BMW 5 2023: specifikace, cena, datum vydání

Sedmá generace BMW řady 5 bude letos v říjnu pět let stará, ale zůstane na trhu až do uvedení zcela nové řady 5 v polovině roku 2023. BMW řady 5 nové generace bylo nastaveno jako poslední ze spalovacích motorů řady 5 a ve všech aspektech zaznamená velké změny.

BMW 5 2023: specifikace, cena, datum vydání

Mimo

BMW řady 5 přijalo sportovní design s předchozí kompletní modelovou změnou a očekává se, že v příští bude ještě sportovnější. Designéři by si měli zachovat známé prvky, jako je krátký přední převis, dlouhá kapota, usazený prostor pro cestující, rovný obrubník a Hofmeister kink.

Přední část by mohla být mohutnější se žraločím nosem díky nové ledvinové mřížce chladiče s agresivně vyčnívající horní částí a novým, výrazně tvarovaným světlometům inspirovaným řadou G42 2. Nízká linie střechy by plynule přecházela do zádi, což vozu dalo známou siluetu. Zadní světla mohou být navržena štíhlejší a ostřejší, což zvyšuje sportovnost. Vykreslení v tomto příběhu, dílo zkušeného ilustrátora Sugarchowa (Instagram: sugardesign_1), tyto spekulace dokonale zobrazují.

Vnitřní

Interiér je prý evolucí sedmé generace řady 5. Očekávejte to BMW řady 5 2023 si vypůjčí nějaké nové gadgety od Bimmerů, které byly odhaleny letos a přijdou příští rok. Největší změnou pro technicky zdatné interní zákazníky bude pravděpodobně představení nové generace BMW iDrive běžící na BMW Operation System 8. Nový systém, neoficiálně nazývaný BMW iDrive 8, zmenšuje tlačítka a přepínače téměř na polovinu. Obsahuje nové GUI, díky kterému je atraktivnější. Součástí iDrive 8 je vylepšený jazykový asistent s možností přirozeného dialogu, uživatelské profily (BMW ID), BMW Digital Key Plus s bezdrátovou technologií Ultra Wideband (UWB), cloudové mapy BMW a aktualizace OTA.

BMW 5 2023: specifikace, cena, datum vydání

Kromě méně fyzických ovládacích prvků středové konzoly by měl BMW Curved Display přispět k čistému minimalistickému designu kokpitu. Je to zakřivená obrazovka, která spojuje informační displej řidiče a ovládací displej do jednoho. Tyto displeje měří až 12,3 a 14,9 palce. poprvé v BMW iX a pak dovnitř BMW i4 BMW Curved Display bude v budoucnu integrovat ovládací prvky systému klimatizace.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace

BMW řady 5 2023 bude pravděpodobně sedět na aktualizované verzi platformy CLAR. Pravděpodobně bude mít vyšší úroveň elektrifikace. V modelu nové generace očekávejte více plug-in hybridních variant. Podle zprávy by nové BMW M550i mohlo mít elektrifikovaný 3,0litrový řadový šestiválec namísto 4,4litrového V8. Tento vůbec první plug-in hybrid M550i by mohl nabídnout kombinovaný výkon kolem 525 koní. Na vrcholu žebříčku na vás čeká zhruba 750 hp M5 plug-in hybrid s nadcházejícím BMW X8 M nebo elektricky asistovaný „S63“ twin-turbo V8 BMW XM.

Možnosti plug-in hybridu nové generace řady 5 mohou zahrnovat současné modely 520e, 530e a 530e xDrive s 2,0litrovým zážehovým motorem a 530e s 3,0litrovým zážehovým motorem. Varianty plug-in hybrid zaměřené na rozpočet a efektivitu by měly nabídnout vyšší hodnotu se zvýšeným dojezdem a nižší spotřebou a emisemi CO2.

BMW Group uvedla, že se snaží vylepšit pohonné jednotky tak, aby ve svých PHEV nabízely plně elektrický dojezd 100 km (62 mil). Jedna z plug-in hybridních variant BMW řady 5 2023 by měla mít dojezd na čistě elektrický pohon 100 km (62 mil), nebo se mu alespoň blížit.

Pohon samozřejmě dále vyvíjíme a v závislosti na segmentu v budoucnu nabídneme elektrický dojezd až 100 kilometrů.

Pieter Nota, člen představenstva pro zákazníky, značky a prodej, BMW Group (BMW Group Media House Interview, červen 2020)

BMW řady 5 2023 bude k dispozici také jako elektrické vozidlo. Možná úplně první BMW i5, elektrická varianta bude proti Tesla Model S , Mercedes EQE a (další) Audi A6 e tron soutěžit

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis