Dodge Challenger 2022: ceny, přehled, technická data

Dodge

Nadcházející Dodge Challenger 2022 je sportovní vůz, který bude pokračovat ve svém boji s modely Ford Mustang a Chevy Camaro. Z toho, co jsme slyšeli, bude připravovaný model obsahovat agresivnější styl a nový informační a zábavní systém.

Podle našeho důvěryhodného zdroje se příští rok dostane na trh klasický americký muscle car. Stejně jako předchozí model je i nový Challenger nabízen s několika motory. Nejvýkonnější hnací ústrojí je u modelu SRT Super Stock a skládá se z 6,2litrového přeplňovaného V8 s vynikajícím výkonem 807 k.

Dodge Challenger 2022 přichází s malými změnami na exteriéru

Nový Dodge Challenger 2022 má retro vzhled a svalnatý design. Tento model vypadá jedinečně a je velmi dobře známý. Nová řada Challenger však pro rok 2022 obdrží několik menších aktualizací. Zpočátku je karoserie a tvar stejné, zatímco Dodge dělá přední nárazník agresivnější.

Přepracované kruhové LED světlomety a agresivní kapota okamžitě dodávají tomuto vozu sportovnější vzhled. Jak jsme slyšeli, výrobce volitelně nabídne pro SXT s pohonem všech kol novou sadu 20palcových kol. Stejná kola však budou standardem u modelů GT s pohonem všech kol. Stejnou sportovnost můžeme s pár malými úpravami očekávat i na zádi.

Interiér Velký dotykový displej

O interiéru Dodge Challenger 2022 toho není moc co říct . Kabina je sportovní, moderní a především prostorná. Uspořádání zůstává stejné a Challenger pohodlně pojme čtyři nebo dokonce pět menších pasažérů. Svalnaté kupé stále nabízí 16,2 metru krychlového zavazadlového prostoru. Jak vidíte, kufr je obrovský a vše, co potřebujete, lze snadno uložit.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vrcholem modelu Challenger je jeho standardní výbava. Tento model jich má hodně. Zahrnuje nový velký informační a zábavní systém, bezklíčový vstup / zapalování, 6směrně elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, dvouzónovou automatickou klimatizaci, 7palcový dotykový displej infotainmentu, Bluetooth, integraci chytrého telefonu Apple CarPlay / Android Auto, dva USB porty, pomocný vstup a audio systém se 6 reproduktory.

Možnosti pohonné jednotky Dodge Challenger 2022

Nová generace Dodge Challenger 2022 bude používat stejné motory jako jeho předchůdce. K dispozici je přesně šest konfigurací. První pohonnou jednotkou, která pohání modely SXT a GT, je 3,6litrový V6, který produkuje 303 koní. Dodává se se systémem pohonu zadních kol (RWD), zatímco pohon všech kol (AWD) je volitelný pro oba stupně výbavy. Další je pod modelem R/T 5,7l V8 s výkonem 375 koní. Tato výbava je nabízena i se Scat Packem a silnějším 6,4litrovým motorem V8 o výkonu 485 koní.

Jeden z nejvýkonnějších motorů je pod SRT Hellcat. Tento model používá přeplňovaný 6,2litrový V8 s výkonem 717 koní. Výkon je zvýšen na 797 PS v SRT Hellcat Redeye Edition. Konečně, 6,2litrový kompresor V8 pohání model SRT Super Stock a nabízí fantastický výkon 807 koní. Normální Hellcat má 6stupňovou manuální převodovku, ale na přání je k dispozici i 8stupňová automatická.

Datum vydání a cena

Nový Dodge Challenger 2022 se opět pokusí porazit nejoblíbenější modely ve své třídě, Ford Mustang a Chevy Camaro. Tento model bude dostupný bez cenových změn někdy v příštím roce. To znamená, že Challenger SXT s pohonem zadních kol stále stojí necelých 30 000 eur, zatímco nejdražší Challenger SRT Super Stock dosahuje 80 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.