Kia Sportage 2022: specifikace, cena, datum vydání

Po představení zcela nového SUV Telluride a nedávném debutu přepracovaného minivanu Sedona uvede značka v roce 2022 novou generaci modelu Kia Sportage . Kompaktní SUV Kia bylo vše pro modelový rok 2017 a značka pro verzi 2020 použila aktualizaci v polovině cyklu se změnami ve stylu modelu, systému infotainmentu a nových funkcích. Silně maskovaná Sportage byla během testování spatřena a signalizovala příchod páté generace Sportage. Existují také různá vykreslení, která naznačují nový design modelu.

Na základě toho, co zatím víme, měl zcela nový Sportage radikálně změnit styl podobný novému Tucsonu a platformu budou sdílet také dva modely. Model by měl také přijít o něco větší a s nově navrženou kabinou.

Na úrovni výkonu by měl nový Sportage používat stejné pohonné jednotky jako přepracovaný Tucson, ale některé zprávy naznačují, že na rozdíl od zcela nového Tucsonu by Sportage měl přeskočit plug-in hybridní verzi, ale nabídnout mírné hybridní nastavení.

Kia Sportage 2022: design

Není žádným tajemstvím, že Kia testuje novou generaci Sportage a že model již byl spatřen v prototypové podobě. Silně maskovaný prototyp toho ale mnoho neprozradí, ale na základě nedávných uvedení značky na trh, dostupných renderů a nového Tucsonu bychom měli mít přesný obraz o tom, co od nové Kia Sportage očekávat v roce 2022 .

Pátá generace Kia Sportage sdílí platformu se zcela novým Tucsonem a těží z použití materiálů šetřících hmotnost a zavádění nových technologií, včetně elektrifikovaných pohonných jednotek. Nová Sportage přijde také s mírně přepracovanými rozměry, aby se zlepšil vnitřní komfort a nosnost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vizuálně by měl nový Sportage přijít s radikálně novým stylem. Tento model má převzít nový designový jazyk značky se stylistickými prvky, jako je nový minivan Sedona. Přední část modelu by měla přejít na nový štíhlejší a širší design mřížky smíchaný s moderně vyhlížejícími světlomety.

Profil modelu měl být inspirován přepracovaným Tucsonem, ale s zmírněným obrysem těla. Měly by existovat agresivní linie a tvary, ale hladší a jednodušší než zcela nový Tucson a s méně tvarovanými světlicemi blatníků.

Tento model bude mít také šikmou linii střechy vzadu a přepracovanou zadní část s moderními zadními světly a sportovním zadním nárazníkem.

Interiér, vybavení:

O designu kabiny zcela nové Kia Sportage 2022 není mnoho podrobností . Díky mírně upraveným rozměrům by měl model těžit z některých vylepšení v interiéru a v nosnosti. Nová Sportage by také měla těžit z širšího využívání moderních technologií do auta a bezpečnostních technologií.

Podle zpráv by přepracovaný Sportage měl přijít s novou palubní deskou s designem zaměřeným na řidiče, který obsahuje nastavení infotainmentu podobného Mercedesu se dvěma obrazovkami. Model by měl také přijít s vylepšenou kvalitou materiálu a standardnějším vybavením v obchodě. Základní výbava Sportage by měla obsahovat 8palcový dotykový displej s Apple Car Play a Android Auto. Seznam také obsahuje aktivní bezpečnostní systémy, jako je automatické nouzové brzdění, varování při opuštění jízdního pruhu, monitor pozornosti řidiče a další.

Kia Sportage 2022: výkon

Kia zatím nepotvrdila, jaké pohonné jednotky pro zcela novou Kia Sportage 2022 na mysli, ale nemělo by dojít k žádnému překvapení.

Nová generace Kia Sportage bude sdílet platformu s přepracovaným Hyundaiem Tucson a dva modely budou také používat stejná řešení pohonu. Očekávejte nový Sportage se základním 2,5litrovým čtyřválcovým motorem pod kapotou s výkonem 190 koní a točivým momentem 182 lb-ft. Motor by měl být v kombinaci s 8stupňovou automatickou převodovkou. K dispozici budou pohony dvou kol i všech kol.

Kupující by se také měli rozhodnout pro 1,6litrový turbo 4 motor, který vyvíjí 230 koní a točivý moment 258 lb-ft.

Na rozdíl od zcela nového Tucsonu zdroje tvrdí, že přepracovaný Sportage by mohl přeskočit plug-in hybridní verzi. K dispozici by měla být hybridní verze.

Kia Sportage 2022: vydání, cena

Zcela přepracovaná Kia Sportage 2022 by se měla objevit v roce 2021 s datem prodeje ve druhé polovině roku. Cena by měla jít mírně nahoru, s přihlédnutím ke všem očekávaným upgradům. Aktuální Sportage je k dispozici od 23 990 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis