Volvo XC60 2023: Přehled, technické údaje, cena

Volvo

Současná generace Volvo XC60 2023, který se nachází mezi kompaktním XC40 a tříkolovým XC90 v nabídce SUV Volvo, byl uveden na trh pro modelový rok 2018 a během svého životního cyklu byl výrazně vylepšen. Nedávno se XC60 dočkalo velké aktualizace s novými motory, novou technologií a novým stylem. Do roku 2023 zažije XC60 další změny, aby zůstal konkurenceschopný ve vysoce konkurenčním segmentu.

Co je nového?

 • Aktualizovaná logika řazení pro všechny modely
 • Plug-in hybridní modely T8 mohou jezdit s jedním pedálem
 • Možnost prodlouženého dojezdu u modelu Recharge, představeného koncem modelového roku 2022, je nyní standardní
 • Úrovně výbavy byly přejmenovány na Core, Plus a Ultimate
 • Motivy vnějšího obložení a palubní desky byly odděleny od úrovní výbavy a přejmenovány na Základní, Světlý a Tmavý.
 • Aktualizované barvy
 • Aktualizované možnosti čalounění
 • Bezdrátové nabíjení již není možné

co si myslíme

Volvo XC60 bylo sice uvedeno na trh teprve v roce 2018, ale o kompaktním crossoveru lze říci ještě mnoho dobrých věcí. Za prvé, jeho krásný design stále vypadá svěží díky nedávné aktualizaci. A i když je interiér ve srovnání s novějšími konkurenty trochu zastaralý, stále se nám líbí minimalistický design kabiny.

Jízdní dynamika Volva XC60 je spíše smíšená. Cestující jsou celkově pohodlně usazeni, i když větší kola ovlivňují kvalitu jízdy. Vzduchové odpružení, které Volvo nabízí, dělá XC60 o něco pohodlnějším i na 21palcových kolech. Mírně hybridní pohonné ústrojí je sofistikované a řadí hladce, ale výkon a účinnost by si mohly vyžádat určité zlepšení. V našem prvním testu XC60 B6 jsme zjistili, že tento kompaktní crossover zaostává za segmentem z hlediska výkonu, a to i přes jeho plynulé ovládání. To úplně neplatí pro vlajkovou loď, plug-in hybrid T8. Kritizovali jsme způsob, jakým T8 dodává svůj výkon (stejně jako pocit z brzd), ale aktualizovaná logika řazení modelu 2023 může tuto kritiku vyřešit.

Další čerstvá změna se týká interiéru. Doufali jsme, že nový informační a zábavní systém založený na Androidu vyřeší naše stížnosti na starý systém. I když naše zkušenosti s novým rozhraním byly většinou pozitivní, objevilo se několik chyb, které bychom uvítali trochu více vypilovat. S dalšími vylepšeními by se Volvo XC60 mohlo stát opravdu skvělým kompaktním luxusním crossoverem. Pro tuto chvíli je to solidní výběr, který sedí blízko vrcholu segmentu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a spotřeba paliva

Každá pohonná jednotka Volva XC60 má prvek elektrifikace. Modely B5 a B6 jsou mild hybridy s integrovaným startér-generátorem připojeným k 48voltové baterii, která se dobíjí prostřednictvím dvoustupňového systému regenerace brzdné energie. Plug-in hybrid T8 je stále nejvýkonnějším dostupným systémem.

Volvo XC60 2023 B5 FWD a XC60 B5 AWD

 • Motor a převodovka: 2,0litrový přeplňovaný I-4, osmistupňová automatická
 • Výkon: 247 koní/258 lb-ft točivého momentu
 • Spotřeba paliva podle EPA: 23/30 mpg město/dálnice FWD; 23/29 mpg AWD

Volvo XC60 2023 B6 AWD

 • Motor a převodovka: 2,0litrový přeplňovaný a přeplňovaný I-4, osmistupňová automatická
 • Výkon: 295 koní/310 lb-ft točivého momentu
 • Spotřeba paliva podle EPA: 21/27 mpg

Volvo XC60 2023 T8 eAWD a XC60 T8 polestar Konstruovaný plug-in hybrid

 • Motor a převodovka: 2,0litrový přeplňovaný a přeplňovaný I-4 + elektromotor, osmistupňová automatická
 • Výkon: 400 hp/472 lb-ft kombinovaný T8 eAWD; T8 Polestar Engineered 415 hp/472 lb-ft
 • Dojezd podle EPA: celkový dojezd 36 mil v režimu EV; Kombinovaný dojezd 560 mil (město/dálnice)

Jak je Volvo XC60 Recharge Polestar konstruováno?

Než se Polestar stal samostatnou značkou luxusních vozů, byl závodním týmem Volva a výkonnostní podznačkou švédské automobilky. Volvo nabízí verzi XC60 laděnou od Polestaru s úpravami pohonného ústrojí, podvozku a interiéru. Volvo začíná s plug-in hybridním pohonem T8, který zvyšuje celkový výkon na 415 koní a 472 lb-ft točivého momentu. Verze Polestar se vyznačuje unikátními 21palcovými koly, exkluzivními vnějšími komponenty a speciálním interiérem se zlatými bezpečnostními pásy. Mezi další vylepšení patří manuálně nastavitelné vzpěry Öhlins a zlatě lakované brzdy Akebono Performance.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Volvo XC60 se vyznačuje vysokými bezpečnostními hodnotami. IIHS mu v roce 2022 udělila Top Safety Pick+, což je nejvyšší ocenění organizace. Mild hybridní verze B5 a B6 Volva XC60 získaly od NHTSA celkem pět hvězdiček, což je nejvyšší hodnocení.

Standardní asistenční systémy a systémy aktivní bezpečnosti zahrnují varování před kolizí, automatické brzdy vpředu a vzadu, upozornění na příčnou dopravu vzadu, sledování mrtvého úhlu, automatické světlomety a stěrače a varování před opuštěním jízdního pruhu. Ve vyšších stupních výbavy nabízí Volvo také adaptivní tempomat a vylepšený asistent řízení.

nákladový prostor a interiér

Prostor pro cestující je lepší než u jiných kompaktních crossoverů, ale nákladový prostor je menší než u segmentových hvězd, jako je tato BMW X3 nebo SUV roku Genesis GV70 .

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Volvo XC60 42,2/38,6 palce 21,6/49,8 kubických stop
bmw X3 40,3/36,4 palce 28,7/62,7 kubických stop
Genesis GV70 41,3/37,2 palce 28,9/56,9 kubických stop

technika

Volvo vybavuje každé XC60 9,0palcovou dotykovou obrazovkou s uživatelským rozhraním založeným na Googlu. Mezi funkce patří Apple CarPlay, Google Maps Navigation, přístup do obchodu s aplikacemi Google Play, hlasové ovládání Google Assistant a bezdrátové aktualizace. Standardní výbavou je také plně digitální 12,3palcový přístrojový štít a dva porty USB-C v přední řadě. Ve vyšších výbavových liniích Volvo nabízí i head-up displej a 360stupňový kamerový systém. Standardem je audiosystém s 10 reproduktory, pro vyšší úrovně výbavy Volvo nabízí systém Bowers & Wilkins se 14 reproduktory a prémiový audiosystém Harman Kardon s 15 reproduktory.

Doporučená úprava

Nejlepším a nejhodnotnějším Volvem XC60 z hlediska jízdní dynamiky je střední výbava Plus s pohonem B5 AWD. Nejen, že optimalizuje výkon a efektivitu, ale nabízí také větší 19palcová kola, lesklé černé a hliníkové vnější obložení, vnitřní ambientní osvětlení, kožené čalounění, adaptivní tempomat, 360stupňový kamerový systém, technologii Volvo Pilot Assist a elektrickou záď. opěrky hlavy.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.