Kia Sportage 2024: Prezentace, ceny, technická data

Photo of author

Od Věnceslav Doskočil

Nová pátá generace modelu Kia Sportage, která se právě představila v modelovém roce 2023, dostala pro rok 2024 několik významných aktualizací. Sportage toho má hodně do sebe a mohla by potrápit lídry segmentu, jako jsou Honda CR-V a Toyota RAV4, a dostat se do našeho seznamu nejlepších crossoverů střední třídy pro rok 2023. Je to jeden z nejprostornějších vozů ve své třídě, ale jeho největším nedostatkem je vlažný čtyřválcový motor a příliš měkké odpružení.

Co je nového?

Nová Kia Sportage se loučí s paketem SX AWD, který byl představen v roce 2023, ale Sportage SX je i nadále k dispozici s pohonem předních kol. Nová Sportage také dostala LED světlomety a zadní airbagy napříč celou modelovou řadou.

Převodovka a spotřeba paliva

Kia Sportage má 2,5litrový čtyřválcový motor o výkonu 138 kW a točivém momentu 178 N⋅m. Standardem je pohon předních kol, ale pro všechny modely je k dispozici pohon všech kol. Modely Sportage X-Line, X-Pro a X-Pro Prestige mají navíc standardně pohon všech kol, uzamykatelný mezinápravový diferenciál a o 1,5 cm větší světlou výšku. Jedinou volitelnou převodovkou je osmistupňová automatická převodovka.

Údaje o výkonu vypadají na papíře dobře, ale Sportage není určen pro sportovní jízdu. Kupující se budou spíše řídit údaji o spotřebě paliva podle EPA (25/32). Se správnou výbavou má Kia Sportage 2024 maximální tažnou kapacitu 2 500 kg.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Doporučená maloobchodní cena a varianty vybavení

Kia Sportage 2024 má sedm variant výbavy: LX, EX, X-Line, SX, SX Prestige, X-Pro a X-Pro Prestige. Níže naleznete popis standardní výbavy a doporučenou maloobchodní cenu jednotlivých modelů. Převodovka Kia s pohonem všech kol stojí o 44 300 Kč více, než je doporučená maloobchodní cena (s výjimkou modelu Sportage SX, který má pouze pohon předních kol).

Sportage LX

Cena modelu Kia Sportage LX začíná na 699 000 Kč. Za tuto cenu nabízí LED světlomety s automatickými dálkovými světly, LED zadní světla, zadní bezpečnostní sklo, dálkový bezklíčový vstup, 31cm digitální přístrojový štít, 20,3cm dotykovou obrazovku infotainmentu, možnost připojení chytrého telefonu, audiosystém se šesti reproduktory, 43,2cm kola se strojním povrchem a dálkový bezklíčový vstup.

Sportage EXC

Cena modelu Kia Sportage EX začíná na 747 000 Kč. Je vybavena některými šikovnými doplňky, jako jsou 45,7cm kola, startování motoru tlačítkem, dvouzónová automatická klimatizace, koženkové čalounění, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaná zrcátka, dálkové startování motoru a víceúrovňová podlaha zavazadlového prostoru. Má také 31,2cm dotykový displej, bezdrátové nabíjení, navigaci a zadní porty USB.

Sportage X-Line

Verze X-Line je standardně vybavena pohonem všech kol. Cena začíná na 817 000 Kč a zahrnuje 48cm kola z lehké slitiny, leskle černé obložení, robustní stylistické prvky X-Line a střešní ližiny.

Sportage SX

Ceny modelu Kia Sportage SX s výbavou Premium začínají na 834 000 Kč a zahrnují veškerou standardní výbavu EX. Získává však vylepšení, jako jsou matně chromované a leskle černé vnější lišty, panoramatické střešní okno, LED osvětlení interiéru, stereo systém s osmi reproduktory, zadní dveře se systémem hands-free a aerodynamicky optimalizované střešní ližiny.

Sportage SX Prestige

Cena modelu SX Prestige začíná na 882 000 Kč. Má luxusnější výbavu, jako jsou 48cm kola z lehkých slitin, LED mlhová světla, protisluneční skla, ventilovaná přední sedadla, parkovací senzory, prostorová kamera a vyhřívaný volant.

Sportage X-Pro, X-Pro Prestige

Základní ceny fotoaparátů X-Pro a X-Pro Prestige jsou 925 000 Kč a 969 000 Kč. První z nich je vybaven upravenými 43,2cm koly v matně černém provedení, terénními pneumatikami z lité pryže, LED mlhovými světly, pedály z lehkých slitin, vyhřívaným čelním sklem a terénními režimy, zatímco vrcholná verze Sportage X-Pro Prestige kombinuje standardní pakety X-Pro a SX Prestige.

Bezpečnostní technologie Kia Drive Wise

Sportage 2024 je standardně vybavena pokročilými asistenčními systémy Kia Drive Wise. Seznam zahrnuje varování před čelní srážkou, automatické brzdění, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, upozornění na pozornost řidiče a asistenta pro odbočování. Další modely výbavy jsou vybaveny systémem varování před mrtvým úhlem, systémem bezpečného vystupování cestujících na zadních sedadlech, adaptivním tempomatem a automatickým brzděním při nízkých rychlostech.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.

Napsat komentář