Dodge Viper 2022: Technická data, ceny, změny

Podle posledních zvěstí by znovuzrození slavného Dodge Viper mohlo proběhnout příští rok. Nový model se bude jmenovat Dodge Viper 2022 a představí agresivnější styl než kdykoli předtím. Protože výroba páté generace Viperu skončila v roce 2017, slyšeli jsme o novém modelu spoustu zvěstí.

Díky nové sadě renderů se však můžeme podívat, jak by tento model mohl vypadat. Dostali jsme také nějaké informace o jeho motoru, což naznačuje, že lehčí V8 nahradí silnější V10. Nicméně nebojte se, motor V8 neztrácí výkon. Současný model V10 produkuje ohromujících 550 koní a motor V8 si to udrží.

Design Dodge Viper 2022

Nové rendery ukazují velmi futuristický styl připravovaného Dodge Viper 2022 . Obecně tento model vypadá jako žádný jiný sportovní vůz. Má agresivní vzhled a linie podobné Fordu GT. Stejně jako dříve používá Viper stejný prostorový rám s nezávislým předním a zadním zavěšením. K dispozici je také dlouhá kapota s velkým U-otvorem pro dodatečné chlazení motoru.

V tuto chvíli však nejsou žádné informace o tom, zda Dodge udělá i tuto variantu jako kabriolet nebo jen jako kupé. Mimochodem, s největší pravděpodobností bude používat více materiálů z hliníku a uhlíkových vláken, aby byla hmotnost co nejnižší.

Vnitřní pověsti

Momentálně nejsou žádné informace o kabině nového Dodge Viper 2022 . Navíc věříme, že při pohledu zvenčí dostane Viper kompletní redesign uvnitř. Ve výsledku můžeme očekávat více kvalitních materiálů, pohodlná sedadla a spoustu nových technologií. Půdorys je rovněž zachován a nabízí prostor pro dva cestující.

Dodge navíc pravděpodobně přidá některé z nových obrazovek a ještě více standardního vybavení. Očekáváme minimálně kožený volant, konfigurovatelný digitální přístrojový štít, Uconnect 4, integraci smartphonu Apple CarPlay / Android Auto a audio nastavení se 6 reproduktory.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dodge Viper 2022 využívá novou pohonnou jednotku V8

Pod kapotou Dodge Viper 2022 se údajně odehrají nějaké drastické změny . Nejprve bude mohutný 8,4litrový motor V10 nahrazen lehčí variantou V8. Podle názoru mnoha odborníků však není menší motor na výkonu obětován. To znamená, že by měl nadále produkovat stejný výkon 550 koní jako ten větší.

Tento motor je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou, která svůj výkon přenáší pouze přes pohon zadních kol. Další fáma je, že příští Dodge Viper by mohl dostat stejný motor jako Charger SRT Hellcat. Až se tak stane, očekávejte od přeplňovaného motoru V8 minimálně kolem 800 koní.

Datum vydání, cena

Obecně se neočekává, že by se nový Dodge Viper 2022 dostal na silnice dříve než v roce 2022. Mnozí věří, že tento sportovní vůz bude představen později v tomto roce, zatímco prodej by mohl začít v prvním čtvrtletí příštího roku.

Vynechání motoru V10 a jeho nahrazení novým V8 by mohlo mít masivní dopad na základní cenu. Podle některých zvěstí by nový Viper mohl v roce 2022 začínat na méně než 3 000 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.