Jeep Compass 2024: Přehled, technické údaje, cena

Jeep

Jeep Compass 2024 projde v novém modelovém roce několika změnami. Pro modelový rok 2022 prošel stylistickou aktualizací. Stellantis pak upustil od 2,4litrového motoru TigerShark ve prospěch 2,0litrového turbomotoru od Alfy Romeo, který měl premiéru v modelu Compass 2023. Díky vyššímu výkonu, standardnímu pohonu všech kol, lepší spotřebě paliva a slušné kombinaci schopností na silnici i v terénu je Jeep Compass i přes několik aktualizací pro rok 2024 impozantním kompaktním SUV.

Co je nového?

Compass 2024 má přepracovaný design kol, novou přední chladicí vložku a nové terénní pneumatiky pro odolnou variantu Trailhawk. Kromě toho bude Jeep do poloviny roku 2024 nabízet nové pakety výbavy a vzhledu, přičemž pakety (RED) Edition a High Altitude budou vycházet z dobře vybaveného modelu Compass Limited.

První z nich dostane střechu v barvě karoserie, spodní čalounění, lakovaná 19palcová kola, koženkové čalounění a štítek (RED). (RED) založili v roce 2006 frontman skupiny U2 Bono (ve skutečnosti Paul David Hewson) a americký právník a aktivista Bobby Shriver, aby spolupracovali s podniky a zvyšovali povědomí o AIDS. V roce 2021 spojily organizace (RED) a Stellantis své síly v boji proti pandemii COVID-19.

Compass High Altitude Edition má lakovanou přední a zadní část, šedé akcenty, panoramatické střešní okno se dvěma skly, exkluzivní LED osvětlení a 19palcová kola z lehké slitiny Granite Crystal.

Převodovka a hnací ústrojí

Jeep Compass 2024 je poháněn 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem od společnosti Stellantis Global Medium, který dosahuje výkonu 200 k a točivého momentu 221 N.m. Díky dvěma vačkovým hřídelům nad hlavou, přímému vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem twin-scroll má o 23 koní vyšší výkon než starý motor 2,4 litru a spotřebu paliva ve smíšeném cyklu odhadovanou podle EPA na 27 mil na galon.

Motor přenáší svůj výkon na aktivní pohon 4×4 prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. Compass Trailhawk je však vybaven výkonnějším systémem Jeep Active Drive Low 4×4 s převodovým poměrem 20:1 a hlavním převodem 4,398 pro vynikající trakci na blátivém nebo sypkém povrchu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

To nejzajímavější na modelu Trailhawk

Vrcholná výbava Jeep Compass Trailhawk je tovární terénní stroj. Kromě propracovanějšího pohonu 4×4 je vybaven centimetrovým zdvihem odpružení, bezpečnostními deskami, červenými tažnými háky, masivnějšími terénními gumami, plnohodnotným rezervním kolem a kontrolou sjíždění z kopce.

Úpravy nabízejí vstupní úhel 30 stupňů, výstupní úhel 24 stupňů a výstupní úhel 34 stupňů. Kromě toho může Compass Trailhawk táhnout až 2 000 kg. (pokud je řádně vybaven) a přebrodit až 19 cm hlubokou řeku nebo záplavovou vodu. všechny varianty modelu Compass jsou vybaveny jízdními režimy Selec-Terrain (Auto, Snow, Sand/Dirt) a speciálním režimem Rock pro modely Trailhawk.

Standardní výbava a varianty výbavy

Jeep Compass 2024 bude k dispozici v pěti hlavních výbavových stupních: Sport, Latitude (s dostupným paketem Altitude), Latitude LUX, Limited (s dostupným paketem (RED) a High Altitude) a Trailhawk.

Základní verze Compass Sport má LED světlomety, 17palcová kola z lehkých slitin, střešní ližiny, 10,1palcový dotykový displej infotainmentu Uconnect 5, 7palcový digitální přístrojový panel, audiosystém se šesti reproduktory, možnost připojení chytrého telefonu a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka.

Compass Latitude je vybaven předními mlhovými světly, koženkovým interiérem a bezklíčovým odemykáním. Latitude LUX přidává elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, dálkové startování motoru, vyhřívaná přední sedadla, sedadla z pravé hovězí kůže, 18palcová kola a automaticky stmívatelné zpětné zrcátko. Dobře vybavený Compass Limited doplňuje Latitude LUX dvouzónovou automatickou klimatizací, vnitřním osvětlením, automatickými stěrači, černou střechou a parkovacími senzory.

A konečně Compass Trailhawk má stejnou černou střechu, ambientní osvětlení, parkovací senzory, jedinečná 17palcová kola a dvouzónovou automatickou klimatizaci, stejně jako robustnější specifikace a pohonnou jednotku.

Bezpečnostní prvky

Jeep Compass 2024 je vybaven celou řadou pokročilých asistenčních systémů. Všechny varianty mají systém varování před čelním nárazem, automatické nouzové brzdění, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, systém varování před mrtvým úhlem, systém varování před křížením, připomínač jízdy na zadních sedadlech a asistenta pro udržení pozornosti.

Jeho doporučená maloobchodní cena

Ceny modelu Jeep Compass 2024 začínají na 28 400 EUR za základní verzi Sport 4×4. Ceny modelů Latitude 4×4 začínají na 33 265 EUR, zatímco ceny modelů Altitude 4×4 a Latitude LUX 4×4 začínají na 34 565 EUR, resp. 34 990 EUR. Ceny modelů Limited 4×4 začínají na 36 000 € a Trailhawk na 37 000 €. Nejvyšší doporučenou maloobchodní cenu mají modely High Altitude a (RED) 4×4, obě přesahují 39 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.