Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

Honda Passport 2024 je prostředním dítětem japonské automobilky v rodině SUV a zaujímá pěkné místo mezi CR-V a sedmimístným Pilotem. Nový Passport zůstává součástí třetí generace, která debutovala v roce 2019, ale Honda jej pro modelový rok 2022 vylepšila, aby vypadal svěže. Kromě toho ve stejném roce debutoval robustní Passport Trailsport, který se tak stal prvním vozem Honda s označením Trailsport.

Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

“Každá nová varianta modelu Honda TrailSport, včetně modernizovaného modelu Passport TrailSport 2024, staví na našem dědictví dobrodružství a terénních výkonů při zachování vynikající dynamiky na silnici,” řekl Lance Wolfer, asistent viceprezidenta pro národní prodej vozidel Honda.

Co je nového?

V modelu Honda Passport 2024 není mnoho změn, ale většina aktualizací se zaměřuje na model Passport Trailsport. Mezi vylepšení patří 18palcová kola v barvě cínu (která zvětšují rozchod kol o 10 mm), elektricky sklopná boční zrcátka a vyhřívané stěrače.

Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

Passport Trailsport poprvé dostal pneumatiky General Grabber All-Terrain Sport (245/60R18) pro lepší trakci.

Kromě toho je Passport Trailsport vybaven novým terénním odpružením s optimalizovanými protiprokluzovými tyčemi, upravenou tuhostí pružin a vylepšeným naladěním tlumičů pro lepší přilnavost a ovladatelnost na silnici i v terénu. Trailsport je k dispozici v novém laku Diffused Sky Blue a interiér má širší středovou konzolu.


Black Edition

Honda představila novou vrcholnou verzi Black Edition pro model Passport 2024. Passport Black Edition je k dispozici výhradně v barvách Sonic Grey, Platinum White, Radiant Red a Crystal Black Pearl. Jeho sportovní a kvalitní vzhled podtrhují černá 20palcová kola z lehkých slitin, černá maska chladiče, tmavé prvky exteriéru a speciální emblém Black Edition.

Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

K dalším prémiovým prvkům patří perforovaný kožený interiér s kontrastními červenými vložkami, ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, červené akcentní osvětlení a reliéfní podlahové rohože.


Pohon všech kol i-VTM a spotřeba paliva

Všechny vozy Honda Passport 2024 jsou poháněny motorem V6 o objemu 3,5 litru s výkonem 280 koní a točivým momentem 262 N.m. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola pomocí systému pohonu všech kol Honda i-VTM (Intelligent Variable Torque Management) a devítistupňové automatické převodovky. Převodovka i-VTM může posílat až 70 % výkonu motoru na zadní nápravu a 100 % točivého momentu na levé nebo pravé zadní kolo.

Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

Hodnoty spotřeby paliva podle EPA pro model Honda Passport 2024 jsou 19 mil na galon ve městě a 24 mil na galon na dálnici.

Každá Honda Passport je vybavena čtyřstupňovým inteligentním systémem řízení trakce, který umožňuje nastavení i-VTM pro zpevněný, písčitý, zasněžený nebo blátivý povrch. Passport má světlou výšku 8,1 palce a maximální tažnou kapacitu 5 000 liber.

Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

✓ Můžete také zkontrolovat:


Objem interiéru a zavazadlového prostoru

Nová Honda Passport má 114,9 m3 prostoru, do kterého se vejde až pět dospělých osob na dvou řadách sedadel. Za druhou řadou sedadel nabízí 41,2 m3 nákladového prostoru, který se po sklopení sedadel zvětší na 77,7 m3.

Honda Passport 2024: interiér, motor a změny

Hodnocení a bezpečnostní funkce

Nejnovější verze Hondy Passport získala od NHTSA pětihvězdičkové hodnocení a od IIHS dobré hodnocení. Systém Honda Sensing je součástí standardní výbavy všech vozů Passport a zahrnuje brzdění před kolizí, varování před čelní srážkou, asistent pro udržování v jízdním pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent pro udržování v jízdním pruhu a adaptivní tempomat.


Cena

Honda Passport 2024 je k dispozici ve výbavových stupních EX-L, TrailSport a Black Edition.

Ceny verze EX-L začínají na 43 275 eur, zatímco cena verze TrailSport začíná na 45 875 eur. Ceny modelů Black Edition začínají na 49 345 eurech.

Autobrezik