BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Ve střední třídě luxusních SUV je spousta nabídek, z nichž většina je dobrá, ale bmw X5 2023 nabízí kombinaci výkonu a kultivovanosti, kterou mnoho crossoverů postrádá. Jedním z důvodů velké přitažlivosti X5 je její trojice pohonných jednotek, která začíná hladce běžící, přeplňovanou řadovou šestkou o výkonu 335 koní.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Motor V8 twin-turbo poskytuje potřebný výkon s výkonem 523 k a ekologický plug-in hybridní systém umožňuje dojezd až 30 mil v elektrickém režimu. takoví konkurenti Genesis GV80 a Mercedes Benz Třída GLE může trumfnout X5, pokud jde o eleganci, ale krásná, dobře navržená kabina BMW stále poskytuje silný prémiový pocit. Navíc je ovladatelnost X5 okouzlující než kterákoli z těchto alternativ, i když ne tak sportovní jako BMW novější historie, nad kterou truchlíme.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Milenci by mohli najít takovou skutečnou elektrárnu Porsche preferuji Cayenne, ale rychlá a dobře zaoblená X5 je díky své celkové kvalitě na vrcholu své třídy.

Co je nového pro rok 2023?

Volitelný prémiový balíček pro X5 nyní obsahuje bezdrátovou nabíječku smartphonu, ale žádné ovládání gesty pro informační a zábavní systém iDrive. Totéž platí pro balíček Executive, který rovněž nevyžaduje ovládání gesty. Elegantní volitelné kožené čalounění Vernasca bylo ukončeno, stejně jako syntetická kůže SensaTec bez zvířat BMW, která byla nahrazena novou veganskou syntetickou kůží Sensafin.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy
BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Milujeme hospodárnost téměř stejně jako výkon, a proto je xDrive40i naší volbou X5. Se zrychlením 0-100 km/h za pouhých 4,8 s nabízí zrychlení sportovního sedanu, má pohon všech kol a v této drahé třídě jde o opravdový obchod. Doporučuje se prémiový paket s head-up displejem, čtyřzónovou automatickou klimatizací, dálkovým startováním motoru a stereo systémem Harman/Kardon.


motoru, převodovky a výkonu

2023 X5 bude nabízen s jednou ze tří různých pohonných jednotek, z nichž každá bude spojena s jiným modelem. X5 s označením sDrive40i nebo xDrive40i pohání přeplňovaný řadový šestiválec s výkonem 335 koní. Plug-in hybrid xDrive45e má přeplňovaný řadový šestiválec a elektromotor, které dohromady dávají 389 koní. Na našem testovacím okruhu X5 zrychlila na 100 km/h za pouhých 4,7 sekundy. (Testovali jsme i 40i – 60 km/h zvládla za 4,8 sekundy). M50i s V8 twin-turbo o výkonu 523 k zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy
BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Všechny tři motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou a žádný z nich nezklame řidiče prakticky v každé jízdní situaci. Kultivovaná jízda a stabilní ovladatelnost X5 jsou velkým zlepšením oproti předchůdci, stejně jako řízení, které působí přímočařeji, ale stále není úplně to, co bychom nazvali sportovní. Tady to je Audi Q7 stále lepší než X5, ale je to těsná hra. Když X5 navedete do rychlé zatáčky, spolehlivě zůstane v kurzu a odmění řidiče předvídatelností, kterou třída GLE postrádá. A pokud potřebujete táhnout vozidlo, vězte, že maximální tažná kapacita X5 není menší než 7200 liber, bez ohledu na motor.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

xDrive45e je standardně dodáván s 24,0 kWh baterií, která podle BMW vystačí až na 30 mil čistě na elektrický pohon. X5 může jet až 84 mph na baterii bez použití benzínového motoru. Akumulátor lze nabíjet doma pomocí zásuvek 110 nebo 220 V nebo na veřejných nabíjecích stanicích.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy
BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Spotřeba paliva a MPG v praxi

S řadovým šestiválcem je X5 podle EPA stejně hospodárná jako čtyřválcová verze třídy GLE a o něco úspornější než čtyřválec Q7. S V8 hodnoty EPA drasticky klesají. V našich reálných testech spotřeby paliva na dálnici však pouze 40i překonal svou dálniční hodnotu 28 mpg, zatímco M50i zvládl 20 mpg, o 2 mpg méně, než se očekávalo. Plug-in hybrid 45e dosáhl 46 mpg na samotnou baterii a 26 mpg celkově. Pro více informací o spotřebě paliva X5 navštivte webové stránky EPA.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy
BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Interiér, pohodlí a nakládka

Vnitřní prostor je velkorysý na sedadlech první i druhé řady pro dospělé, volitelná sedadla třetí řady X5 jsou určena pouze pro děti. V interiéru na cestující čekají kvalitní materiály, četné nabíjecí stanice pro zařízení a – v závislosti na zvolené výbavě – velké množství luxusních prvků výbavy. Elektricky nastavitelná přední sedadla s pamětí řidiče jsou standardní výbavou. Všechny modely mají elektricky nastavitelný sloupek řízení, vyhřívaná přední sedadla, panoramatické střešní okno, dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru, stěrače čelního skla s dešťovými senzory a individuálně nastavitelné ambientní osvětlení.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

Masážní sedadla, dálkové startování, měkké dovírání dveří, akustické zasklení, kožená palubní deska a vyhřívané loketní opěrky a volant dělají z X5 vzhled luxusního SUV nejvyšší třídy, ale také stojí spoustu peněz. Když už mluvíme o drahých doplňcích, prostorový zvukový systém Bowers & Wilkins s diamantovými kopulovitými výškovými reproduktory lze v případě potřeby dovybavit.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

X5 nabízí dostatek úložného prostoru. Pomocí zadních sedadel jsme mohli uložit 11 našich příručních kufříků za druhou řadu sedadel. Při sklopených zadních sedadlech, které lze ovládat z boku nebo zezadu SUV, jsme našli místo pro 26 kufrů. GLE dokázalo v tomto testu držet krok s X5, ale zadní sedadla není tak snadné složit.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

infotainment a konektivita

Dvě 12,3palcové obrazovky dodávají jinak jednoduchému kokpitu moderní vzhled. Jeden slouží jako digitální displej – funkce, která je mezi výrobci luxusních automobilů stále běžnější – zatímco druhý poskytuje přístup k informačnímu a zábavnímu systému s nejnovější verzí softwaru BMW iDrive. Ovládá se pomocí dotykové obrazovky nebo otočného ovladače na středové konzole. Apple CarPlay a Android automobil jsou standardně na palubě.

BMW X5 2023: Interiér, motor a úpravy

bezpečnost a asistenci řidiče

BMW standardně nabízí základní asistenční funkce, jako je automatické nouzové brzdění, zatímco pokročilejší funkce, jako je poloautonomní režim jízdy, jsou k dispozici na přání. Pro více informací o výsledcích nárazových testů X5 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Standardní zařízení pro detekci volných kolejí
  • Sledování mrtvého úhlu ve standardní výbavě s varováním o příčném provozu vzadu

záruka a údržba

BMW nabízí svým hlavním konkurentům Mercedes-Benz a Audi nabízí podobné záruky, ale s bezplatnou plánovanou údržbou po dobu tří let nebo 36 000 mil, aby se obchod osladil. Takovou výhodu získají i kupující Volvo během období Buick Enkláva Nabízí delší záruku na pohonné ústrojí.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je 4 roky nebo 50 000 mil.
  • Bezplatná plánovaná údržba je pokryta na 3 roky nebo 36 000 mil.

Doporučená maloobchodní cena pro BMW X5 2023 xDrive45e je 81 695 eur.

AutoBřezík