Genesis GV70 2023: Technické údaje, motory, ceny

Genesis

S Elektrifikovaným Genesis GV70 V roce 2023 podniká luxusní automobilka Genesis další krok směrem k elektrifikaci a uvádí na trh třetí model EV vedle SUV GV60 a elektrifikovaného sedanu G80. Elektrifikovaný GV70, založený na benzinovém SUV GV70, vypadá stejně dobře, ale má dva elektromotory, které dávají dohromady 483 koní. Pohon všech kol je standardem a Genesis říká, že Elektrifikovaný GV70 bude dodáván se systémem rychlého nabíjení, který dokáže nabít baterii z 10 procent na 80 procent za méně než 20 minut.

Co je nového pro rok 2023?

Elektrifikované GV70 bude novým modelem řady Genesis, jehož uvedení na trh se očekává v roce 2023 a prodej od konce roku 2022.

Genesis zatím neodhalil ceny pro EV GV70, ale očekáváme výraznou prémii oproti benzínovému modelu. Tento příběh aktualizujeme, jakmile budeme vědět více o cenách, dostupné výbavě a standardních a volitelných výbavách.

EV motor, výkon a ovladatelnost

Elektrifikovaný GV70 je standardně dodáván s pohonem všech čtyř kol se dvěma motory na nápravu. Maximální výkon je 483 koní. Podle Genesis zrychlí elektrifikovaný GV70 na 100 km/h za pouhých 4,5 sekundy, což z něj dělá nejrychlejší verzi kompaktního SUV. Testovali jsme běžný 2022 GV70 s volitelným motorem V6 s dvojitým přeplňováním a zrychlili jsme na 60 km/h za 4,9 sekundy. Jakmile budeme mít možnost vyzkoušet si elektrifikovanou GV70, aktualizujeme tuto zprávu o jízdní dojmy a výsledky testů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

Genesis nezveřejnil žádné informace o baterii ani o dojezdu elektrifikovaného GV70 – i když očekáváme kolem 300 mil na jedno nabití – ale oznámil, že SUV bude mít na palubě velmi rychlou nabíječku. Systém se může nabíjet výkonem 350 kW. Podle Genesis je to dostatečně rychlé na nabití baterie z 10 na 80 procent za méně než 20 minut na veřejné nabíjecí stanici.

Interiér, pohodlí a nakládka

Elektrifikovaný GV70 sdílí interiér se zážehovým motorem, což znamená, že bude mít stejně působivý design a prémiovou atmosféru. Vnitřní prostor je pro kompaktní SUV rozumný a očekáváme, že nákladový prostor zůstane nezměněn ve srovnání s benzínem, ačkoli Genesis ještě nezveřejnil specifikace nebo fotografie zavazadlového prostoru elektrifikovaného GV70.

infotainment a konektivita

Na palubní desce je velká širokoúhlá obrazovka infotainmentu s nejnovější verzí softwarového rozhraní Genesis. Apple CarPlay, Android automobil a Wi-Fi hotspot budou pravděpodobně nabízeny jako standard, přičemž na seznamu možností lze očekávat stereo systém Lexicon.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.