Honda Accord 2022: Technická data, exteriér, ceny

Vzhledem k tomu, že se 10. generace oblíbeného modelu Accord blíží do poloviny svého životního cyklu, nadcházející Honda Accord pro rok 2022 se dočká mírného osvěžení. Nový model by měl přinést některé stylistické a technologické aktualizace, stejně jako mechanické změny.

Vzhledově je Accord jedním z nejznámějších sedanů střední třídy ve své třídě. Má jedinečný design a nejlepší na tom je, že je dodáván se třemi možnostmi motoru. Vrcholem nabídky je stále hybridní pohon, který pro rok 2022 dostane některé aktualizace.

Exteriér Honda Accord 2022

Nejnovější Honda Accord 2022 by se měla dočkat drobných vizuálních aktualizací. Podle našeho důvěryhodného zdroje bude připravovaný sedan atraktivnější díky přepracované masce chladiče s efektnějšími LED světlomety. To by měla být nejpozoruhodnější změna vzhledem k tomu, že světlomety a mřížka chladiče byly jediné oblasti, na které Accord 2020 zaostával. Design Accordu se liší v závislosti na modelu.

Například sportovní a vyšší ozdobné lišty, včetně lišt Hybrid EX, dostanou nová LED dálková a potkávací světla a menší kryty mlhových světel. Vzadu si nový Accord zachovává svažující se linii zadní střechy, která tomuto sedanu dodává skvělý styl fastbacku.

Design kabiny

Stejně jako předchozí model, i nadcházející Honda Accord 2022 bude mít uvnitř stejné uspořádání a materiály. Tento sedan obsahuje mnohem více standardní výbavy, díky čemuž je velmi konkurenceschopný. Dodává se s 8,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu, funkcemi Apple CarPlay a Android Auto.

Mezi další novou standardní výbavu patří upozornění na cestující na zadních sedadlech a připomenutí bezpečnostních pásů. Kvalita a technologie se liší v závislosti na variantě výbavy. Nejvyšší modely Honda Accord Touring a Hybrid dostávají ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, head-up displej, adaptivní tlumení a navigační systém.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti pohonné jednotky Honda Accord

Nová Honda Accord 2022 bude s největší pravděpodobností používat stejné tři motory jako předchozí model. To znamená, že základní model bude k dispozici s 1,5litrovým přeplňovaným řadovým čtyřválcem o výkonu 143 kW (192 koní) a točivém momentu 260 Nm. Toto hnací ústrojí je k dispozici ve výbavách LX, Sport, Sport SE a EX-L a je spojeno s převodovkou CVT.

Ve vyšších výbavách, konkrétně Touring, bude volitelně k dispozici přeplňovaný 2,0litrový čtyřválec o výkonu 188 kW (252 koní) a točivém momentu 370 Nm. Oproti prvnímu motoru je tento vybaven 10stupňovou automatickou převodovkou.

Hybridní varianta

Honda Accord Hybrid je nejlepší volbou, pokud hledáte úsporný motor. Tato verze využívá 2,0litrový čtyřválcový benzinový motor spárovaný s dvoumotorovým hybridním systémem. Dohromady produkuje úctyhodný výkon 158 kW (212 koní), což ve většině výbav poskytuje záviděníhodnou kombinovanou spotřebu 4,9 l/100 km.

Kolik bude stát Honda Accord 2021?

Nadcházející Honda Accord 2022 dostane mírné osvěžení a bude vypadat vizuálně lépe než dříve. Aktuální sedan má doporučenou maloobchodní cenu, která začíná na 619 250 Kč, zatímco sportovní výbava začíná na 680 750 Kč. Ceny s vyšší výbavou dále rostou.

Nejvyšší výbava Touring s 2,0litrovým turbodmychadlem začíná na 917 500 Kč. Nejúspornější hybridní verze se pohybuje od 659 250 Kč do 906 000 Kč. Předpokládáme, že nová verze bude ve stejném cenovém rozpětí. Co se týče data vydání, přepracovaná verze Accordu se pravděpodobně objeví na trhu někdy v roce 2022.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.