Volkswagen Tiguan 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nadcházející Volkswagen Tiguan 2022 přijde na trh s novým stylem a novým designem interiéru. Kompaktní crossover prodělá některé úpravy předního nárazníku a kabina dostane plně digitální kokpit. VW navíc plánuje nabídnout verzi s dlouhým rozvorem, která se začne prodávat příští rok na podzim. Cena půjde mírně nahoru, což je dobrá zpráva.

Současný Tiguan měl doposud nejvíce prodejů a německý výrobce věří, že nejnovější občerstvení zlepší jeho prodeje. Tento crossover stále zapůsobí v tolika kategoriích a věříme, že 2022 Tiguan bude zatím nejlepší. Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto modelu a jeho nejnovějších změnách.

Volkswagen Tiguan 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Změny Tiguanu 2022

Zcela nový Volkswagen Tiguan 2022 získá četné venkovní občerstvení. Varianta výbavy, která nás nejvíce inspiruje, je model SEL R-Line. Tato verze získává ještě atraktivnější vzhled, nová 20palcová kola a mnoho dalšího. SE R-Line je dodáván s 19palcovými ráfky a novými nárazníky specifickými pro R-Line. Nárazníky mají nové černé akcenty. Všechny varianty výbavy dostávají nově navrženou přední zástěru.

Díky tomu má nyní Tiguan štíhlejší masku chladiče, standardní LED světlomety a větší spodní spoilery. Ve srovnání s modelem Tiguan 2020 vypadá model 2022 atraktivněji a jeho přední část je hranatá. Rozměry zůstávají nezměněny a zadní část nese pod logem Volkswagen nový znak Tiguan.

Volkswagen Tiguan 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Aktualizace interiéru

Největší změnou v kabině je nový plně digitální kokpit. Volkswagen Tiguan 2022 nyní nabízí kokpit, který je velmi podobný kokpitu Golf GTI. Digitální volant je dodáván s dalšími dotykovými tlačítky a vypadá sportovně. Vyhřívaná / větraná sedadla jsou nyní standardní a jejich teplotu můžete regulovat ručně. Totéž platí pro klimatizaci, která se ovládá pomocí dotykových posuvníků.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tiguan nabízí nový informační a zábavní systém MIB3 a standardní 8palcovou dotykovou obrazovku. V horních výbavových řadách je ale standardem 10,3palcový displej. Volkswagen nabízí 15barevný systém okolního osvětlení, který vypadá velmi působivě. Tento systém je navíc standardní u všech obkladů. V nabídce je audio systém Fender a nový systém Travel Assist je volitelný. Tento systém převezme vozidlo při rychlosti až 130 mph. Používá adaptivní tempomat a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Volkswagen Tiguan 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Pod kapotou žádné změny

Stejně jako současný crossover Tiguan bude nový model používat stejný 2,0litrový čtyřválcový turbomotor. Volkswagen Tiguan 2022 vyvíjí 184 koní a 220 lb-ft točivého momentu. Standardně je nabízena osmistupňová automatická převodovka a Tiguan sprintuje z 0 na 100 km / h za 8,3 s.

Soupeři jako Toyota RAV4, Honda CR-V a Mazda CX-5 jsou o něco rychlejší. Volkswagen standardně nabízí systém start-stop a Tiguan podle nejnovějších testů dopraví na dálnici 22 mpg.

Cena a datum vydání modelu Volkswagen Tiguan 2022

Jak jsem řekl, nový Volkswagen Tiguan 2022 nabídne variantu s dlouhým rozvorem. Podle německé automobilky se kompaktní crossover začne prodávat na podzim 2021. Cena začíná na 25 000 eur, což je o něco málo více než dnes. Varianta výbavy SEL-R stojí téměř 35 000 eur.