Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Kia Niro EV, jeden z cenově nejdostupnějších elektromobilů současnosti, prošel kompletně přepracovaným designem a s aktualizací pro modelový rok 2023 vstupuje do své druhé generace. Za několik měsíců bude vůz modernizován na modelový rok 2024. Zde je vše, co od modelu Kia Niro EV 2024 očekáváme. Upozorňujeme, že informace a obrázky v tomto článku se vztahují k aktuálnímu modelovému roku a tato stránka bude aktualizována, jakmile budou k dispozici nové podrobnosti.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Design

Kia Niro EV prošla před více než rokem modernizací, která se setkala s příznivým ohlasem médií i kupujících. Kosmetické úpravy tedy nejsou naléhavě potřeba. Proto pro modelový rok 2024 neočekáváme žádné vizuální změny.

Druhá generace modelu Kia Niro EV působí na silnici výrazně díky odvážnému designu inspirovanému konceptem Kia HabaNiro na mezinárodním autosalonu v New Yorku 2019. Kromě toho, že je mnohem luxusnější, je design také neobvyklý a měl by oslovit zejména mladší zákazníky. Silueta je v mnoha ohledech podobná, ale záď je výraznější.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Přední strana

V porovnání s první generací modelu Niro EV je maska chladiče druhé generace modelu Tiger štíhlejší, ostřejší a výrazně širší a zasahuje do celé šířky SUV. Přední světlomety a efektní couvací LED světla ve tvaru srdce dodávají vozu sebevědomý vzhled. Spodní mřížka chladiče je poměrně velká a dodává vozu na sebevědomí. Podle společnosti Kia vychází druhá generace modelu Niro EV z třetí generace platformy K a má čistý design, který odráží nové motto značky “Opposites United” (Protiklady se spojují).

Stránka

Mezi boční prvky patří zúžená zrcátka, 17palcová kola, Aero Blade a výrazné ocelově šedé a černé obklady karoserie. Díky Aero Blade je Niro okamžitě rozpoznatelné a není jen estetickým prvkem. Zvyšuje proudění vzduchu a zlepšuje aerodynamiku vozu.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Zadní strana obálky

Zadní okno má větší sklon než u první generace modelu Niro. Další výraznou změnou je přemístění prostoru pro registrační značku z nárazníku na zadní dveře. Zatímco zaoblené prvky dodávaly modelu první generace měkký styl, model druhé generace se vyznačuje ostrými liniemi pro ostrý a agresivní styl; to platí i pro zadní a boční okna. Součinitel přilnavosti (Cd) je 0,29, což je u SUV s obdélníkovým půdorysem pozoruhodné.

Barvy

Očekává se, že v roce 2024 bude Kia Niro EV k dispozici ve stejných devíti barvách:

 • Ocelově šedá
 • Sněhově bílá Perleťová
 • Grafitově šedá
 • Aurora Black Pearl
 • Červené pódium
 • Ohnivě oranžová metalíza
 • Městská zelená
 • Minerální modrá
 • Sněhově bílá perleť s šedou aeroklinou

Interiér a technické údaje modelu Kia Niro EV 2024

Kia udělala za posledních 15 let velký pokrok v designu interiéru a druhá generace modelu Niro EV je toho příkladem. Design je inspirován nejnovějším parametrickým designovým jazykem společnosti Hyundai Motor Group, který je použit i v modelu EV6. Stejně jako exteriér by měl i interiér zůstat pro modelový rok 2024 nezměněn.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Interiér modelu Niro EV je estetický. Elegantní, splývavá palubní deska s elegantními křivkami mimo střed, elegantní přístrojový panel s plně digitálním přístrojovým štítem a dotykovým displejem informačního a zábavního systému, elegantní středová konzola, elektronický volič převodovky a luxusní dvouramenný volant přenesený z modelu EV6 dělají z druhé generace prémiovější SUV než z první generace. Zvýšené loketní opěrky ve dveřích pro spolujezdce dobře ladí s novým zaobleným designem přístrojové desky. Nový minimalistický design interiéru doplňují menší spínače a další ovládací prvky.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Pomocí digitálního klíče Digital Key 2.0 lze na dálku ovládat řadu funkcí prostřednictvím zařízení Apple nebo Samsung. Projekční displej s úhlopříčkou 10 palců pomáhá řidiči soustředit se díky zobrazení důležitých informací o jízdě. HUD zobrazuje nejen navigační pokyny, ale promítá také bezpečnostní upozornění, rychlost a údaje z informačního a zábavního systému přímo do zorného pole řidiče.

Kia použila pro modernizovaný model Niro EV několik ekologických materiálů, včetně recyklovaných tapet (pro obložení stropu), bio-PU s eukalyptovými listy Tencel (pro sedadla) a barev bez obsahu BTX (pro výplně dveří). Níže jsou uvedeny barevné varianty interiéru, čalounění a obložení, které by měly být k dispozici i pro model 2024:

 • Antracitová veganská kůže a látkové čalounění sedadel
 • Šedá veganská kůže a látkové čalounění sedadel
 • Výplň sedadel z perforované antracitové veganské kůže
 • Čalounění sedadel z perforované šedé a tmavě šedé veganské kůže

Aktivní zvukový design a 10,25palcové obrazovky

Mezi další prvky výbavy druhé generace modelu Kia Niro EV patří 10palcový projekční displej, plně digitální 10,25palcový přístrojový panel, 10,25palcový dotykový displej informačního a zábavního systému, digitální klíč 2 a čistička vzduchu v interiéru. Vnitřní světelný pás dodává vozu vzhled sedanu na kolech. Kia vylepšila akustiku modelu Niro EV. Vůz je vybaven funkcí Active Sound Design, která umožňuje řidiči digitálně měnit kvílení elektromotorů.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Elektromobil je k dispozici s volitelným audiosystémem Harman Kardon a vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly. Kia navíc nabízí přirozené rozpoznávání hlasu, které umožňuje ovládat teplotu a zvuk pomocí jednoduchých hlasových příkazů. Kupující získají také Kia Connect, vlastní verzi funkcí Connected Car, která mimo jiné umožňuje majitelům na dálku kontrolovat stav nabíjení, plánovat trasy a přistupovat k informacím o stavu vozidla.

Nakládací vozidlo (V2L)

Podpora funkce Vehicle-To-Load (V2L) umožňuje obousměrné nabíjení druhé generace modelu Kia Niro EV. Stejně jako u modelů Hyundai Ioniq 5, Kia EV6 a Genesis GV60 lze baterii modelu Niro EV používat k nabíjení jiných elektromobilů a také k napájení elektromobilů, elektrických spotřebičů, elektronických zařízení a dalších zařízení. Systém V2L však lze využívat pouze do úrovně nabití baterie 10 %. Proto se doporučuje používat obousměrné nabíjení pouze v případě, že je baterie dostatečně nabitá.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje

Rozměry

Kia Niro EV 2024 bude mít stejné rozměry jako současný model: Délka 174 palců, šířka 71,8 palce a výška 61,8 palce. Bude mít rozvor 107 palců a světlou výšku 6 palců.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Zavazadlový prostor modelu Niro EV 2024 má údajně objem 22,8 m3, který lze sklopením zadních sedadel zvětšit až na 63,7 m3. K dispozici bude pravděpodobně také zavazadlový prostor nabízející 20 litrů dalšího úložného prostoru. Kapacita pro cestující, která bude podle našich předpokladů 99,7 m3 , bude pravděpodobně nejlepší ve svém segmentu. Kia tvrdí, že druhá generace modelu Niro EV nabídne o 8 m3 více vnitřního prostoru a o 50 % více místa pro náklad než Tesla Model 3 z roku 2024.

Motor a baterie

Zde se neočekávají žádné změny. Kia Niro EV 2024 je poháněna elektromotorem o výkonu 150 kW (201 k) a točivém momentu 188 Nm. Očekáváme zrychlení z 0 na 100 mph za 7,1 s a maximální rychlost 104 mph (167 km/h). Očekává se, že jediný motor bude napájen z lithium-iontového polymerového akumulátoru o kapacitě 64,8 kWh, který splňuje požadavky EPA. Dojezd má činit 253 mil. Očekává se, že jako volitelná výbava bude k dispozici tepelné čerpadlo a ohřívač baterie pro udržení dojezdu v chladném počasí.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

i-PEDAL a inteligentní rekuperační brzdový systém 2.0

Jízda s jedním pedálem bude v modelu Niro EV 2024 možná díky režimu “i-PEDAL (Intelligent Pedal)”. V režimu i-Pedal může řidič zrychlovat, zpomalovat a brzdit pomocí modulace pedálu akcelerátoru. Inteligentní rekuperační brzdění 2.0 automaticky upravuje intenzitu rekuperačního brzdění podle dopravních údajů z navigačního systému a chování řidiče při zpomalování. Řidič si může intenzitu rekuperačního brzdění nastavit na požadovanou úroveň pomocí pádel řazení.

Dobíjení

Kia Niro EV 2024 má údajně maximální nabíjecí výkon 85 kW a dokáže se rychle nabít stejnosměrným proudem z 10 na 80 % za 43 minut.

AspektTechnické údaje modelu Kia Niro EV 2024
Délka174,0 palce.
Šířka71,8 palce
Výška61,8 palce
Rozvor107,0 palce.
Výkon150 kW (201 k)
Točivý moment255 Nm (188 lb-ft)
Doba zrychlení 0-607,1 sekundy
Maximální rychlost167 km/h (104 mph)
Odhad EPA. Dojezd253 mil.
Odhad EPA. MPGe (kombinovaný)113
Velikost baterie64,8 kWh
Napájení vestavěné nabíječky11 kW
Normální doba nabíjení (střídavá síť, do 100 % SoC)6 hodin a 5 minut (s nabíječkou 11 kW)
Doba rychlého nabíjení (stejnosměrný proud, až 80 % SoC)43 minut (s nabíječkou 350 kW)
Tažná kapacita (s brzdami/bez brzd)1653 lbs/661 lbs.
Kapacita zavazadlového prostoru (SAE)22,8 cm3 (zadní sedadla ve vzpřímené poloze)/63,7 cm3 (zadní sedadla sklopená)
Kapacita pro cestující (SAE)99,7 cm3

Technické údaje modelu Kia Niro EV 2024 (očekávané)

Zabezpečení

Kia Niro EV 2024 je standardně vybavena řadou asistenčních systémů řidiče (ADAS), včetně systému Front Collision Alert (FCA-JT), asistenta pro jízdu v jízdním pruhu (LKAS) a systému varování před opuštěním jízdního pruhu (LDW). Lane Keep Assist (LFA), Driver Attention Warning (DAW), Blind Spot Collision Warning (BCW) s paralelním odklonem, Highway Departure Alert (HDA) a další.

Kia Niro 2024: Ceny a výbava

Jako volitelná výbava by měly být k dispozici asistent pro odvrácení kolize se slepým úhlem – vzadu (BCA-R) s paralelním odklonem, asistent pro jízdu na dálnici 2 (HDA 2), varování před parkováním – vpředu (PDW-F), systém pro odvrácení kolize při parkování – vzadu (PCA-R) a inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním – vstup (RSPA).

Konstrukční vylepšení druhé generace modelu Kia Niro EV

Kia tvrdí, že torzní tuhost druhé generace modelu Niro EV (mezinárodní specifikace) je vyšší než u první generace. Použití vysokopevnostní oceli bylo zvýšeno o 22 % a pohotovostní hmotnost karoserie (hmotnost před započtením motoru, součástí podvozku a interiéru) je o 20,3 kg (6 %) nižší. Vylepšená tuhost se údajně projevuje v plynulejší jízdě a lepší ovladatelnosti. Tuhá jednodílná konstrukce zajišťuje bezpečné ovládání karoserie a snižuje riziko ztráty stability při jízdě na nerovnostech. Pro zvýšení bezpečnosti druhé generace modelu Niro EV zesílila Kia za tepla tvarované konstrukční prvky hlavní části karoserie.

Bezpečnostní opatření pro akumulátor

Kia zvýšila bezpečnost akumulátoru modelu Niro EV tím, že jej zespodu vyztužila hliníkem. Toto konstrukční vylepšení doplňuje funkce klimatizace baterie, která udržuje optimální teplotu baterie. Při nízkých venkovních teplotách baterii zahřívá, aby se maximalizoval její výkon. Teplota akumulátoru je navíc předem optimalizována, pokud řidič zadá v navigačním systému jako cíl cesty stanici rychlého nabíjení.

Posouzení bezpečnosti

Úřad NHTSA zatím druhou generaci modelu Niro EV netestoval, ale celkové hodnocení 5 hvězdiček je docela dobře možné. Bezpečnostní agentura udělila modelu první generace hodnocení 5 hvězdiček a nový model je na papíře bezpečnější.

Datum vydání

Očekává se, že Kia uvede Niro EV 2024 na trh na podzim 2023, tedy rok po současném modelu.

V únoru 2023 Kia na svém domácím trhu v Jižní Koreji aktualizovala modelovou řadu Niro, včetně modelu Niro EV, na model 2024. Aktualizace zahrnovala změny ve výbavě, zavedení nové barvy a přidání nového balíčku možností. Uvedení modelu MY2024 bude pravděpodobně podobné, protože se jedná o nové SUV, které nevyžaduje zásadní změny.

Cena

Ceny modelu Kia Niro EV 2024 se budou i nadále pohybovat mezi 40 000 a 45 000 eur. Niro EV konkuruje svému bratranci Hyundai Kona EV 2024, který bude pro modelový rok 2024 modernizován. Konkuruje také modelu Chevrolet Bolt 2024, jehož výroba však bude ukončena na konci roku 2023.

Autobrezik.cz říká

Kia Niro EV, uchazeč o korunu mezi masově prodávanými elektrickými SUV, se při současných cenách snaží konkurovat VW ID.4 2024. Německé SUV je prostornější, výkonnější a díky místní výrobě a očekávaným daňovým úlevám výrazně levnější, má pohon všech kol a delší dojezd. Niro EV by navíc mohla vytlačit konkurence v podobě dobře vyváženého Chevroletu Equinox EV 2024, který bude uveden na trh koncem roku 2023.

Fotografie a zdroj: Kia Deutschland GmbH.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik