Honda Accord 2023: Informace, ceny, technická data

Honda Accord 2023 je oblíbený a rok co rok získává naše ocenění 10 nejlepších vozů díky svému prostornému interiéru, ovladatelnosti přívětivé k řidiči a vynikající kvalitě zpracování. I pro modelový rok 2023 opět získává ocenění 10 nejlepších díky své působivé celkové kompetenci. Accord byl pro modelový rok 2023 kompletně přepracován a má nejatraktivnější design, jaký kdy tradiční rodinný sedan Honda měl. Hybridní pohonné ústrojí se v této nové generaci stalo klíčovou součástí řady Accord a je standardní výbavou všech kromě dvou nejdostupnějších úrovní výbavy.

Modely LX a EX jsou poháněny 1,5litrovým přeplňovaným čtyřválcovým benzinovým motorem o výkonu 143 kW (192 koní), známým z předchozí generace, a jsou vybaveny výhradně plynule měnitelnou automatickou převodovkou (CVT). Vyšší úrovně výbavy jsou poháněny novým čtyřválcovým hybridním systémem o výkonu 152 kW (204 koní), který je v podstatě převzatý z modelu CR-V.

Designéři Accordu doplnili a osvěžili atraktivní exteriér designovými prvky z nedávno modernizovaných modelů Civic, CR-V a HR-V, včetně voštinové mřížky zakrývající větrací otvory a samostatného obdélníkového displeje infotainmentu, který vyčnívá z horní části palubní desky. Když už mluvíme o infotainmentu, Accord 2023 obsahuje řadu aktualizovaných technologií, včetně nového standardního digitálního displeje a volitelného 12,3palcového displeje infotainmentu s Apple CarPlay a Android Auto.

Co je nového pro rok 2023?

Modelový rok 2023 znamená začátek 11. generace Hondy Accord, která bude zcela nová a ještě krásnější než dříve. Nyní, když jsme viděli nový Accord a dozvěděli se více o jeho různých úrovních výbavy a možnostech motorů, očekáváme, že bude uveden na trh začátkem roku 2023.

Doporučujeme přejít na verzi EX-L Hybrid. Ta nabízí nejen výkonnější hybridní pohon o výkonu 152 kW (204 koní), ale také větší 12,3palcový displej infotainmentu, přední a zadní parkovací senzory, kožené čalounění, střešní okno, dvouzónovou automatickou klimatizaci, Apple CarPlay, Android Auto a mnoho dalšího.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru, převodovky a výkonu

Verze Accord LX a EX jsou poháněny přeplňovaným 1,5litrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 192 k, který pohání přední kola přes převodovku CVT. Stejně jako předchozí generace Accordu ani model 2023 nenabízí pohon všech kol. Hybridní pohonné ústrojí zaujímá v modelové řadě výraznější místo. Skládá se z 2,0litrového čtyřválce a dvou elektromotorů, které dohromady produkují 204 koní a je jediným pohonným ústrojím nabízeným u modelů Sport, EX-L, Sport-L a Touring.

Honda tvrdí, že vylepšila odpružení a řízení svého rodinného sedanu, aby zlepšila kvalitu jízdy i ovladatelnost, a během naší krátké testovací jízdy jsme nemohli poznat žádný skutečný rozdíl od předchozího modelu. A to je dobře, protože Accord 2023 zůstává stejně propracovaný a zábavný jako vždy. Na naší testovací trati naše cestovní testovací vozidlo s hybridním pohonem zvládlo dobrý čas 6,6 sekundy z 0 na 100 km/h. Ovládání Accordu vzbuzuje důvěru. Řízení je přesné, pohyby karoserie snadno ovladatelné a ovladatelnost dobrá – kombinaci, kterou řidiči jistě ocení stejně jako naši redaktoři.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Podle EPA je Accord 2023 Hybrid schopen dosáhnout spotřeby 4,6 l/100 km ve městě a 4,9 l/100 km na dálnici. Údaje o spotřebě paliva pro nehybridní Accord ještě nebyly zveřejněny, ale očekáváme, že se budou blížit odcházejícímu modelu z roku 2022, který má kombinovanou spotřebu až 7,8 l/100 km ve městě a 6,2 l/100 km na dálnici s 1,5litrovým přeplňovaným čtyřválcem. Jakmile budeme mít příležitost, otestujeme nový Accord na naší trase s úsporou paliva při rychlosti 120 km/h a aktualizujeme tento článek o výsledky testů.

Interiér, pohodlí a nakládka

Stejně jako exteriér, i interiér Accordu se vyznačuje elegantním designem, který přebírá prvky z nejnovějších modelů Honda a kombinuje je s rodinnou DNA. Výdechy klimatizace jsou skryty za mřížkou s voštinovým vzorem – chytrým designovým prvkem, který se nachází také v nové Civic a SUV CR-V. Honda uvádí, že přepracovala přední sedadla Accordu tak, aby poskytovala lepší oporu těla, a upravila tvar kufru tak, aby pojal až 473 litrů nákladu. Výbavové linie LX, EX a Sport jsou dodávány s látkovým čalouněním, všechny ostatní s koženým čalouněním.

infotainment a konektivita

Infotainment systém Accordu se snadno ovládá pomocí 7,0 nebo 12,3palcového dotykového displeje. Apple CarPlay a Android Auto jsou k dispozici ve všech modelech, ale bezdrátové připojení pro tyto funkce nabízejí pouze modely s větším 12,3palcovým dotykovým displejem. Špičkový model Touring má bezdrátovou nabíječku smartphonu, 15cm head-up displej a audio systém Bose s 12 reproduktory.

bezpečnost a asistenci řidiče

Všechny Accordy jsou standardně vybaveny sadou asistenčních systémů, které Honda nazývá Honda Sensing. Balíček funkcí obsahuje základní funkce, jako je automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu, a také komfortní funkce, jako je adaptivní tempomat a rozpoznávání dopravních značek. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Accord navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Standardní adaptivní tempomat

záruka a údržba

Záruky Hondy jsou přiměřené, ale nedosahují úrovně špičky v dané třídě, kterou nabízí například Hyundai. Opět platí, že Toyota Camry má podobné záruky jako Accord, ale co Accord odlišuje, je skutečnost, že nabízí bezplatnou plánovanou údržbu.

  • Základní záruka: 3 roky nebo 100 000 km
  • Záruka na hnací ústrojí: 5 let nebo 160 000 km
  • Bezplatná plánovaná údržba: 2 roky nebo 40 000 km

Doporučená maloobchodní cena pro Honda Accord 2023 je 962 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.