BMW X2 2023: specifikace, cena, datum vydání

Ačkoli X2 2023 není v podstatě nic jiného než a BMW X1 Předchozí generace SUV má svůj vlastní styl. Interiér X2 je útulnější a méně praktický než u X1 a to se soupeřům líbí Mercedes Benz třída GLB a Volvo XC40 nabízí více prostoru pro náklad i cestující. Ale jízda s X2 je zábavnější než s těmito SUV. Všechny modely X2 jsou vybaveny přeplňovaným čtyřválcovým motorem o výkonu 228 koní.

BMW X2 2023: specifikace, cena, datum vydání

To stačí ke zrychlení X2 na 100 km/h za 6,4 sekundy. Ovládání X2 je ostré a nastavení je jako stvořené pro nadšené řidiče.

Co je nového pro rok 2023?

bmw má pro modely sDrive28i a xDrive28i X2 pro modelový rok 2023 představila balíček optiky Edition Goldplay. Tato speciální edice přichází s paketem M Sport, který obsahuje sportovně laděný podvozek se sníženou světlou výškou a usazeným řízením, ale velký rozdíl je ve vnějším designu. Modely GoldPlay se od ostatních modelů X2 liší agresivnější přední částí a zlatými akcenty na vnějším plášti. X2 Edition GoldPlay je k dispozici v barvách San Remo Green, Alpine White, Black Sapphire, Storm Bay nebo Skyscraper Grey. Paket M Sport pro X2 obsahuje nový design 19palcových kol, vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaný volant. Výkonově orientovaný model M35i již není nabízen.

BMW X2 2023: specifikace, cena, datum vydání

Pro většinu kupujících je sDrive28i s pohonem předních kol perfektní volbou, i když bychom rádi upozornili, že hranatý X1 je praktičtější a letos dostal facelift s modernějšími prvky.

motoru, převodovky a výkonu

X2 pohání přeplňovaný čtyřválec o výkonu 228 k a je spojen výhradně s osmistupňovou automatickou převodovkou. Standardem je pohon předních kol, BMW model nazývá sDrive28i. Pokud chcete pohon všech kol, musíte si připlatit 2000 eur za xDrive28i, který pohání stejné čtyřválcové turbo. Motor je skutečný klenot: snadno se otáčející, hedvábně hladký a velmi výkonný. Na naší testovací dráze zvládl X2 xDrive28i sprint na 100 km/h za úctyhodných 6,4 s – o 0,1 s rychleji. Volvo XC40 T5. Ovládání X2 je drsné, zvláště s volitelným sportovním podvozkem. Na nerovných silnicích cestující cítí každý náraz v sedadle, ale je velmi agilní. X2 dobře zvládá rychlé zatáčky a odměňuje řidiče svou předvídatelností.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

X2 se sice nemůže pochlubit nejvyššími hodnotami spotřeby paliva ve svém segmentu, ale stále je velmi efektivní. Modely s pohonem předních kol prý dokážou na dálnici dosáhnout až 32 mpg, X2 s pohonem všech kol až 31 mpg. Při našem testování však X2 překonala sama sebe a dosáhla rychlosti 36 mpg na naší 200 mil dlouhé cestě po dálnici. Pro více informací o spotřebě paliva X2 navštivte webové stránky EPA.

BMW X2 2023: specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Design interiéru X2 není tak výrazný jako jeho exteriér, ale interiér je dobře vybavený a dobře zpracovaný. Poloha sezení je vynikající a všechny ovládací prvky X2 jsou v dosahu řidiče. Prostor nad hlavou na zadních sedadlech je omezený, ale prostor pro cestující by měl většině lidí stačit. BMW nabízí umělou kůži a pravou kůži v různých barvách. Kvůli svažující se zádi není X2 tak praktická jako X1 se svou čtvercovou střechou, ale je v souladu se svými konkurenty se šikmou střechou. Za zadní sedadlo se vejde pět příručních zavazadel, 15 při sklopeném sedadle, sedm nebo 19 u X1.

✓ Můžete také zkontrolovat:

infotainment a konektivita

8,8palcový dotykový informační a zábavní systém s navigací je standardem a ovládá se pomocí intuitivního softwaru BMW iDrive. Případně BMW nabízí ovládací knoflík na středové konzole, pokud si nezvyknete na dotykové displeje. Prémiový paket nabízí i head-up displej. Apple CarPlay je standardem, Android Auto se nenabízí. Přiložený audio systém se sedmi reproduktory je dost dobrý pro příležitostné posluchače, ale audio nadšenci si mohou za více peněz pořídit prémiový zvukový systém Harman/Kardon.

BMW X2 2023: specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Standardem je základní sada asistenčních funkcí řidiče včetně automatického nouzového brzdění, BMW nabízí za příplatek další technologie. Pro více informací o výsledcích nárazových testů X2 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Standardní zařízení pro detekci volných kolejí
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

Pokud jde o záruční servis, X2 je uprostřed. BMW nabízí tři roky plánované údržby – příjemný příplatek, který Mercedes nenabízí. Každý, kdo plánuje ujet mnoho kilometrů, je s Lexus NX nebo Lincoln Lépe je na tom Corsair, oba nabízejí o dva roky delší záruku na pohonné ústrojí než X2.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Bezplatná údržba po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena pro BMW X2 2023 xDrive28i je 50 920 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik