BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Čísla jsou zábavná věc a v oblasti názvosloví BMW je SUV X5 ve skutečnosti větší a praktičtější loď než X6 se šikmou střechou. V mnoha ohledech se X6 v podpatcích chová jako tlustá řada 3. Model 2023 X6, poháněný řadovým šestiválcem o výkonu 335 k (40i) nebo 523 hp twin-turbo V8 (M50i), uvolňuje svůj výkon hladce jako krém na holení.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Pokud chcete větší výkon, zvolte X6 M s výkonem až 617 k (testováno samostatně). Přestože jsou vnější proporce X6 objemné, interiér je elegantní a funkční. Stylově se svažující střecha jde na úkor prostoru nad hlavou a úložného prostoru, ale kdo upřednostňuje výrazný vzhled, bude stěží rozčilovat vyšší cenu oproti X5.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

Zatímco X6 M50i s výkonem 523 koní má mohutnější zvuk a lepší zrychlení, nemyslíme si, že stojí o 20 000 dolarů více. Místo toho bychom se rozhodli pro šestiválec X6 40i, který je standardně dodáván s pohonem všech kol. Rozhodli bychom se pro M Sport paket, který obsahuje elegantnější body kit a exteriérové ​​doplňky, vylepšený výfukový systém, přeladěný podvozek a unikátní volant.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Paket komfortních sedadel skutečně upoutá pozornost a nabízí ventilovaná přední sedadla s elektrickým nastavováním sedadel a masážní funkcí. Každý, kdo stejně jako my žije v chladných oblastech, ocení nový klimatický komfortní balíček. Jeho součástí je čtyřzónová automatická klimatizace, vyhřívaná sedadla pro obě řady sedadel a vyhřívaný volant a loketní opěrky.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

motoru, převodovky a výkonu

X6 40i je poháněn 3,0litrovým přeplňovaným řadovým šestiválcem o výkonu 335 k a 48voltovým hybridním systémem spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. M50i má stejnou převodovku a také pohon všech kol, ale je výrazně výkonnější se svým 4,4litrovým twin-turbo V8. S výkonem 523 koní a točivým momentem 553 liber zrychlí na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy na naší testovací dráze. X6 M poskytuje výkon až 617 koní a je ještě rychlejší.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Přesto je standardní šestiválcová pohonná jednotka velmi rychlá a sametově hladká. X6 40i i M50i se standardně dodávají s adaptivními tlumiči a velikostí ráfků od 20 do 22 palců. Náš test X6 s motorem V8 ukázal jeho působivou přilnavost v zatáčkách a brzdnou sílu. Přestože je odpružení pevnější než námi testovaný šestiválec X6, nikdy mi nepřišlo tuhé. Ocenili jsme také nastavitelné řízení a tichý interiér v cestovní rychlosti.

✓ Můžete také zkontrolovat:

tažná kapacita a užitečné zatížení

X6 má působivou tažnou kapacitu v segmentu, kde je tažná kapacita často až druhořadým hlediskem. S volitelným tažným paketem je maximální tažná kapacita X6 7200 lb.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Čtyřkolka X6 40i dosahuje 21 mpg ve městě a 25 mpg na dálnici. Výrazně výkonnější X6 M50i s přeplňovaným dvouválcovým motorem V8 dosahuje 16 mpg ve městě a 22 mpg na dálnici. Zatímco šestiválec X6 překonal očekávání vlády na naší dálniční spotřebě 75 km/h – která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu – se spotřebou 29 mpg na dálnici, M50i tuto hranici ve stejném testu minul o 2 mpg. Navštivte webovou stránku EPA pro více informací o spotřebě paliva X6.

Interiér, pohodlí a nakládka

Není žádným překvapením, že interiér X6 vypadá a působí jako většina nových bmw modely. To znamená, že existuje spousta prémiových materiálů a povrchových úprav na dotyk a dva velké 12,3palcové digitální obrazovky dominují palubní desce. Palubní deska vypadá elegantně, ale měřidla jsou matoucí. Volitelný head-up displej je naštěstí přehlednější. Inteligentně navržený je i zbytek palubní desky. Ovládání gesty BMW, které vám umožňuje ovládat některé funkce, jako je hlasitost audio systému, mávnutím ruky před obrazovkou infotainmentu, je přítomno, ale zbytečné.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

Součástí standardní výbavy jsou také přední sedadla elektricky nastavitelná v 16 směrech, individuálně nastavitelné ambientní osvětlení, vyhřívání sedadel a pasivní vstup. Na zadní sedadlo se pohodlně usadí dva dospělí, ale prostor pro nohy a hlavu se oproti krabicové X5 zmenšuje zhruba o dva, respektive tři palce. X6 také nabízí méně odkládacích prostor za zadními sedadly. V testu bylo místo jen pro devět příručních zavazadel, u X5 jich bylo jedenáct.

infotainment a konektivita

Standardní 12,3palcový dotykový informační a zábavní systém zahrnuje Apple CarPlay a Android automobil . Ovládá se pomocí konvenčních tlačítek, hlasových příkazů, otočného ovladače na středové konzole a dokonce i gesty. Uživatelské rozhraní iDrive společnosti nabízí ostrou grafiku a okamžité reakce, ale některé vrstvené nabídky mohou být rušivé. BMW také nabízí upgrady, jako je integrovaná navigace, vylepšené USB porty, bezdrátové nabíjení a Wi-Fi hotspot. X6 lze také vylepšit vysoce kvalitním audio systémem od Harman/Kardon nebo ještě kvalitnějším systémem od Bowers & Wilkins.

BMW X6 2023: specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Bimmer je k dispozici s řadou standardních a volitelných asistenčních systémů řidiče. Pro více informací o výsledcích nárazových testů X6 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Varování před kolizí a automatické nouzové brzdění jako standard
  • Sledování mrtvého úhlu a varování před příčným provozem jako standard
  • K dispozici s adaptivním tempomatem s technologií stop-and-go

záruka a údržba

BMW nabízí omezené záruky a záruky na pohonné jednotky, které konkurují konkurenčním výrobcům luxusních automobilů, jako jsou např Audi a Mercedes Benz jsou srovnatelné. Spolu s jaguár BMW však nabízí jeden z nejlepších plánů bezplatné údržby v oboru.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Bezplatná údržba po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena pro BMW X6 2023 xDrive40i je 72 020 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik