BMW X3 2023: Technické údaje, motory, ceny

Tradičně sportovní sedany byly vozy, které ztělesňovaly ducha značky bmw nejlépe odráží. Už tolik ne. SUV X3 2023 vtrhne na území svého čtyřdveřového bratra s uspokojivou směsí kultivovanosti a radosti z jízdy. Jak název napovídá, X3 je crossoverovým protějškem slavného sedanu řady 3, se kterým sdílí i motory. Základní model je poháněn přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 248 k, k M40i se připojuje přeplňovaný šestiválec o výkonu 382 k – motor, který nás vždy ohromí svým sametově hladkým výkonem.

Jeho atraktivní vnější design dodává modelu X3 dostatek přitažlivosti, aby jej bylo možné umístit vedle stylových ikon, jako je tato Genesis GV70 a Volvo XC60 dodat. Prostorný interiér X3 je jednoduchý, ale vybavený vysoce kvalitními materiály a žádoucími technologiemi. Ale je to právě hravá ovladatelnost X3, díky které je tak oblíbený u nadšených řidičů, jako je náš tým. Nejlepší ze všeho je, že jeho sportovní chování na silnici nijak nesnižuje jeho elegantní cestovní styl ani praxi SUV.

Co je nového pro rok 2023?

Po mírném vylepšení designu v loňském roce zaznamenal X3 2023 několik změn. Systém dálkového bezklíčového vstupu je nyní standardní výbavou a volitelný prémiový paket již neobsahuje ovládání informačního a zábavního systému iDrive gesty. Lak Skyscraper Grey Metallic je nyní k dispozici také pro čtyřválcové modely 30i.

Bez ohledu na přesný výkon mají všechny motory BMW podobně výkonný a kultivovaný charakter. Zatímco šestiválec o výkonu 382 koní zrychlí M40i na 100 km/h za 4,4 s, stejně výkonný čtyřválec zákazníkům doporučujeme. Ve spojení s vynikající osmistupňovou automatickou převodovkou zajišťuje přeplňovaný čtyřválec snadné předjíždění v městském provozu a hospodárnou spotřebu paliva na dálnici. Základní X3 sDrive30i pohání pouze zadní kola. Kdo žije ve slunečním pásu, nemá s tím problém, kupující v zasněžených státech by měli přejít na pohon všech kol xDrive30i.

motoru, převodovky a výkonu

S 2,0litrovými přeplňovanými čtyřválcovými motory o výkonu 248 k pod kapotou nabízí pohon zadních kol sDrive30i a pohon všech kol xDrive30i dostatek výkonu, aby pohodlně zvládli téměř jakoukoli dopravní situaci, ale jsou nedostačující. Na našem testovacím okruhu potřeboval xDrive 30i ke sprintu na 100 km/h 6,2 sekundy, sDrive30i jsme netestovali. Oba Porsche Macan S stejně jako Audi Q5 jsou v našem testu rychlejší – Porsche dokonce výrazně. Ti, kteří hledají crossover zaměřený na výkon, jsou lepší s X3 M40i. Jeho mohutný 3,0litrový přeplňovaný řadový šestiválec s výkonem 382 k poskytuje téměř brutální výkon, který v testu zajistil z 0 na 100 km/h čas 4,1 sekundy.

X3 působí vyrovnaněji než některé současné sedany BMW, je zábavné řídit a zatáčet lépe, než se očekávalo, i když nenabízí tak úplně sportovní charakter Macanu. Ovládání je dobře vyvážené a nabízí tak akorát tvrdost pro sportovní zážitek z jízdy, aniž by bylo příliš drsné na hrbolatých silnicích. Náš testovací vůz byl vybaven vysoce doporučenou možností, adaptivním podvozkem. Jmenuje se Dynamic Damper Control a nabízí xDrive30i jízdní režimy Comfort, Sport a Eco Pro. Adaptivní M zavěšení, dostupné u M40i, snižuje podvozek o 0,4 palce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva

V porovnání s hodnotami EPA je X3 pouze průměrný. Naše dva testovací vozy, xDrive30i a M40i, však v praktickém testu překonaly své odhadované hodnoty spotřeby. Silnější M40i (8,1 l/100 km) se překvapivě přiblížil čtyřválci xDrive30i (7,6 l/100 km), takže extra výkon na dálnici jde jen stěží na úkor spotřeby paliva. Pro více informací o spotřebě paliva X3 navštivte webové stránky EPA.

Interiér, pohodlí a nakládka

Stylový interiér X3 je dobře vybavený ještě předtím, než zaškrtnete políčko. Elektricky ovládaná přední sedadla v 10 směrech s nastavitelnými bočními podpěrami usnadňují nalezení pohodlné polohy. Cestující vzadu rozmazlují polohovatelná opěradla a čalounění všech sedadel je dostatečně pohodlné i na dlouhé cesty. Zbytek interiéru X3 je také krásně a kompetentně navržen, s dobře vybranými materiály a těsnými spoji.

Dřevěné obložení našeho testovacího vozu ve vysokém lesku vypadá a působí jako skutečné, přestože je plastové; prošívané potahy z imitace kůže na palubní desce a dveřích poskytují další prvek luxusu, stejně jako lesklé poniklované kovové panely. Pokud jde o kufr, X3 je uprostřed segmentu. Za druhou řadou sedadel je místo pro sedm kufrů – dostatek pro každého cestujícího, místo pro dva další – a po sklopení zadních sedadel celkem 20. Šampionem v tomto segmentu je však Cadillac XT5, který by měli do užšího výběru dopravci těžkých nákladů.

infotainment a konektivita

Rozhraní iDrive od BMW nabízí vše, co moderní infotainment systém potřebuje v luxusním vozidle. Standardem je 10,3palcový displej infotainmentu s integrovanou navigací a také Apple CarPlay a Android automobil . Volitelně je k dispozici větší 12,3palcový displej infotainmentu. Telefonní připojení Bluetooth, hotspot Wi-Fi a port USB jsou standardem, všechny ostatní funkce infotainmentu jsou volitelně k dispozici; Pokud chcete zásobovat elektřinou dvě zařízení současně, můžete si volitelně objednat druhý USB port a také bezdrátovou podložku pro nabíjení smartphonu.

bezpečnost a asistenci řidiče

K dispozici je rozsáhlý balíček asistenčních funkcí, BMW však nabízí základní výbavu již ve standardní výbavě. Pro více informací o výsledcích nárazových testů X3 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s varováním před kolizí
  • Standardní zařízení pro detekci volných kolejí
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

Záruční nabídky BMW pro X3 se neliší od nabídky konkurence; základní záruka čtyři roky nebo 80 000 km je v tomto segmentu téměř pravidlem. Tři roky bezplatné plánované údržby jsou fajn, ale to platí i pro GV70 a XC60.

  • Omezená záruka: 4 roky nebo 80 000 km
  • Záruka na pohonné ústrojí: 4 roky nebo 80 000 km
  • Bezplatná plánovaná údržba: 3 roky nebo 48 000 km

Doporučená maloobchodní cena pro BMW X3 2023 M40i byla 1 450 000 Kč / 1 600 000 Kč.

V současné době je BMW X3 2023 M40i k dispozici jako nový vůz. Pro přesné informace o aktuálních cenách a dostupnosti doporučuji kontaktovat přímo prodejce BMW nebo navštívit jejich webové stránky.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.