Subaru Legacy 2024: Prezentace, ceny, technická data

Subaru

Subaru Legacy 2024 se letos na podzim dostane do prodejců jako nejprodávanější vůz Subaru v Americe. Středně velký konkurent Subaru prošel komplexním faceliftem pro modelový rok 2023 a je jedinečný se standardním pohonem všech kol a čtyřválcovými motory typu boxer s vysokým točivým momentem. Nový Legacy je členem našeho seznamu nejlepších sedanů střední třídy, protože za svou cenu i nadále nabízí více funkcí, slušný výkon a spoustu bezpečnostních technologií.

pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Subaru Legacy 2024 je nabízeno ve dvou variantách motoru. Základní, Premium a Limited se standardně dodávají s 2,5litrovým plochým čtyřválcovým motorem o výkonu 182 koní a točivém momentu 176 lb-ft. V kombinaci se symetrickým systémem pohonu všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou CVT nabízí základní motor podle Subaru dojezd až 600 mil na nádrž paliva.

Sport a Touring XT jsou vybaveny 2,4litrovým přeplňovaným motorem boxer, který poskytuje výkon 260 koní a točivý moment 277 lb-ft. Ve spolupráci se stejnou převodovkou CVT a symetrickým pohonem všech kol dosahuje motor hodnocení EPA 24 město, 32 dálnice a 27 dohromady.

Bezpečnostní prvky Subaru Legacy 2024

Legacy 2024 se standardně dodává s asistenčními systémy řidiče Subaru EyeSight. Součástí balíčku je mimo jiné adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent změny jízdního pruhu a předkolizní brzdění. Legacy Sport a Touring XT jsou navíc vybaveny systémem ostření řidiče a širokoúhlou monokamerou pro detekci chodců a cyklistů na vozovce.

Úrovně výbavy a ceny Subaru Legacy 2024

Subaru Legacy 2024 je nabízeno v pěti úrovních výbavy: Basic, Premium, Sport, Limited a Touring XT. Níže je uveden rozpis jednotlivých úrovní výbavy, jejich standardní výbava a ceny. Nezávazné doporučené ceny zahrnují cílovou přirážku 1 090 eur.

základ dědictví

Základní verze Legacy začíná na 25 985 eurech. Vyznačuje se plnou výbavou, LED světlomety závislými na řízení, asistentem dálkových světel, dálkovým bezklíčovým vstupem, LED osvětlením interiéru, duálním 7palcovým informačním a zábavním systémem, couvací kamerou, Apple CarPlay a Android Auto.

Legacy Premium

Prémie začíná na 28 285 eurech. Kromě všech funkcí základního modelu obsahuje paket do každého počasí, dvouzónovou automatickou klimatizaci, kožený volant a sedadlo řidiče nastavitelné v deseti směrech. Nechybí ani čtyři USB porty, 11,6palcový dotykový displej s Apple CarPlay a Android Auto a větrací otvory na zadní straně.

Subaru nabízí dva volitelné balíčky výbavy pro Legacy Premium. První balíček (1 000 EUR) nabízí více funkcí, jako je bezklíčový vstup, startování tlačítkem, LED mlhová světla a další bezpečnostní systémy, jako je automatické nouzové brzdění, asistent změny jízdního pruhu a upozornění na křižovatku. Druhý balíček je k dispozici za 2 595 eur. Zahrnuje vše z prvního balení plus aktualizovaný 11,6palcový dotykový displej a elektricky ovládané střešní okno.

starší sporty

Ceny za sport začínají na 35 585 eurech. Kromě výkonnějšího motoru turbo boxer má sportovní verze červené akcenty, šedá 18palcová litá kola, sportovní podvozek, dvoubarevné látkové čalounění s červeným prošíváním, LED mlhová světla, 11,6palcový dotykový displej, 576- wattový audio systém Harman Kardon a elektricky ovládané střešní okno. Standardem jsou navíc další bezpečnostní prvky, jako je automatické zpětné brzdění a asistenční systém řidiče.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Legacy Limited

Ceny za Limited začínají na 33 035 eurech. Má veškeré vybavení jako Sport plus perforovaná kožená sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, zadní větrací otvory a bezklíčový vstup. Další bezpečnostní funkce EyeSight, jako je detekce mrtvého úhlu, asistent změny jízdního pruhu a varování před přejezdem, jsou součástí standardní výbavy.

Za příplatek 2 060 eur vybaví Subaru Legacy Limited 11,6palcovým dotykovým displejem, audio systémem Harman Kardon, vyhřívaným volantem a elektrickým střešním oknem.

Legacy Touring XT

Nejvyšší model Touring XT je k dispozici od 39 285 eur. Vyznačuje se matně chromovanými kryty vnějších zpětných zrcátek s integrovanými směrovými světly, čalouněním z hovězí kůže nappa, elektricky ovládaným střešním oknem, vyhřívaným volantem, 11,6palcovým dotykovým displejem infotainmentu, zvukovým systémem Harman Kardon a předním displejem s úhlem záběru 180 stupňů.

Záruka Subaru Legacy

Subaru Legacy z roku 2024 opouští továrnu Lafayette v Indianě s tříletou zárukou od nárazníku k nárazníku 36 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil. V závislosti na tom, kolik jezdíte, můžete využít prodlouženou záruku.

Fotografie a zdroj: SUBARU Germany GmbH.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.