Volkswagen Tiguan 2022: Informace, ceny, technická data

Volkswagen

Nadcházející Volkswagen Tiguan 2022 přijde na trh s novým stylem a novým designem interiéru. Kompaktní crossover prodělá některé úpravy předního nárazníku a kabina dostane plně digitální kokpit. VW navíc plánuje nabídnout verzi s dlouhým rozvorem, která se začne prodávat příští rok na podzim. Cena půjde mírně nahoru, což je dobrá zpráva.

Současný Tiguan měl doposud nejvíce prodejů a německý výrobce věří, že nejnovější občerstvení zlepší jeho prodeje. Tento crossover stále zapůsobí v tolika kategoriích a věříme, že 2022 Tiguan bude zatím nejlepší. Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto modelu a jeho nejnovějších změnách.

Změny Tiguanu 2022

Zcela nový Volkswagen Tiguan 2022 získá četné venkovní občerstvení. Varianta výbavy, která nás nejvíce inspiruje, je model SEL R-Line. Tato verze získává ještě atraktivnější vzhled, nová 20palcová kola a mnoho dalšího. SE R-Line je dodáván s 19palcovými ráfky a novými nárazníky specifickými pro R-Line. Nárazníky mají nové černé akcenty. Všechny varianty výbavy dostávají nově navrženou přední zástěru.

Díky tomu má nyní Tiguan štíhlejší masku chladiče, standardní LED světlomety a větší spodní spoilery. Ve srovnání s modelem Tiguan 2020 vypadá model 2022 atraktivněji a jeho přední část je hranatá. Rozměry zůstávají nezměněny a zadní část nese pod logem Volkswagen nový znak Tiguan.

Aktualizace interiéru

Největší změnou v kabině je nový plně digitální kokpit. Volkswagen Tiguan 2022 nyní nabízí kokpit, který je velmi podobný kokpitu Golf GTI. Digitální volant je dodáván s dalšími dotykovými tlačítky a vypadá sportovně. Vyhřívaná / větraná sedadla jsou nyní standardní a jejich teplotu můžete regulovat ručně. Totéž platí pro klimatizaci, která se ovládá pomocí dotykových posuvníků.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tiguan nabízí nový informační a zábavní systém MIB3 a standardní 8palcovou dotykovou obrazovku. V horních výbavových řadách je ale standardem 10,3palcový displej. Volkswagen nabízí 15barevný systém okolního osvětlení, který vypadá velmi působivě. Tento systém je navíc standardní u všech obkladů. V nabídce je audio systém Fender a nový systém Travel Assist je volitelný. Tento systém převezme vozidlo při rychlosti až 130 mph. Používá adaptivní tempomat a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Pod kapotou žádné změny

Stejně jako současný crossover Tiguan bude nový model používat stejný 2,0litrový čtyřválcový turbomotor. Volkswagen Tiguan 2022 vyvíjí 184 koní a 220 lb-ft točivého momentu. Standardně je nabízena osmistupňová automatická převodovka a Tiguan sprintuje z 0 na 100 km / h za 8,3 s.

Soupeři jako Toyota RAV4, Honda CR-V a Mazda CX-5 jsou o něco rychlejší. Volkswagen standardně nabízí systém start-stop a Tiguan podle nejnovějších testů dopraví na dálnici 22 mpg.

Cena a datum vydání modelu Volkswagen Tiguan 2022

Jak jsem řekl, nový Volkswagen Tiguan 2022 nabídne variantu s dlouhým rozvorem. Podle německé automobilky se kompaktní crossover začne prodávat na podzim 2021. Cena začíná na 25 000 eur, což je o něco málo více než dnes. Varianta výbavy SEL-R stojí téměř 35 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.