Dodge Journey 2022: Interiér, ceny, technická data

Dodge

Připravovaný Dodge Journey 2022 je velmi zajímavý model. Není to zrovna crossover, ale ani mu nemůžeme říkat kombi. Přesto musíme s ohledem na jeho sedmimístný interiér říci, že se jedná o SUV. Mnoho věcí o tomto modelu je stále záhadou. V tuto chvíli máme nějaké obrázky pro vykreslování, ale většina podrobností zatím není oficiální.

Journey SUV bude opravdovým osvěžením, jakmile dorazí. Je to další starší štítek, který se vrací. Nevíme, jestli je na kartách název „Reise“ pro Dodge. Journey je však název, který nazývají nejspolehlivější zprávy. Zde je vše, co víme o tomto blížícím se SUV.

Redesign cestování 2022

Zcela nový Dodge Journey 2022 se bude lišit od svého původního designu. FCA plánuje dodat zcela nový design, následovaný dalšími rozměry. Pokud víme, toto SUV pojede na slavné architektuře Alpha Romeo Giorgio. Například Alpha Romeo Stelvio používá stejnou platformu a je dlouhý 184,5 palce.

Díky tomu můžeme potvrdit, že cesta v roce 2022 bude kratší než dříve. Předchozí model Journey byl dlouhý 192,4 palce. Co se týče designu, očekáváme spoustu zbrusu nových věcí. Některé části jsou však přeneseny z modelu Charger. Některé zvěsti navíc píší o slavné variantě Scat Pack, kterou Chargerův styl přinese.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Prostorný interiér

Interiér Dodge Journey 2022 dozná několika zásadních změn. Předchozí model byl známý svým třířadým uspořádáním interiéru. Vypadá to však, že zbrusu nová Journey dorazí se dvěma řadami sedadel. Je zde místo pro pět cestujících. To dává smysl, pokud je nový model kratší než jeho předchůdce.

Na druhou stranu, FCA představí větší pohodlí, více high-tech funkcí a více prémiových materiálů. K dispozici bude nové čalounění, větší displeje a další asistenční funkce pro řidiče. Kromě toho se údajně pracuje na systému nové generace Uconnect5.

Co je pod kapotou?

Zcela nový Dodge Journey 2022 by měl přijít s mnoha možnostmi motoru. Základní modely zpočátku nabízely 2,0litrový čtyřválcový motor. Tato jednotka je schopna produkovat 275 koní a 305 lb-ft točivého momentu. Stejný motor pohání i současné SUV Alpha Romeo Stelvio.

Pohonný agregát turbo V6 bude volitelný a píšou se spekulace o turbo motoru V8, který je k dispozici s Alpha Romeo Quadrifoglio. Konečně bude k dispozici také výše zmíněná varianta Scat Pack. Journey nabídne standardní pohon zadních kol a osmistupňovou automatickou převodovku.

Datum vydání Dodge Journey 2022, cena

Cena nového Dodge Journey 2022 by měla začínat kolem 30 000 eur. Toto SUV se do prodejců dostane někdy letos. Výroba v Itálii právě začíná a my čekáme, až FCA odhalí první detaily.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.