BMW X2 2024: interiér, motor a změny

BMW představilo model X2 2024, druhou generaci mini SUV německé automobilky ve stylu kupé. Oproti svému předchůdci má BMW X2 2024 delší rozvor, větší karoserii, více výkonu pod kapotou a design, který vás nenechá utéct do úkrytu.

Růstový spurt má napravit největší slabiny staré X2, především malý zavazadlový prostor a stísněný prostor vzadu. Je o více než sedm centimetrů delší a má o 0,9 cm delší rozvor, což umožňuje prostornější kabinu s větším prostorem pro kolena ve druhé řadě a až 25,3 m3 nákladového prostoru vzadu.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Vyšší a širší karoserie mu dodává větší prezenci na silnici, zatímco svažující se linie střechy a promyšlený design mu propůjčují sportovní a atletický vzhled.

Co je nového?

BMW X2 2024 je druhou generací rozrůstající se rodiny vozů BMW Sports Activity Coupe (SAC). Kupující dostanou dvě verze zcela nového modelu X2 s přeplňovanými čtyřválcovými motory, standardním pohonem všech kol (AWD) a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou s mechanickým diferenciálem s omezenou svorností (LSD).

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Model X2 xDrive28i je vybaven modernizovaným čtyřválcovým motorem o objemu 2,0 litru s turbodmychadlem, Millerovým spalovacím cyklem s dvojitým vstřikováním paliva, proměnným časováním ventilů, plně variabilním časováním ventilů a přepracovanou spalovací komorou. Dosahuje výkonu 241 k a točivého momentu 295 Nm. BMW tvrdí, že X2 xDrive28i zrychlí z klidu na 100 km/h za 6,2 sekundy.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Vrcholný model X2 M35i xDrive má nově nakonfigurovaný 2,0litrový čtyřválcový turbomotor se zesíleným klikovým hřídelem a vylepšeným systémem mazání, který dosahuje výkonu 312 k a točivého momentu 295 Nm. Z nuly na 100 km/h zrychlí za 5,2 s a díky speciálnímu výfukovému systému M se dvěma koncovkami výfuku produkuje mohutnější zvuk.


Optimalizovaná základna

BMW zapracovalo na základech starého modelu X2 a vytvořilo pevnější karoserii. X2 2024 má podobnou jednoprvkovou přední vzpěru a modulární třípákové zadní zavěšení jako starý model, ale vše bylo přepracováno. Například hydraulické uložení vzpěr je nyní vyrobeno z hliníku, aby se snížila hmotnost (na 6,6 kg), a BMW upravilo geometrii zavěšení, aby zlepšilo jízdní vlastnosti.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Kromě toho má nová X2 přední a zadní protiprokluzové tyče a nové přední tlumiče závislé na zdvihu pro větší komfort a stabilitu. BMW M Adaptive Suspension je součástí standardní výbavy modelu X2 M35i xDrive (na přání u modelu X2 xDrive28i) a zahrnuje nastavitelné tlumiče a sportovnější elektrický posilovač řízení. Krásná 19palcová kola ve dvoubarevném designu jsou součástí standardní výbavy, zatímco model M35i je vybaven 20palcovými M koly z lehkých slitin obutými do celoročních pneumatik, které jsou naštěstí nepromokavé.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

BMW X2 xDrive28i má jednopístkové kotoučové brzdy s plovoucími třmeny na všech čtyřech kolech, zatímco M35i má M Sport brzdy se čtyřpístkovými pevnými třmeny a děrovanými 15,2palcovými kotouči vpředu.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Sportpaket M

BMW X2 z roku 2024 představuje změnu v dosavadním polarizujícím přístupu výrobce k designu vozidel. Má dlouhou kapotu, vzpřímenou přední část a štíhlé přední sloupky v kombinaci s plnohodnotnými maskami chladiče. Volitelný M sportovní paket dodává modelu X2 xDrive28i přední nárazník s bočními přívody vzduchu, boční prahy, zadní difuzor a M specifický interiér s kůží, Alcantarou a čalouněním v antracitové barvě.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Paket M Sport Professional je k dispozici pro modely X2 xDrive28i a M35i. Pro X2 xDrive28i a M35i je k dispozici paket M Sport Professional, který zahrnuje černé kryty vnějších zpětných zrcátek, M Sport brzdy s červenými brzdovými třmeny, zadní spoiler a tmavý exteriér pro X2 xDrive28i a M35i, zatímco M35i je vybaven M Sport sedadly, modrými nebo červenými brzdovými třmeny a volitelnými M Compound brzdami.


BMW iDrive 9

Interiér a palubní deska BMW X2 z roku 2024 mají podobný design jako u modelu X1. Má 10,25palcový přístrojový displej a 10,25palcovou dotykovou obrazovku iDrive9 uprostřed, na které běží nejnovější software BMW Operating System 9. Je vybaven ovládáním na volantu, inteligentním asistentem a intuitivnějším uživatelským rozhraním s nabídkami QuickSelect pro navigaci mezi mnoha nastaveními vozidla jedním dotykem. X2 podporuje aktualizace OTA (over-the-air) pro stažení dalších funkcí nebo vylepšení softwaru.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Systém iDrive9 je také vybaven předplatným BMW Digital Premium Plan, které uživatelům umožňuje stahovat a spouštět video, hudební nebo herní aplikace prostřednictvím AirConsole. Součástí je také interní kamera pro záznam fotografií a videa a volitelné funkce pro ochranu proti krádeži a záznam nehody.


BMW Professional Driving Assistance

Poloautomatický asistenční systém BMW Driving Assistance Professional je pro novou X2 k dispozici na přání. Využívá kamery a radar, které umožňují klidnou jízdu po dálnici rychlostí až 40 km/h. Systém je rovněž vybaven dálkovým ovládáním pro udržování bezpečné vzdálenosti a zpomalování vozu v provozu. X2 má samozřejmě řadu standardních jízdních asistentů, jako je ochrana před čelním nárazem, automatické brzdění a aktivní detekce mrtvého úhlu.

BMW X2 2024: interiér, motor a změny

Ceny a dostupnost

BMW X2 2024 bude mít světovou premiéru 26. října 2023 na Japan Mobility Show v Tokiu. Základní ceny začínají na 42 995 eur za model X2 xDrive28i a 52 395 eur za vrcholný model X2 M35i. První dodávky budou zahájeny v březnu 2024.

Autobrezik