Honda Passport 2023: ceny, změny, technická data

Honda

Let po Crosstour, nabídka SUV Honda vlevo, znatelně boxernější Passport zaujal své místo jako vozidlo střední třídy pro ty, kteří chtějí více, než může CR-V nabídnout. Pro modelový rok 2022 byl Passport přepracován s kosmetickými změnami, technickými vylepšeními a robustnějším povrchem TrailSport, zatímco model 2023 zůstal nezměněn. Passport 2023 úzce souvisí s třířadým Pilotem a sdílí s ním pohonné ústrojí.

Co si myslíme Honda Passport 2023

Passport nabízí pohodlné, i když zábavné, ovládání a vynikající pocit z řízení. V naší úvodní recenzi Honda Passport TrailSport 2023 jsme zjistili, že zatímco motor nabízí silnou akceleraci, na smyku jsme se potýkali s devítistupňovou automatickou převodovkou. Když asfalt skončil, uvědomili jsme si, že zatímco středně velký crossover Honda zvládá stezky dobře, skutečné terénní překážky jsou na něj příliš.

Uvnitř nabízí Passport dostatek prostoru pro zavazadla i cestující. Dostatek je i chytrých řešení úložného prostoru. Spotřeba paliva a hluk větru a pneumatik, které se dostávají do interiéru, by se však mohly zlepšit. Také nás zklamalo, že paket TrailSport nabídl jen o málo více než tvrdší pneumatiky a kosmetické změny. Jak již bylo řečeno, výhody Passportu na silnici jsou dostatečné, aby stálo za zvážení. Ve srovnání s a Subaru Outback divočina a jedna Toyota 4Runner dal Hondě Passport TrailSport první místo, protože nabízí dobrý systém pohonu všech kol a jinak dobrý výkon.

výkon a spotřeba paliva

Každý Passport 2023 má devítistupňovou automatickou převodovku a 3,5litrový motor V6, který produkuje 280 koní a točivý moment 262 lb-ft. Pohon všech kol však nabízí pouze základní model EX-L, výbavové linie TrailSport a Elite jsou standardně vybaveny pohonem všech kol. Při testování Honda Passport 2022 TrailSport jsme zvládli sprint z 0 na 100 km/h za relativně rychlých 6,5 sekundy (Outback 2.4T je ještě rychlejší). EPA hodnotí Passport FWD na 20/25 mpg město/silnice, zatímco modely AWD vracejí 19/24 mpg.

Honda Passport 2023 Trail Sport

Honda představila úroveň výbavy TrailSport pro Passport. Tento optický paket zvyšuje rozchod Passportu o 10 mm, tedy o dvě pětiny palce, díky 18palcovým kolům. Mezi další změny exteriéru patří speciální mřížka chladiče a kapota s vybouleninou. Uvnitř Honda nabízí oranžové odznaky, oranžové prošívání, gumové koberečky odolné proti blátě a přepracovanou palubní desku. Pohon všech kol je u této varianty standardem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

NHTSA udělila Passportu v roce 2023 celkem pět hvězdiček za jeho odolnost proti nárazu. Získal čtyři hvězdičky za čelní náraz, pět hvězdiček za boční náraz a čtyři hvězdičky za převrácení. IIHS udělila Passportu celkové hodnocení Good, tedy nejvyšší hodnocení v těchto testech. Hodnocení malého převrácení na straně spolujezdce bylo pouze „spravedlivé“, druhé nejvyšší ze čtyř hodnocení.

Honda vybavuje Passport 2023 sadou asistentů řidiče a aktivních bezpečnostních prvků Honda Sensing. Patří mezi ně adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatické přední nouzové brzdění a alarm cestujících na zadních sedadlech. Upozornění na mrtvý úhel a příčný provoz jsou standardní součástí všech modelů.

nákladový prostor a interiér

Vnitřní prostor je silnou stránkou Passportu, zejména pokud jde o objem nákladu. Tím se dostává do horního středu pole.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Honda pas 40,9/39,6 palce 41,2/77,9 kubických stop
Subaru vnitrozemí 42,8/39,5 palce 32,5/75,7 kubických stop
Jeep Grand Cherokee 41,3/38,2 palce 37,7/70,8 kubických stop

technika

Každý model Honda Passport pro rok 2023 je dodáván s 8,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu kompatibilním s Apple CarPlay a Androidem automobil je kompatibilní. Honda standardně integruje dva USB porty v přední řadě. Varianty TrailSport a Elite mají dva porty druhé řady a bezdrátovou nabíječku mobilních telefonů. Vyšší úrovně výbavy jsou k dispozici s integrovaným navigačním systémem a Passport Elite s připojením Wi-Fi. Základní modely mají audiosystém se sedmi reproduktory. Honda také nabízí prémiový systém s 10 reproduktory.

Úrovně převodových stupňů (nebo) doporučené převodové stupně

Nejlepší způsob, jak si koupit Honda Passport 2023, je jít po základní verzi EX-L s pohonem všech čtyř kol. To zaručuje maximální výkon o několik tisíc eur méně než čistě kosmetický model TrailSport. Kožená sedadla, elektricky nastavitelná přední sedadla, třízónová automatická klimatizace a elektricky ovládané zadní výklopné dveře jsou standardní výbavou. Stejně tak asistent mrtvého úhlu s kontrolou příčného provozu vzadu. Passport EX-L přesvědčí jako dobře vybavený základní model.

Doporučená maloobchodní cena za Honda Passport 2023 je 45 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.