Jeep Compass 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The džíp Compass 2023 začíná nový rok s novým motorem, převodovkou a hnacím ústrojím. Jeep dal svému SUV Compass pro modelový rok 2022 mírný facelift, ale nový přeplňovaný motor a hnací ústrojí pro rok 2023 jsou dobrým znamením pro schopnosti nového Compassu na silnici i v terénu. Všechny nové doplňky vedly k mírnému zvýšení ceny, ale Jeep to kompenzuje více bezpečnostními technologiemi a novými standardními funkcemi.

Jeep Compass 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jeep Compass 2023: co je nového?

Jeep Compass 2023 konečně opustil hlučný a nedostatečně výkonný 2,4litrový atmosférický čtyřválec předchozího modelu, aby uvolnil místo novému přeplňovanému motoru. Pod kapotou je 2,0litrový přeplňovaný motor, který produkuje 200 koní a 221 lb-ft točivého momentu, což je velkorysý nárůst oproti původnímu motoru o výkonu 177 koní a 172 lb-ft.

Jeep Compass 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jeep tvrdí, že nový přeplňovaný motor nabízí „vynikající spotřebu paliva“, nižší emise a rychlejší zrychlení díky technologii stop-start, ale neuvádí konkrétní čísla. Nový motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, která pohání všechna čtyři kola s pohonem Jeep Active Drive 4×4, který je nyní součástí standardní výbavy modelu Compass 2023. Mezi další změny patří nový design 17palcových kol pro nižší úrovně výbavy a aktualizovaný seznam pokročilých bezpečnostních technologií.

Bezpečnostní výbava Jeep Compass 2023

Jeep standardně vybavil Compass 2023 dalšími bezpečnostními prvky. Balíček obsahuje varování před kolizí v plné rychlosti, aktivní brzdění, automatické nouzové brzdění, aktivní řízení jízdních pruhů, sledování mrtvého úhlu a detekci zadních křižovatek. Novinkou pro Compass 2023 je detekce ospalosti, funkce připomenutí pro zadní sedadla a automatická dálková světla od úrovně výbavy Latitude výše.

Jeep Compass 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Kolik může táhnout Jeep Compass 2023?

Nový Jeep Compass má při odpovídající výbavě maximální tažnou kapacitu 2 000 lb. Standardní pohon všech čtyř kol modelu Compass 2023 poskytuje větší kontrolu a stabilitu při tažení těžkých nákladů.

Jeep Compass: úrovně výbavy a ceny

Jeep Compass 2023 bude nabízen v pěti úrovních výbavy: Sport, Latitude, Latitude LUX, Limited a Trailhawk. Níže naleznete stručný přehled standardní výbavy a doporučené maloobchodní ceny pro jednotlivé varianty výbavy. Ceny zahrnují 1 595 eur za převod.

Kompasové sporty

Základní verze Compass Sport začíná na 31 590 eurech, což je zhruba o 1 200 eur více než u předchozího modelu. Cenová prémie je značná, ale s novým, silnějším přeplňovaným motorem a standardním pohonem všech kol stojí za každou korunu. Seznam výbavy obsahuje LED světlomety, 17palcová kola, střešní ližiny, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, zadní větrací otvory, USB porty v první a druhé řadě a látkové čalounění.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní technická výbava zahrnuje 8,4palcový dotykový displej infotainmentu Uconnect 5, audiosystém se šesti reproduktory, satelitní rádio, Apple CarPlay a Android automobil konektivitu.

Zeměpisná šířka kompasu

Jeep Compass Latitude začíná na 33 890 eurech a má další prvky, jako je bezklíčový vstup a zapalování, mlhovky, automatické světlomety, 17palcová kola a koženkový interiér. Ti, kteří si zvolí úroveň výbavy Latitude, obdrží balíček Altitude s na míru šitými prvky vnějšího stylu.

Kompas Latitude LUX

Jeep Compass Latitude LUX má základní cenu 35 290 eur. Vychází z konfigurací Sport a Latitude. Navíc nabízí dálkové ovládání motoru, 18palcová kola, informační displej řidiče, čalounění z pravé kůže, vyhřívaný kožený volant a 10,1palcový dotykový displej infotainmentu.

Compass Limited

Jeep Compass Limited je k dispozici od 37 090 eur. Standardně se dodává s veškerým vybavením Latitude LUX. Nechybí automatické stěrače, černá střecha, ambientní osvětlení, dvouzónová automatická klimatizace a přední a zadní parkovací senzory.

Compass Trailhawk

Jeep Compass Trailhawk začíná na 37 340 eurech. Za tuto cenu získáte nejrobustnější a terénní kompas ze série. Je vybaven továrním jednopalcovým zdvihem, červenými předními a zadními tažnými háky, 17palcovými koly s vydutými pneumatikami, protiskluzovými deskami a specifickým pohonem 4WD s plazivým poměrem 20:1, plus Hill Descent Control, plnohodnotná rezerva. pneumatika a režim jízdy Rock.

Tovární záruka Jeep

Jeep Compass 2023 opouští továrnu s tříletou zárukou na nárazník 22 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 37 000 mil. Prodloužená záruka vám může poskytnout další klid, pokud se obáváte dlouhodobých nákladů na údržbu.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik