Subaru Forester 2024: Ceny a výbavy

Pátá generace modelu Subaru Forester, která byla představena v březnu 2018, se pomalu blíží ke konci svého životního cyklu. Podle našich výpočtů bude na trhu ještě přibližně rok a půl, zatímco japonská média tvrdí, že nová generace Subaru Forester bude uvedena na trh koncem roku 2024. Stejně jako současná generace SUV bude i revidovaný model v některých regionech k dispozici jako hybrid. Tohle očekáváme od Subaru Forester 2024.

Subaru Forester 2024: Ceny a výbavy

Design a výzdoba interiérů

Očekává se, že nová generace Subaru Forester Hybrid v roce 2024 bude mít odvážnější vzhled. Očekávejte užší, “intenzivnější” světlomety, agresivnější masku chladiče, zúžené nárazníky a nový design kol. Nejnovější modely Subaru se vyznačují robustním charakterem a očekáváme, že to bude platit i pro novou generaci modelu Forester.

Uvnitř má Subaru Forester Hybrid nové generace 2024 vypadat moderněji, se štíhlejší palubní deskou a menším počtem ovládacích prvků. Mohl by být vybaven 12,3palcovým LCD přístrojovým panelem se třemi rozloženími obrazovek: Normální, Mapový a EyeSight. Další velkou elektronickou modernizací bude pravděpodobně nový informační a zábavní systém Subaru Starling s 11,6palcovou dotykovou obrazovkou na výšku. Drobnou změnou v tomto ohledu bude pravděpodobně dvojice portů USB-C pro cestující vpředu a vzadu.

Technické údaje

Společnost Subaru potvrdila, že v příští generaci svého hybridního systému e-BOXER v několika modelech použije hybridní systém Toyota. Společnost plánuje uvést novou generaci hybridních modelů s THS na trh v polovině roku 2020.

Subaru Forester 2024: Ceny a výbavy

Očekává se, že Subaru Forester Hybrid příští generace 2024 bude používat 2,0litrový čtyřválcový motor FB20 s horizontálním přímým vstřikováním a hybridním systémem Toyota (THS). Forester Hybrid 2023 má stejný benzinový motor (FB20), ale japonská publikace očekává, že Subaru do příští generace Foresteru Hybrid namontuje úspornější verzi téhož motoru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Subaru potvrdilo, že v polovině roku 2020 plánuje zahájit výrobu pohonných jednotek pro své hybridní modely nové generace založené na technologii Toyota Hybrid System (THS) ve svém závodě Kitamoto v Japonsku. Subaru plánuje zahájit výrobu nové generace hybridních vozidel v roce 2025, mezi něž bude patřit i nová generace modelu Forester Hybrid.

Subaru Forester 2024: Ceny a výbavy

Současný Forester Hybrid dosahuje podle japonské metody WLTC spotřeby paliva 14,0 km/l, což je poměrně nízká hodnota, která nepředstavuje výraznou výhodu oproti 13,6 km/l u benzinového Foresteru. Současný motor má výkon 107 kW a točivý moment 188 Nm, zatímco elektromotor napájený lithium-iontovou baterií poskytuje výkon 10 kW a točivý moment 65 Nm.

Subaru Forester 2024: Ceny a výbavy

Datum vydání

Nová generace Subaru Forester Hybrid 2024 by mohla mít premiéru po létě 2024. Pokud je tento časový plán správný, můžeme očekávat, že Subaru zvedne oponu nad svým konkurentem RAV4 2024 někdy mezi zářím a prosincem 2024. Výroba nového modelu Forester Hybrid by mohla začít v roce 2025.

Fotografie a zdroj: SUBARU Deutschland GmbH.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik