Lexus NX 2022: motory, ceny, technické údaje

Lexus

Nadcházející Lexus NX 2022 se dočká výrazných změn. Současný model přišel jako přenos. Nový NX se však na trh dostane jako model druhé generace. Jak mnoho zpráv předpovídalo, příští generace NX dorazí až v roce 2022. Naštěstí tento luxusní crossover odstartuje novou generaci, takže se dočkáme mnoha změn. V tuto chvíli je k dispozici pouze několik podrobností o novém NX.

To zahrnuje platformu sdílenou s Toyota RAV4 Crossover. Lexus NX je malé SUV se vzhledem podobným hatchbacku a skvěle si vede. Zatímco model NX zaostává o pár kroků za svými luxusními konkurenty, toto SUV nabízí vynikající kvalitu jízdy a vyšší světlou výšku.

Vnější design Lexus NXX

Nadcházející Lexus NX 2022 dostane redesign. Tento model bude navíc využívat stejnou platformu jako modely Toyota RAV4 a Venza. Model NX je o 30 mm delší než RAV4 a o 90 mm kratší než Venza. Na druhou stranu je Lexus NX širší a nižší než oba modely.

Na rozdíl od modelů Toyota má NX elegantnější design se vzhledem podobným hatchbacku. Zatím jsou k dispozici rendery, které nám dávají představu o tom, jak by mohla nová generace NX vypadat. Rozpoznatelná mřížka vřetena Lexus zůstává zachována. Celý design se však bude vyvíjet a bude vypadat moderněji.

Vnitřní vybavení

 Uvnitř zůstane nový Lexus NX 2022 moderním a luxusním modelem. Modely nové generace samozřejmě obvykle přinášejí výrazné upgrady a model NX na tom nebude jinak. Nevíme však, jaké aktualizace Lexus poskytne. Můžeme předvídat různé high-tech aktualizace, včetně nového systému infotainmentu a nejnovějších asistenčních systémů pro řidiče.

Na druhou stranu doufáme v nějaké změny v designu kabiny. To zahrnuje přepracovanou palubní desku, nová sedadla a vzpřímenější materiály. Model NX není nejprostornějším SUV, které si můžete koupit, ale jeho úroveň pohodlí je působivá.

K dispozici je plug-in hybridní verze

Pod kapotou bude nový Lexus NX 2022 používat známý 2,5litrový čtyřválec. Tento motor je již k dispozici v Toyotě Venza. Dva modely sdílejí stejnou platformu, takže bude k dispozici také hybridní pohon. Díky třem elektromotorům má Venza výkon 220 koní. Na druhou stranu momentální hodnocení momentálně není k dispozici. SUV NX bude využívat automatickou převodovku CVT a elektronický pohon všech kol na vyžádání.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Lexus navíc nabídne nový a výkonnější motor. Tato jednotka bude volitelná a nejpravděpodobnějším kandidátem je 2,4litrový turbo čtyřvývod. Tento motor produkuje 300 koní a točivý moment až 325 lb-ft. Pokud k tomu motoru skutečně dojde, bude Lexus NX silnější než jeho konkurenti jako Audi Q3 a BMW X1.

Cena a datum vydání Lexus NX 2022

Cena za další generaci Lexusu NX 2022 nyní začíná na 40 000 eur za základní výbavu. Výbava F-Sport je nejlépe vypadajícím modelem a stojí kolem 42 000 eur. NX300h je navíc hybridní model, který je k dispozici za 43 500 eur.

Koneckonců NX300h Luxury je špičková výbava a jednu pořídíte za zhruba 50 000 eur. Lexus uvede na trh novou generaci SUV NX ve druhé polovině roku 2021.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.