Porsche Macan 2022: Interiér, ceny, technická data

Kompaktní Porsche Macan debutovalo v modelovém roce 2015 a okamžitě se stalo hitem a nejprodávanějším vozidlem značky. Pro sezónu 2019 dostal model nový design kabiny s vylepšeným systémem infotainmentu a jemnými aktualizacemi stylu. Obnovení v polovině cyklu s sebou přineslo také silnější 3,0litrový motor turbo 6. Porsche také odhalilo své záměry s novou generací Macanu, ohlášením plně elektrické verze v únoru 2019. Zcela nový, elektrický 2022 Porsche Macan by měl přijít na trh v roce 2022 a koexistovat s aktualizovanými modely s plynovými a hybridními pohony.

První plně elektrické SUV značky poběží na nové elektrické platformě vyvinuté společně s Audi. Nová platforma bude implementovat nejnovější technologie včetně nejnovějších pokroků v oblasti baterií a nabíjení. Jako každé Porsche bude i tento model podávat brilantní výkon, který je podpořen dobře ovladatelným ovládáním. Nová generace Macanu by měla přijít také s evolučními změnami stylu a přepracovanou kabinou.

Pro konvenčně napájenou verzi existují konfliktní zprávy. Některé zprávy naznačují, že benzínové verze budou do roku 2024 koexistovat se zbrusu novým elektrickým modelem v aktualizované podobě. Objevily se také zprávy, že vyjde také zcela nová, běžná verze, protože značka nechce přijít o prodeje konvenčně poháněné verze.

Porsche Macan 2022: Design

Zatímco zbrusu nové Porsche Macan 2022 by mělo přijít s poměrně známým skinem, velké změny proběhnou pod kůží. Elektrifikovaný Macan bude používat novou architekturu Premium Platform Electric, která byla vyvinuta společně s Audi. Nový základ značky je obecně podobný platformě MEB a umožňuje nastavení pohonu zadních kol a všech kol. Je důležité, aby nový design byl modernější a progresivnější a implementoval technologii 800 voltů a novou nabíjecí kapacitu 350 kW. Nová architektura PPE bude také implementovat řízení všech kol, vektorování točivého momentu a vzduchové odpružení.

Z vizuálního hlediska by zbrusu nový, elektrický Macan měl mít poměrně známý styl. Společnost Porsche je známá tím, že dává modelům nové generace evoluční vylepšení stylu. Zcela elektrický Macan si měl zachovat podobný tvar těla s nejnovějšími stylovými prvky značky, podobně jako nový Taycan. Model by měl být vybaven předním panelem bez mřížky a novými designovými světlomety. Podobný by měl být i tvar těla, s mírně výraznějšími světlicemi blatníků a přepracovanými zadními a zadními sloupky. Zadní část opět upraví celou šířku zadních světel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o konvenční verzi, některé zprávy naznačují, že by měla přijít na aktualizovanou platformu MEB Evo a s podobným designem jako plně elektrická verze.

Interiér, vybavení:

O designu kabiny plně elektrického Porsche Macan 2022 není mnoho podrobností. Očekává se, že změny budou evoluční. Nová generace Macanu by měla přijít s trochu většími proporcemi a výhodami z hlediska vnitřního pohodlí a nosnosti.

Model se začne prodávat s prémiovými funkcemi základní verze. Základní verze bude dodávána s částečným koženým čalouněním, třízónovou automatickou klimatizací, WiFi hotspotem, velkým středovým displejem a dalšími. 

Vyšší úrovně nabídnou více prémiových funkcí a k dispozici bude také dlouhý seznam samostatných možností, jako jsou adaptivní sportovní sedadla, adaptivní vzduchové odpružení a zvukové systémy Burmester.

Porsche Macan 2022: výkon

Společnost Porsche již oznámila, že plně elektrický model Porsche Macan 2022 nové generace bude založen na architektuře Premium Platform Electric, která bude také základem prémiových produktů ze skupiny společností VW. Nová platforma umožní zavedení plně elektrického hnacího ústrojí a bude také dodávána s řízením všech kol, vektorováním točivého momentu a vzduchovým odpružením. Podle zpráv by pravidelný Macan mohl přejít na platformu MEB Evo.

Zcela elektrický Macan by měl používat podobné nastavení jako Taycan Cross Turismo. Systém by měl zahrnovat dva elektromotory poháněné baterií. Tento model bude mít pohon všech kol, přičemž jeden motor bude na přední nápravu a druhý na zadní nápravu. Dojezd by měl být přes 300 mil. Model bude využívat 800voltovou architekturu.

Plynový Macan by měl mít podobný rozsah pohonů jako aktuální verze.

Porsche Macan 2022: vydání, cena

Porsche Macan 2022 byl představen a uveden na trh v roce 2021. Jeho cena začínala na přibližně 1 257 000 Kč.

Elektrická verze Porsche Macan byla představena v roce 2023 a nese označení Porsche Macan EV. Aktuální cena Porsche Macan EV začíná na 2 350 000 Kč.

Pro přesné informace o aktuálních cenách a dostupnosti nového nebo ojetého Porsche Macan doporučuji kontaktovat přímo prodejce Porsche nebo navštívit jejich webové stránky.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.