Honda Accord 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vzhledem k tomu, že se 10. generace oblíbeného modelu Accord blíží do poloviny své životnosti, nadcházející Honda Accord pro rok 2022 dostává mírné osvěžení. Nový model by měl přinést některé stylové a technologické aktualizace a také mechanické změny.

Vzhledově je Accord jedním z nejznámějších sedanů střední třídy ve své třídě. Má jedinečný design a nejlepší na tom je, že je dodáván se třemi možnostmi motoru. Vrcholem nabídky je stále hybridní pohon, který pro rok 2022 dostane nějaké aktualizace.

Exteriér Honda Accord 2022

Nejnovější Honda Accord 2022 by se měla dočkat drobných vizuálních aktualizací. Podle našeho důvěryhodného zdroje bude připravovaný sedan atraktivnější díky přepracované masce chladiče s efektnějšími LED světlomety. To by měla být nejpozoruhodnější změna vzhledem k tomu, že světlomety a mřížka chladiče byly jediné oblasti, na které Accord 2020 zaostával. Design Accordu se liší v závislosti na modelu.

Například sportovní a vyšší ozdobné lišty, včetně lišt Hybrid EX, dostanou nová LED dálková a potkávací světla a menší kryty mlhových světel. Vzadu si nový Accord zachovává svažující se linii zadní střechy, která tomuto sedanu dodává skvělý styl fastbacku.

Design kabiny

Stejně jako předchozí model, i nadcházející Honda Accord 2022 bude mít uvnitř stejné uspořádání a materiály. Tento sedan obsahuje mnohem více standardní výbavy, díky čemuž je velmi konkurenceschopný. Dodává se s 8,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu, funkcemi Apple CarPlay a Android Auto.

Mezi další novou standardní výbavu patří upozornění na cestující na zadních sedadlech a připomenutí bezpečnostních pásů. Kvalita a technologie se liší v závislosti na variantě výbavy. Nejvyšší modely Honda Accord Touring a Hybrid dostávají ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, head-up displej, adaptivní tlumení a navigační systém.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti pohonné jednotky Honda Accord

Nová Honda Accord 2022 bude s největší pravděpodobností používat stejné tři motory z předchozího modelu. To znamená, že základní model bude k dispozici s 1,5litrovým turbo in-line 4, který produkuje 192 koní a 192 lb-ft točivého momentu. Toto hnací ústrojí je k dispozici ve variantách výbavy LX, Sport, Sport SE, EX-L a má bezestupňovou automatickou převodovku.

Volitelně můžete získat další výbavu s Touringem a přeplňovaným 2,0litrovým 4válcovým motorem. Tato jednotka produkuje robustní výkon 252 koní a točivý moment 273 lb-ft. Oproti prvnímu motoru je tento vybaven 10stupňovým automatem.

Hybridní varianta

Honda Accord Hybrid je nejlepší volbou, pokud hledáte účinný motor. Tato verze navíc používá 2,0litrový čtyřválcový plynový motor spárovaný s 2motorovým hybridním systémem. Dohromady produkuje úctyhodných 212 koní, což ve většině výbav poskytuje záviděníhodné kombinované hodnocení 48 mpg.

Kolik bude stát Honda Accord 2021?

Nadcházející Honda Accord 2022 dostane nějaké osvěžení a bude vypadat vizuálně lépe než dříve. Aktuální sedan má výrobcem doporučenou maloobchodní cenu, která začíná na 24 770 eurech, zatímco sportovní vybavení začíná na 27 230 eurech. Ceny s výbavou nadále rostou.

Top-Line Touring používá 2,0litrový turbomotor a začíná na 36 700 eurech. Nejúčinnější hybridní verze se pohybuje od 26 370 do 36 240 eur. Navíc předpokládáme, že novinka bude ve stejné cenové relaci. Pokud jde o datum vydání, revidovaná verze Accordu bude pravděpodobně vydána někdy v následujícím roce.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis