Genesis G80 2023: Technické údaje, cena, motory

Genesis

Výrobce luxusních aut Genesis uvádí na trh elektrickou verzi svého sedanu G80 pro nadcházející modelový rok s názvem Electrified Genesis G80 2023. Název může znít nudně, že automobil Není to ono. Protože Elektrifikovaný G80 je stěží rozeznatelný od zážehového motoru uvnitř i venku – a to je dobře, protože jeho styl považujeme za krásný a jeho interiér okouzlující.

Namísto běžných G80 přeplňovaných čtyřválcových a twin-turbo motorů V6 má Elektrifikovaný G80 dvojitý elektromotor o výkonu 365 koní. 87,2 kWh baterie byla integrována do spodku vozidla a údajně umožňuje dojezd až 282 mil na jedno nabití. Prostor nad hlavou na předních i zadních sedadlech je bohužel poněkud omezen instalací baterie, což má za následek i zmenšení objemu kufru o dva kubíky.

I přes tyto drobné nedostatky je EV G80 přesvědčivým paketem, který jezdí téměř stejně dobře jako benzín, nabízí stejně pohodlný interiér a konkurenceschopný dojezd.

Co je nového pro rok 2023?

Elektrifikovaná G80 není jen zcela novým modelem v řadě Genesis pro rok 2023, ale představuje také druhý vpád značky do elektrifikovaných vozidel, spolu s novým GV60, malým SUV SUV.

Elektrifikovaný G80 je nabízen výhradně jako model Prestige, který je standardně dodáván s mnoha luxusními prvky, jako je kožený interiér, dřevěné obložení a prémiový stereo systém Lexicon.

EV motor, výkon a ovladatelnost

Dva elektromotory – jeden na každé nápravě – dávají modelu Electrified G80 pohon všech kol a kombinovaný výkon 365 koní. Zrychlení je skvělé. Na naší testovací dráze G80 s elektrickým pohonem zrychlil na 100 km/h za 4,1 sekundy. Tím je G80 s elektrickým pohonem o 0,6 sekundy před G80 Sport s motorem V6. Podvozek působí stejně poddajně jako zážehový motor a elektrifikovaný G80 je standardně dodáván s řízením zadních kol. Chybí jen známé vrnění benzínového motoru. Jízda po dálnici je plynulá, pohodlná a tichá zároveň.

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

Pod stupačkami elektrifikovaného G80 je 87,2 kWh baterie, která umožňuje dojezd 282 mil na jedno nabití. Na naší testovací trase, při rychlosti 75 km/h po dálnici, jsme dosáhli působivého dojezdu 280 mil. Testovali jsme tvrzení Genesis, že dokáže nabít baterii z 10 na 80 procent za přibližně 22 minut při připojení k 350kW DC rychlonabíječce a s výsledkem jsme byli spokojeni. Doba nabíjení se prodlouží na sedm hodin, když je vozidlo připojeno k zásuvce úrovně 2.

Spotřeba paliva a MPGe v praxi

Hodnoty spotřeby paliva EPA jsou 105 mpg při jízdě ve městě a 89 mpg při jízdě po dálnici. Toto je podobné jako Mercedes Benz EQS, ale za takovými konkurenty BMW i4 a Tesla Model S . Pro více informací o spotřebě paliva G80 navštivte webové stránky EPA.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Osazení baterie do G80 mělo za následek drobné změny v interiéru, které nejsou na fotografiích vidět. Například prostor nad hlavou je na předních i zadních sedadlech mírně omezen; vysocí řidiči zjistí, že strop je trochu příliš blízko jejich hlavě. Kmen se také zmenšuje o dva kubické metry. Přesto je interiér příjemným místem k pobytu s elegantním designem a kvalitními materiály. Elektrifikovaný G80 je k dispozici pouze ve výbavovém stupni Prestige s plyšovým koženým čalouněním a atraktivním dřevěným obložením.

infotainment a konektivita

Velká 14,5palcová dotyková obrazovka vyčnívá z horní části palubní desky a slouží jako rozbočovač pro elektrifikovaný informační a zábavní systém G80. Displej se ovládá pomocí kruhového ovladače na středové konzole, stejně jako pomocí tlačítek na volantu a hlasových příkazů. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardní výbavou, stejně jako vysoce výkonný audiosystém Lexicon.

bezpečnost a asistenci řidiče

Elektrifikovaný G80 nabízí řadu asistenčních technologií pro řidiče, včetně skvělé funkce zvané Smart Park. S tímto systémem, který je k dispozici také pro vybrané modely Hyundai, může řidič manévrovat s vozidlem do stísněných parkovacích míst, aniž by musel sedět za volantem. (Vyzkoušejte, pokud si troufáte. Dáme vám vědět, jak dobře to funguje, jakmile budeme mít příležitost to vyzkoušet). Další informace o výsledcích nárazových testů elektrifikovaného G80 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Standardní adaptivní tempomat s funkcí udržování v jízdním pruhu

záruka a údržba

Genesis nabízí pozoruhodnou omezenou záruku a nejdelší pokrytí hnacího ústrojí v oboru. Kromě toho Genesis nabízí jeden z nejlepších bezplatných plánů údržby na trhu, kromě nepřekonatelných pěti let nebo 60 000 mil. jaguár .

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Bezplatná údržba je platná po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena Genesis G80 2023 je 80 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.