Genesis G80 2023: Interiér, motor a úpravy

Výrobce luxusních aut Genesis uvádí na trh elektrickou verzi svého sedanu G80 pro nadcházející modelový rok s názvem Electrified Genesis G80 2023. Název může znít nudně, že automobil Není to ono. Protože Elektrifikovaný G80 je stěží rozeznatelný od zážehového motoru uvnitř i venku – a to je dobře, protože jeho styl považujeme za krásný a jeho interiér okouzlující.

Namísto běžných G80 přeplňovaných čtyřválcových a twin-turbo motorů V6 má Elektrifikovaný G80 dvojitý elektromotor o výkonu 365 koní. 87,2 kWh baterie byla integrována do spodku vozidla a údajně umožňuje dojezd až 282 mil na jedno nabití. Prostor nad hlavou na předních i zadních sedadlech je bohužel poněkud omezen instalací baterie, což má za následek i zmenšení objemu kufru o dva kubíky.

Genesis G80 2023: Interiér, motor a úpravy

I přes tyto drobné nedostatky je EV G80 přesvědčivým paketem, který jezdí téměř stejně dobře jako benzín, nabízí stejně pohodlný interiér a konkurenceschopný dojezd.

Co je nového pro rok 2023?

Elektrifikovaná G80 není jen zcela novým modelem v řadě Genesis pro rok 2023, ale představuje také druhý vpád značky do elektrifikovaných vozidel, spolu s novým GV60, malým SUV SUV.

Genesis G80 2023: Interiér, motor a úpravy

Elektrifikovaný G80 je nabízen výhradně jako model Prestige, který je standardně dodáván s mnoha luxusními prvky, jako je kožený interiér, dřevěné obložení a prémiový stereo systém Lexicon.


EV motor, výkon a ovladatelnost

Dva elektromotory – jeden na každé nápravě – dávají modelu Electrified G80 pohon všech kol a kombinovaný výkon 365 koní. Zrychlení je skvělé. Na naší testovací dráze G80 s elektrickým pohonem zrychlil na 100 km/h za 4,1 sekundy. Tím je G80 s elektrickým pohonem o 0,6 sekundy před G80 Sport s motorem V6. Podvozek působí stejně poddajně jako zážehový motor a elektrifikovaný G80 je standardně dodáván s řízením zadních kol. Chybí jen známé vrnění benzínového motoru. Jízda po dálnici je plynulá, pohodlná a tichá zároveň.


Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

Pod stupačkami elektrifikovaného G80 je 87,2 kWh baterie, která umožňuje dojezd 282 mil na jedno nabití. Na naší testovací trase, při rychlosti 75 km/h po dálnici, jsme dosáhli působivého dojezdu 280 mil. Testovali jsme tvrzení Genesis, že dokáže nabít baterii z 10 na 80 procent za přibližně 22 minut při připojení k 350kW DC rychlonabíječce a s výsledkem jsme byli spokojeni. Doba nabíjení se prodlouží na sedm hodin, když je vozidlo připojeno k zásuvce úrovně 2.

Genesis G80 2023: Interiér, motor a úpravy

Spotřeba paliva a MPGe v praxi

Hodnoty spotřeby paliva EPA jsou 105 mpg při jízdě ve městě a 89 mpg při jízdě po dálnici. Toto je podobné jako Mercedes Benz EQS, ale za takovými konkurenty BMW i4 a Tesla Model S . Pro více informací o spotřebě paliva G80 navštivte webové stránky EPA.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Interiér, pohodlí a nakládka

Osazení baterie do G80 mělo za následek drobné změny v interiéru, které nejsou na fotografiích vidět. Například prostor nad hlavou je na předních i zadních sedadlech mírně omezen; vysocí řidiči zjistí, že strop je trochu příliš blízko jejich hlavě. Kmen se také zmenšuje o dva kubické metry. Přesto je interiér příjemným místem k pobytu s elegantním designem a kvalitními materiály. Elektrifikovaný G80 je k dispozici pouze ve výbavovém stupni Prestige s plyšovým koženým čalouněním a atraktivním dřevěným obložením.

Genesis G80 2023: Interiér, motor a úpravy

infotainment a konektivita

Velká 14,5palcová dotyková obrazovka vyčnívá z horní části palubní desky a slouží jako rozbočovač pro elektrifikovaný informační a zábavní systém G80. Displej se ovládá pomocí kruhového ovladače na středové konzole, stejně jako pomocí tlačítek na volantu a hlasových příkazů. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardní výbavou, stejně jako vysoce výkonný audiosystém Lexicon.


bezpečnost a asistenci řidiče

Elektrifikovaný G80 nabízí řadu asistenčních technologií pro řidiče, včetně skvělé funkce zvané Smart Park. S tímto systémem, který je k dispozici také pro vybrané modely Hyundai, může řidič manévrovat s vozidlem do stísněných parkovacích míst, aniž by musel sedět za volantem. (Vyzkoušejte, pokud si troufáte. Dáme vám vědět, jak dobře to funguje, jakmile budeme mít příležitost to vyzkoušet). Další informace o výsledcích nárazových testů elektrifikovaného G80 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Standardní adaptivní tempomat s funkcí udržování v jízdním pruhu
Genesis G80 2023: Interiér, motor a úpravy

záruka a údržba

Genesis nabízí pozoruhodnou omezenou záruku a nejdelší pokrytí hnacího ústrojí v oboru. Kromě toho Genesis nabízí jeden z nejlepších bezplatných plánů údržby na trhu, kromě nepřekonatelných pěti let nebo 60 000 mil. jaguár .

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Bezplatná údržba je platná po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena Genesis G80 2023 je 80 000 eur.

AutoBřezík