BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

The BMW X3 M 2023 působí a jezdí spíše jako sportovní vůz než jako SUV. Řadový šestiválec twin-turbo poskytuje ve standardní verzi působivých 473 koní a točivý moment 457 Nm. X3 M Competition tyto hodnoty zvyšuje na 503 koní a 479 Nm.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Čtyřtrubkový výfuk se při sešlápnutí plynového pedálu rozbuší a přenese výkon na všechna čtyři kola. Milovníci vzrušení budou ohromeni nejen výkonem X3 M, ale také jeho elegantním designem exteriéru. Je tu spousta místa a dostatek nákladového prostoru – obojí převzato z pragmatičtějšího standardního X3.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Luxusní zážitek z jízdy zde opravdu není v nabídce, protože X3 M se vyznačuje příliš napjatým řízením. Ti, kteří hledají výkonné SUV s větším komfortem, by se měli poohlédnout po konkurentech, jako je ten Porsche Macan nebo Mercedes-AMG třídy GLC.

Co je nového pro rok 2023?

Změny na X3 M pro nový modelový rok jsou velmi malé. The bmw 2023 si zachovává vzorec, díky kterému byl X3 M v minulosti tak úspěšný. Hodnoty výkonu a točivého momentu zůstávají působivě vysoké, časy zrychlení působivě krátké.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Chceme extra výkon a vylepšené funkce modelu Competition. Nabízí leskle černou mřížku chladiče a kryty zrcátek, standardní sportovní výfukový systém a černá 21palcová kola (místo 20palcových u běžného M). Uvnitř je jasný odznak „M“, těsnější přední sedadla a kvalitnější kůže Merino. Mezi nesčetnými možnostmi bychom vybrali ještě paket Executive a paket M Driver’s Package. První jmenovaný nabízí spoustu luxusu, jako je head-up displej, vyhřívaný volant, ovládání gesty, panoramatické střešní okno, parkovací asistent a bezdrátové nabíjení smartphonu. Balíček Executive nabízí zvýšenou maximální rychlost (177 mph místo 155 mph) a jeden den profesionálního školení řidičů.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

motoru, převodovky a výkonu

Řadový šestiválec o objemu 3,0 litru s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem má hladký chod i výkon. Motor BMW byl vyladěn oddělením M-Performance tak, aby poskytoval výkon 473-503 koní a točivý moment 457-479 Nm. Extra výkon je vyhrazen pro model Competition, který má navíc ve standardní výbavě sportovní výfukový systém a 21palcová kola.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Každá X3 M je dodávána s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol, který dokáže v případě potřeby poslat 100 procent točivého momentu na zadní kola. Námi testovaný X3 M 2023 Competition byl na své standardy neuvěřitelně rychlý a úžasně obratný. Zrychlil na 60 mil/h za 3,3 sekundy, mezeru mezi 50 a 70 mil/h uzavřel za 3,1 sekundy a čtvrt míle dokončil rychlostí 119 mil/h za 11,6 sekundy. Pro srovnání: Za 3,5 sekundy je sportovní sedan BMW M3 o něco pomalejší než SUV a dosahuje hranice 100 km/h.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Ale na čtvrt míle je M3 lepší než X3 M. X3 M také brzdí z rychlosti 70 mph ve stejných 146 stopách jako sedan a objíždí náš skluznice s působivou přilnavostí 0,97 g. X3 M může být pro většinu lidí příliš drsná na to, aby si ji mohli užívat každý den, protože její ovládání je velmi tvrdé i se standardními adaptivními tlumiči na nejměkčím nastavení. Volant s tlustým věncem poskytuje úctyhodnou zpětnou vazbu a řízení nám nikdy nebránilo užít si spodní hranice jeho působivých schopností.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

X3 M s paketem Competition nebo bez něj údajně dosáhne 14 mpg při jízdě ve městě a 19 mpg na dálnici. Tyto hodnoty jsou hluboko pod hodnotami konkurentů, jako je 505 hp Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio (17 a 23 mpg) a 469 hp Mercedes-AMG GLC63 SUV (16 a 22 mpg). V praxi si však Bimmer vedl lépe.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na úseku dálnice s rychlostí 75 km/h, který byl součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, byl X3 M 7 mpg (celkově 26 mpg) nad zákonným limitem. Pro srovnání, SUV GLC63 dosahovalo 20 mpg a Stelvio QF 21 mpg, oba se vyhýbaly dálničním specifikacím o 2 mpg. Pro více informací o spotřebě paliva X3 M navštivte webové stránky EPA.

Interiér, pohodlí a nakládka

X3 M 2023 sdílí aktualizovaný design interiéru s běžným X3. Plnohodnotná verze M má rozsáhlejší standardní výbavu a řadu exkluzivních detailů. Patří mezi ně nápis „M“, červená tlačítka jízdních režimů na volantu a agresivně čalouněná přední sedadla. Paket Competition nabízí ještě více polstrovaných předních sedadel.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Atraktivní materiály v celém interiéru ukazují, že BMW oceňuje sofistikovanou estetiku. Kromě standardního koženého interiéru a volitelných akcentů v interiéru nabízí BMW digitální 12,3palcový displej, přední sedadla nastavitelná ve 14 směrech, individuálně nastavitelné ambientní osvětlení a vyhřívaná přední sedadla. Ještě nejste dostatečně šik? Zákazníci se pak mohou rozhodnout pro jemnější kůži a řadu prémiových doplňků, jako je head-up displej, vyhřívaná zadní sedadla, vyhřívaný volant, panoramatické střešní okno a rolety bočních oken vzadu.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Je zde dostatek místa pro všechny cestující a velkorysý nákladový prostor. Za zadní sedadlo X3 jsme mohli uložit sedm příručních zavazadel, nebo při sklopených zadních sedadlech 20. Kupující mechanicky podobné X4 M budou muset část tohoto prostoru přenechat dramaticky se svažující zádi modelu.

infotainment a konektivita

Každý X3 M je vybaven 12,3palcovým dotykovým informačním a zábavním systémem, který nabízí různé možnosti ovládání. Kromě dotykové funkce obrazovky nabízí BMW fyzické ovládání hlasitosti na středové konzole a ovládací prvky na volantu. Také na středové konzole je otočný volič obklopený tlačítky rychlé volby.

BMW X3 M 2023: specifikace, cena, datum vydání

Oblíbená standardní výbava zahrnuje 16-reproduktorový zvukový systém Harman/Kardon, integrovanou navigaci, bezdrátové Apple CarPlay a Android automobil , WiFi hotspot a nabíjecí porty v celém interiéru. Kdo chce ještě víc, může přidat ovládání gesty a bezdrátové nabíjení s rozsáhlým paketem Executive.

bezpečnost a asistenci řidiče

Kompaktní luxusní crossover má ve standardní výbavě celou řadu asistenčních systémů řidiče a hrstku volitelné výbavy, jako je parkovací asistent. Pro více informací o výsledcích nárazových testů X3 M navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Varování v mrtvém úhlu a varování před příčným provozem jako standard
  • Standardní zařízení pro detekci volných kolejí
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

BMW nabízí konkurenceschopnou omezenou záruku a průměrný plán ochrany hnacího ústrojí ve srovnání s konkurenty v luxusním segmentu. Plán bezplatné údržby BMW je kratší než plán údržby BMW jaguár , ale výrazně lepší, než co nabízejí ostatní v této třídě.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Bezplatná údržba po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena BMW X3 M 2023 Competition je 84 395 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik