BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

The bmw XM 2023 je prvním elektrifikovaným vozidlem z vysoce výkonné divize značky M. Po BMW M1 z roku 1978 je to druhé vozidlo M, které bylo kompletně vyvinuto BMW M. XM debutovalo jako koncepční vozidlo na výstavě Art Basel Miami Beach 2021 – jako definitivní designová studie toho, jak by mohl vypadat elektrifikovaný, vysoce výkonný crossover BMW.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nové BMW XM je nejvyšším SUV značky nad třířadou X7 a vzdoruje všem překážkám díky robustnímu, závody prověřenému hardwaru, spoustě nových technických funkcí a progresivnímu, ale svéráznému vzhledu. .

BMW XM 2023: co je nového?

Vlajková loď BMW XM čelí tvrdé konkurenci vozidel, jako je toto Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid, dem Lamborghini Urus a Aston Martin DBX. Se svou obrovskou ledvinovou mřížkou chladiče, mohutnými proporcemi a siluetou SUV je XM vážným uchazečem o titul nejrychlejšího SUV – a to jako plug-in hybrid s odhadovaným elektrickým dojezdem 30 mil.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

Pátá generace technologie BMW eDrive

BMW XM 2023 pohání aktualizovaný 4,4litrový přeplňovaný motor V8 a plug-in hybrid páté generace s integrovaným elektromotorem v 8stupňové automatické převodovce. Benzínový motor má výkon 483 koní, zatímco elektromotor produkuje o 194 koní více, celkový výkon 644 koní a zdravých 590 lb-ft. točivého momentu, který přichází od 1 600 do 5 000 ot./min.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

Sada akumulátorů umístěných na podlaze se nabíjí standardní kombinovanou nabíječkou o výkonu 7,4 kW, která nabije baterii z nuly na 100 procent za přibližně tři hodiny.

Elektrifikované hnací ústrojí přenáší svůj výkon na všechna čtyři kola prostřednictvím pohonu všech kol M xDrive s předpětím vzadu s elektronicky řízeným diferenciálem zadní nápravy M Sport. Ten umožňuje rozdělení točivého momentu mezi levé a pravé zadní kolo. Standardem je také řízení zadní nápravy, aktivní omezování prokluzu řízení a aktivní stabilizace naklánění (s aktivním komfortem naklánění) pro zlepšení jízdní stability. Přední náprava s dvojitým příčným ramenem a pětiprvková zadní náprava s ocelovými pružinami a adaptivními tlumiči zajišťují sportovní a přitom jemné ovládání.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

BMW uvede v létě 2023 ještě extrémnější, limitovanou verzi XM s názvem Label Red. Bude debutovat s 735koňovou verzí PHEV pohonné jednotky XM, která také poskytuje točivý moment 735 lb-ft – čísla, která by mohla lámat rychlostní rekordy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak rychlé je BMW XM 2023?

BMW XM 2023, vybavené systémem Launch Control, zrychlí z 0 na 60 km/h za 4,1 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 155 km/h. S paketem M Driver’s Package se elektronicky omezená rychlost zvyšuje na 168 mil/h. Kromě toho může XM v elektrickém režimu jet až 87 mil/h.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

Cílený design

Nejsme velkými fanoušky popleteného stylu XM, ale má své kouzlo. Milujte nebo nenávidíte mix hladkých povrchů a ostrých rohů a příď připomíná BMW řady 7 s dravou tváří. Zadní část je naopak uklizená s uhlazenými zadními světly, dvojitě poskládanými koncovkami výfuku a vyrytými logy BMW na zadním okně. Velká 23palcová litá kola v M-designu jsou standardem, ale BMW nabízí na přání také 22palcová aero kola nebo 23palcová bicolor kola.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

Interiér kupodivu není tak šílený jako exteriér. Se standardním koženým čalouněním Merino, koberci s hlubokým vlasem a volitelnou hovězí kůží Merino Vintage Coffee interiér vyzařuje kvalitu a luxus staré školy. Zakřivený displej BMW iDrive8 je orámován matným karbonovým rámem a my milujeme zadní okno M Lounge a plastické obložení stropu s pulzujícími LED diodami ze skleněných vláken jako jeden celek. Rolls Royce .

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

Komplexní bezpečnostní balíček

BMW tvrdí, že jeho nejnovější XM má nejkomplexnější seznam asistenčních systémů pro řidiče dostupných v moderním Bimmeru. Disponuje varováním před kolizí zepředu, varováním před opuštěním jízdního pruhu (s posilovačem řízení), asistentem pro únik, informačním systémem o omezení rychlosti a indikátorem zákazu předjíždění. Na přání dodávaný paket Driving Assistant Professional přidává mimo jiné aktivní tempomat, systém řízení a varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent pro omezení rychlosti a aktivní navigaci.

BMW XM 2023: specifikace, cena, datum vydání

BMW XM 2023 vstupní MSRP

BMW XM 2023 začíná na 159 995 eurech (včetně nákladů na převod 995 eur). Hotrod XM Label Red se nabízí od 185 000 eur. Výroba bude zahájena koncem roku 2022 v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně s prvními dodávkami na začátku roku 2023.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik