Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ve zdánlivě rekordním čase, což není značka Genesis na vrcholu seznamu přání luxusních SUV s bohatě vybaveným Genesis GV80 2023. jak to víme? Protože se lidé už neptají, jestli nějaký existuje Hyundai je, ale zda existuje Bentley je. Vzhledem k impozantnímu vzhledu, designovému interiéru a luxusnímu interiéru GV80 odpouštíme zmatky. Výkonný 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec slouží jako základní motor, zatímco 3,5litrový dvojitě přeplňovaný V6 zvyšuje výkon u modelů nejvyšší řady.

Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Všechny GV80 jsou vybaveny pohonem všech čtyř kol a osmistupňovou automatickou převodovkou. Formule Genesis spojující kvalitní materiály s atraktivním designem interiéru a moderní technologií není ojedinělá, jako je tomu u zavedených výrobců BMW X5 , Mercedes Benz třída GLE a Volvo XC90 to dělají roky. Průlom Genesis s modelem GV80 má nabídnout úroveň luxusu, který vypadá a působí, jako by měl stát o tisíce liber více, než ve skutečnosti stojí – a přitom stát stejně nebo méně než nejoblíbenější SUV ve své třídě.

Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

Genesis zařadil pohon všech kol do standardní výbavy všech modelů 2023 GV80 a základní cena vlajkového SUV se ve srovnání s modelovým rokem 2022 výrazně zvýšila. Stupeň výbavy 2.5T Advanced, založený na 2,5litrovém přeplňovaném čtyřválci, nyní nabízí panoramatické střešní okno a ventilovaná sedadla. Capri Blue nahrazuje v paletě barev Adriatic Blue. Čtyřmístná varianta Prestige Signature byla letos vypuštěna, ale úroveň výbavy Prestige Matte zůstává, nyní s barvou exteriéru Makalu Grey namísto Melbourne Grey. Všechny modely jsou vybaveny novým systémem sledování životnosti oleje a přepracován byl také knoflík infotainmentu na středové konzole a držák nápojů ve druhé řadě.

Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Se všemi GV80 se může pochlubit množstvím prvků, jako je 14,5palcový dotykový displej, vyhřívaná přední sedadla a elektricky ovládané zadní víko, dokonce i základní modely jsou dostatečně luxusní. Přesto bychom chtěli extra výkon 3,5litrového motoru V6 twin-turbo, který stojí zhruba o 7000 eur více než standardní čtyřválec. Stejně tak bychom se rozhodli pro výbavu Prestige, která nabízí 22palcová kola, velký digitální přístrojový štít, kožené čalounění Nappa a sklopná zadní sedadla s vyhříváním a chlazením sedadel.

motoru, převodovky a výkonu

Luxusní crossover střední velikosti vychází ze sedanu G80 a standardně se dodává s pohonem všech kol. Nabídka motorů začíná 2,5litrovým přeplňovaným čtyřválcem a pokračuje až po 3,5litrový V6 s dvěma turbodmychadly s výkonem 375 k, který na našem testovacím okruhu dosáhl svižných 5,3 sekundy na 100 km/h. S přeplňovaným čtyřválcem byla GV80 pomalejší na 100 km/h za 6,1 s, ale výkon navíc si mnoho řidičů nenechá ujít. Po řízení obou verzí GV80 můžeme říci, že nové SUV působí v zatáčkách sportovně a nabízí plynulou jízdu. Zákazníci, kteří hledají více vzrušení, však jedno mít mohou Porsche Cayenne nebo jeden Audi SQ8 zvážit.

Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA odhaduje, že modely GV80 se čtyřválcovým motorem by měly dosáhnout 21 mpg ve městě a 25 mpg na dálnici; u V-6 jsou tyto hodnoty sníženy na 18 mpg a 23 mpg. Neměli jsme šanci podrobit verzi V6 našemu testu úspory paliva na dálnici při rychlosti 75 mil za hodinu, ale GV80 s přeplňovaným čtyřválcem splnilo příslib 25 mpg na dálnici.

Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér GV80 se vyznačuje čalouněním z burlového dřeva, kovovými akcenty a vestavěným ambientním osvětlením; velký, tenký displej infotainmentu zajišťuje vysoce kvalitní, ale jasné prostředí. Navzdory ušlechtilým materiálům působí interiérový design pocitem minimalismu, který je v praxi poměrně elegantní. Přední sedadla jsou pohodlná, nosná a mají masážní funkci. Standardní třímístná lavice ve druhé řadě nabízí místo až pro pět cestujících; třetí řada sedadel je k dispozici jako volitelná výbava, ale prostor vzadu je omezený a vhodný pouze pro děti. Za druhou řadu sedadel se vejde 13 příručních zavazadel, při sklopené druhé řadě sedadel jich GV80 spolkne celkem 28.

✓ Můžete také zkontrolovat:

infotainment a konektivita

Tenká 14,5palcová dotyková obrazovka infotainmentu se klene nad středem zakázkové palubní desky modelu GV80. Dotyková obrazovka nabízí zejména spolujezdci možnost změnit rozhlasovou stanici nebo ovládat navigační systém, protože samotná obrazovka je poměrně daleko od místa řidiče. Naštěstí je na středové konzole ovladač s klikacím kolečkem, který řidiči umožňuje interakci se systémem.

Genesis GV80 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Řada asistenčních funkcí řidiče je součástí standardní výbavy, včetně semi-autonomního jízdního režimu, který se učí styl jízdy majitele a napodobuje jeho styl jízdy za jízdy. Pro více informací o výsledcích nárazových testů GV80 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní adaptivní tempomat s poloautonomním režimem jízdy
  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně

záruka a údržba

Mezi konkurencí nabízí GV80 jeden z nejlepších standardních záručních balíčků s komplexním pokrytím hnacího ústrojí. X5 a XC90 nabízejí stejnou úroveň bezplatné údržby, ale ani třídu GLE, ani třídu GLE Range Rover Sport takové pojištění nabídnout.

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Bezplatná údržba je platná po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena za Genesis GV80 2023 je 66 475 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik