BMW X7 2022: technické údaje, cena, datum vydání

BMW zahájilo silniční testování svého luxusního SUV X7. Nové špionážní pásky jsou k dispozici a BMW X7 2022 příští generace přináší mnoho vylepšení. Za prvé to vypadá atraktivněji a výrobce provádí několik revizí předního rámečku.

BMW nedávno oznámilo, že kromě změn exteriéru bude nový model také špičkou uvnitř. To znamená, že můžeme očekávat spoustu standardních funkcí a nových technologií. Pokud jste nevěděli, X7 je po modelu X5 nejprodávanějším SUV v řadách BMW. Z tohoto důvodu hraje v segmentu důležitou roli. Sedí pod model X8 a je poháněn třemi motory.

Facelift BMW X7 2022

Kamuflážní zábal dělá změny v BMW X7 2022 těžko viditelnými. Podařilo se nám však vidět několik malých, jemných vylepšení nového SUV. Pro začátek, přední část modelu získala více obdélníkový tvar, podobný tomu, který jsme viděli na nedávno objeveném prototypu i7.

Výrobce také přetvořil spodní nárazník a přidal výrazné boční přívody vzduchu. Faceliftovaný X7 si ale zachovává stejnou přední masku, která je nyní mnohem výraznější než dříve. Mezi další vizuální změny patří přepracované světlomety a nově tvarovaný nárazník na zadní straně. Celkově byl design aktualizován a přední část nového X7 je podobná řadě 7.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Aktualizace interiéru

BMW X7 je SUV s jednou z nejluxusnějších kabin v segmentu. Stejně jako předchozí model lze i nový objednat jako 7místný s centrální lavicí nebo jako 6místný s kapitánskými židlemi ve druhé řadě. Prostor je vynikající, s dostatečným prostorem pro hlavu a nohy, aby se všichni cestující mohli pohodlně usadit, a to i v zadní řadě.

Jak již bylo zmíněno dříve, BMW X7 je jedním z luxusních SUV plných nových technologií. Tento model má pokročilý 12,3palcový digitální přístroj a nový multifunkční ovladač iDrive od BMW. Obsahuje také standardní integraci smartphonu Android Auto, satelitní rádio SiriusXM s 360L, dálkový start a mnoho dalšího.

Specifikace hnacího ústrojí BMW X7 2022

Pod kapotou nejsou nutné žádné razantní změny. Očekává se, že stávající motory budou v roce 2022 pohánět nové BMW X7 . To znamená, že základní model nadále používá 3,0litrový blokový hliníkový motor s turbodmychadlem twin-scroll, které produkuje 335 koní a točivý moment 330 lb-ft.

Silnější verzi však najdete pod modelem xDrive50i. Tento model používá 4,4litrový osmiválec s dvěma turbodmychadly, který poskytuje výkon 456 koní a točivý moment 479 lb-ft. Nejvýkonnější motor pohání model M50i. Používal 4,4litrový osmiválec s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem a produkoval 523 koní a točivý moment 553 lb-ft. Stejně jako dříve jsou všechny tři motory spojeny s 8stupňovou automatickou převodovkou s pádly. Díky nim má X7 také maximální tažnou kapacitu 7 500 liber.

Datum vydání a cena

Revidovaná verze BMW X7 2022 by měla být uvedena na trh v roce 2021. Nový model by měl být uveden na trh v prvním čtvrtletí roku, přičemž prodej by mohl začít o několik měsíců později.

Podle BMW můžeme očekávat atraktivnější styl a pokročilejší technologie. Ceny zatím nebyly zveřejněny, lze však očekávat, že budou o něco vyšší než dříve.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis