Kia e-Niro 2022: motory, ceny, technické údaje

KIA

Kia e-Niro 2022 byla oficiálně představena 25. listopadu 2021 na Seoul Mobility Show v Jižní Koreji. S modelem e-Niro 2022 představila Kia nový design pro jeden z nejpopulárnějších britských crossoverů s nulovými emisemi. Stejně jako u modelu aktuální generace nabídne Kia i pro nové Niro několik možností pohonu. 

Nová generace Kia e-Niro, jejíž uvedení ve Spojeném království je plánováno na druhou polovinu příštího roku, slibuje, že bude přesvědčivým návrhem pro každého, kdo si koupí jednoduché elektrické SUV.

Exteriér Kia e-Niro 2022

Exteriér e-Niro je nezaměnitelně podobný konceptu Kia HabaNiro, který značka představila na mezinárodním autosalonu v New Yorku 2019. Pokud jde o styl, Kia osvěžila e-Niro 2022 svérázným vzhledem, impozantním pouličním charakterem a novou verzí masky chladiče značky „Tigerface“.

Horní maska ​​chladiče e-Niro prochází přes šířku kapoty EV a je štíhlejší, ostřejší a esteticky působivější. Na obou koncích předního nárazníku jsou vylepšené full-LED vertikální světlomety s “srdcovým” LED denním svícením, jak tvrdí Kia. V kombinaci se světlomety a horní maskou chladiče v kombinaci s větší spodní maskou chladiče působí přední nárazník e-Niro impozantně a podtrhuje stoickou osobnost crossoveru. e-Niro má také nabíjecí přípojku integrovanou v krytu. 

Na druhou stranu, výjimečným prvkem e-Niro 2022 je mohutný kontrastní C-sloupek, který vozu přidává na estetice a zlepšuje proudění vzduchu a zlepšuje celkovou aerodynamickou účinnost. 

V zadní části jsou v C-sloupku umístěny zadní LED svítilny ve tvaru bumerangu. Šikmé zadní okno, vytesaný zadní nárazník a několik zářezů a zalomení dodávají e-Niro 2022 ostrý a agresivní styl. Držák registrační značky byl oproti první generaci e-Niro také změněn a je připevněn k výklopným dveřím zavazadlového prostoru.  

Interiér Kia e-Niro 2022 

Jakmile se dostanete do kabiny Kia e-Niro 2022 , je to zcela nový příběh. Asymetrická středová konzola a palubní deska jsou patrné na první pohled. Kia se inspirovala minimalistickými stylovými prvky, které zase vytvořily dostatek prostoru pro cestující. Mimostředně zakřivená linie kolem předních cestujících s horizontálními a diagonálními liniemi vytváří příjemnou, ale nepravidelnou estetiku.

Tenký panel na straně spolujezdce bez námahy splyne s dotykovým informačním systémem a digitálním sdruženým přístrojem. Středová konzola dobře ladí s interiérem a má nový elektronický spínač voliče převodovky. Dvouramenný volant vypůjčený z EV6 přispívá ke kvalitnímu pocitu z interiéru. 

Kia použila v e-Niro 2022 několik materiálů šetrných k životnímu prostředí. Potah stropu je vyroben z recyklované tapety, sedadla jsou vyrobena z organického PU s Tencelem vyrobeným z eukalyptových listů a dveře jsou vyrobeny z barvy bez BTX. Všechny tyto prvky minimalizují dopad na životní prostředí a snižují odpad. Zvedající se loketní opěrky dveří dokonale ladí s palubní deskou a jsou osazeny menšími spínači, které odpovídají minimalistické estetice vozidla. 

✓ Můžete také zkontrolovat:

Informační a zábavní systém by měl získat nejnovější verzi systému UVO Connect od společnosti Kia s funkcemi, jako jsou bezdrátové aktualizace softwaru (OTA), na vyžádání Find My Car s prostorovým monitorem, obrázky Can share the okolí vozidla pomocí kamer – mílová navigace pro poskytování pokynů k vozidlu a cloudový systém výpočtu trasy. Kia již aktualizovala aplikaci UVO Connect o nové ikony, novou přizpůsobitelnou domovskou nabídku a přepracovanou nabídku nastavení. V e-Niro by mělo být více aktualizací s vylepšenou grafikou a menu.

Pohonné ústrojí

Kia e-Niro 2022 nepoběží na příští generaci Electric Global Modular Platform (E-GMP) z Hyundai Motor Group. Kia pravděpodobně upraví stávající platformu výztuhami z vysokopevnostní oceli, aby snížila hmotnost a zachovala tuhost. V oddělení pohonu se ale očekává přechod na 400voltový bateriový systém pro rychlejší nabíjení a dojezd WLTP alespoň 300 mil (WLTP) by měl pomoci udržet e-Niro konkurenceschopné ve svém segmentu.

Jako referenci nabízí aktuální e-Niro 64 kWh baterii s elektromotorem o výkonu 150 kW, který nabízí dojezd až 300 kilometrů (kombinace WLTP).

e-Niro je na některých trzích k dispozici také jako verze na krátkou vzdálenost s baterií o kapacitě 39,2 kWh s celkovým dojezdem 280 km.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.