Honda Accord 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vzhledem k tomu, že se 10. generace oblíbeného modelu Accord blíží do poloviny své životnosti, nadcházející Honda Accord pro rok 2022 dostává mírné osvěžení. Nový model by měl přinést některé stylové a technologické aktualizace a také mechanické změny.

Vzhledově je Accord jedním z nejznámějších sedanů střední třídy ve své třídě. Má jedinečný design a nejlepší na tom je, že je dodáván se třemi možnostmi motoru. Vrcholem nabídky je stále hybridní pohon, který pro rok 2022 dostane nějaké aktualizace.

Honda Accord 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Exteriér Honda Accord 2022

Nejnovější Honda Accord 2022 by se měla dočkat drobných vizuálních aktualizací. Podle našeho důvěryhodného zdroje bude připravovaný sedan atraktivnější díky přepracované masce chladiče s efektnějšími LED světlomety. To by měla být nejpozoruhodnější změna vzhledem k tomu, že světlomety a mřížka chladiče byly jediné oblasti, na které Accord 2020 zaostával. Design Accordu se liší v závislosti na modelu.

Například sportovní a vyšší ozdobné lišty, včetně lišt Hybrid EX, dostanou nová LED dálková a potkávací světla a menší kryty mlhových světel. Vzadu si nový Accord zachovává svažující se linii zadní střechy, která tomuto sedanu dodává skvělý styl fastbacku.

Honda Accord 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Design kabiny

Stejně jako předchozí model, i nadcházející Honda Accord 2022 bude mít uvnitř stejné uspořádání a materiály. Tento sedan obsahuje mnohem více standardní výbavy, díky čemuž je velmi konkurenceschopný. Dodává se s 8,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu, funkcemi Apple CarPlay a Android Auto.

Mezi další novou standardní výbavu patří upozornění na cestující na zadních sedadlech a připomenutí bezpečnostních pásů. Kvalita a technologie se liší v závislosti na variantě výbavy. Nejvyšší modely Honda Accord Touring a Hybrid dostávají ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, head-up displej, adaptivní tlumení a navigační systém.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti pohonné jednotky Honda Accord

Nová Honda Accord 2022 bude s největší pravděpodobností používat stejné tři motory z předchozího modelu. To znamená, že základní model bude k dispozici s 1,5litrovým turbo in-line 4, který produkuje 192 koní a 192 lb-ft točivého momentu. Toto hnací ústrojí je k dispozici ve variantách výbavy LX, Sport, Sport SE, EX-L a má bezestupňovou automatickou převodovku.

Volitelně můžete získat další výbavu s Touringem a přeplňovaným 2,0litrovým 4válcovým motorem. Tato jednotka produkuje robustní výkon 252 koní a točivý moment 273 lb-ft. Oproti prvnímu motoru je tento vybaven 10stupňovým automatem.

Hybridní varianta

Honda Accord Hybrid je nejlepší volbou, pokud hledáte účinný motor. Tato verze navíc používá 2,0litrový čtyřválcový plynový motor spárovaný s 2motorovým hybridním systémem. Dohromady produkuje úctyhodných 212 koní, což ve většině výbav poskytuje záviděníhodné kombinované hodnocení 48 mpg.

Honda Accord 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Kolik bude stát Honda Accord 2021?

Nadcházející Honda Accord 2022 dostane nějaké osvěžení a bude vypadat vizuálně lépe než dříve. Aktuální sedan má výrobcem doporučenou maloobchodní cenu, která začíná na 24 770 eurech, zatímco sportovní vybavení začíná na 27 230 eurech. Ceny s výbavou nadále rostou.

Top-Line Touring používá 2,0litrový turbomotor a začíná na 36 700 eurech. Nejúčinnější hybridní verze se pohybuje od 26 370 do 36 240 eur. Navíc předpokládáme, že novinka bude ve stejné cenové relaci. Pokud jde o datum vydání, revidovaná verze Accordu bude pravděpodobně vydána někdy v následujícím roce.