Camara, když byla uvedena na trh v roce 2016. Prodeje však v roce 2018 klesly o 28 procent a v roce 2022 o alarmujících 98,7 procenta, což přimělo Chevrolet k postupnému vyřazení Camara na začátku roku 2024.

„Když se připravujeme na rozloučení se současnou generací Camara, nemůžeme přeceňovat naši vděčnost každému zákazníkovi Camara, výrobnímu zaměstnanci a závodnímu fanouškovi,“ řekl Scott Bell, viceprezident globálního Chevroletu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sběratelská edice Chevy Camaro 2024

Chevrolet vydá limitovanou sběratelskou edici pro Camaro RS, SS a některé Camaro ZL1 na oslavu posledního Camara, které opustilo závod Lansing Grand River v Michiganu v lednu 2024. Bohužel v době psaní tohoto článku nemáme ponětí, co očekávat od Chevroletu Camaro 2024 a jeho balíčku sběratelské edice kromě Chevroletu, který slibuje, že oznámí více informací do léta 2023.

Co však víme, je, že magnetické ovládání odpružení je standardní výbavou paketu Camaro SS a 1LE, což upevňuje nadřazenost Camara v ovladatelnosti a jízdních vlastnostech. Jinak si na oficiální fakta o Camaro Collector’s Edition budeme muset počkat do léta.

Sbohem produkci, ahoj motorsportu

Nebuďte překvapeni, když uvidíte Chevrolet Camaro závodit v NASCAR, IMSA, NHRA nebo SRO i poté, co bude v roce 2024 vyřazen. Chevrolet bude v dohledné budoucnosti nadále závodit s modelem Camaro, možná v rámci přípravy na představení zcela elektrického derivátu Camara. “I když dnes neoznámíme bezprostředního nástupce, buďte si jisti, že to není konec příběhu Camaro,” řekl Bell.

Na rozdíl od Dodge se svým Last Call SRT Demon 170, Chevrolet se svým nejnovějším Camarem nespustil ohňostroj. Camaro sice žilo pohádkovým životem, ale vždy hrálo druhé housle za ultimátním superautem GM, Corvettou a nyní Corvette E-Ray. Přesto Chevy Camaro z roku 2024 nemusí být posledním pony carem, který hltá Mustangem. Držíme palce EV Camaro, když éra svalovců přechází z plynu na elektrický.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.