Subaru Forester 2024: ceny, prezentace, technické údaje

Pátá generace modelu Subaru Forester, která byla představena v březnu 2018, se pomalu blíží ke konci svého životního cyklu. Podle našich výpočtů bude na trhu ještě přibližně rok a půl, zatímco japonská média tvrdí, že nová generace Subaru Forester bude uvedena na trh koncem roku 2024. Stejně jako současná generace SUV bude i revidovaný model v některých regionech k dispozici jako hybrid. Tohle očekáváme od Subaru Forester 2024.

Design a výzdoba interiérů

Očekává se, že nová generace Subaru Forester Hybrid v roce 2024 bude mít odvážnější vzhled. Očekávejte užší, “intenzivnější” světlomety, agresivnější masku chladiče, zúžené nárazníky a nový design kol. Nejnovější modely Subaru se vyznačují robustním charakterem a očekáváme, že to bude platit i pro novou generaci modelu Forester.

Uvnitř má Subaru Forester Hybrid nové generace 2024 vypadat moderněji, se štíhlejší palubní deskou a menším počtem ovládacích prvků. Mohl by být vybaven 31,2cm LCD přístrojovým panelem se třemi rozloženími obrazovek: Normální, Mapový a EyeSight. Další velkou elektronickou modernizací bude pravděpodobně nový informační a zábavní systém Subaru Starling s 29,5cm dotykovou obrazovkou na výšku. Drobnou změnou v tomto ohledu bude pravděpodobně dvojice portů USB-C pro cestující vpředu a vzadu.

Technické údaje

Společnost Subaru potvrdila, že v příští generaci svého hybridního systému e-BOXER v několika modelech použije hybridní systém Toyota. Společnost plánuje uvést novou generaci hybridních modelů s THS na trh v polovině roku 2020.

Očekává se, že Subaru Forester Hybrid příští generace 2024 bude používat 2,0litrový čtyřválcový motor FB20 s horizontálním přímým vstřikováním a hybridním systémem Toyota (THS). Forester Hybrid 2023 má stejný benzinový motor (FB20), ale japonská publikace očekává, že Subaru do příští generace Foresteru Hybrid namontuje úspornější verzi téhož motoru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Subaru potvrdilo, že v polovině roku 2020 plánuje zahájit výrobu pohonných jednotek pro své hybridní modely nové generace založené na technologii Toyota Hybrid System (THS) ve svém závodě Kitamoto v Japonsku. Subaru plánuje zahájit výrobu nové generace hybridních vozidel v roce 2025, mezi něž bude patřit i nová generace modelu Forester Hybrid.

Současný Forester Hybrid dosahuje podle japonské metody WLTC spotřeby paliva 7,1 l/100 km, což je poměrně nízká hodnota, která nepředstavuje výraznou výhodu oproti 7,3 l/100 km u benzinového Foresteru. Současný motor má výkon 107 kW a točivý moment 188 N⋅m, zatímco elektromotor napájený lithium-iontovou baterií poskytuje výkon 10 kW a točivý moment 65 N⋅m.

Datum vydání

Základní Forester začíná na 694 000 Kč. Mezi standardní prvky patří LED světlomety reagující na řízení s asistentem dálkových světel, dálkový bezklíčový přístup, elektrické vybavení, 16,5cm dotykový displej infotainmentu, připojení chytrého telefonu, Bluetooth a upozornění na zadní sedadla. K dispozici je volitelný balíček za 15 400 Kč, který přidává 43,2cm stříbrná litá kola a střešní ližiny s nosností 318 kg.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.